Variable (7.x-1.1) - en to ca translation catalogue (179 entries)

en: Body
ca: Cos

en: Groups
ca: Grups

en: Subject
ca: Assumpte

en: Description
ca: Descripció

en: Language
ca: Llengua

en: Enable
ca: Habilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: File path
ca: Camí del fitxer

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: None
ca: Cap

en: Number
ca: Número

en: Country
ca: País

en: Multiple
ca: Múltiple

en: Required
ca: Necessari

en: Name
ca: Nom

en: True
ca: Cert

en: False
ca: Fals

en: Default
ca: Per defecte

en: Sunday
ca: diumenge

en: Monday
ca: dilluns

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Thursday
ca: dijous

en: Friday
ca: divendres

en: Saturday
ca: dissabte

en: Modules
ca: Mòduls

en: Node type
ca: Tipus de node

en: Menu
ca: Menú

en: Theme
ca: Tema

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Options
ca: Opcions

en: Date format
ca: Format de la data

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: Site slogan
ca: Eslògan del lloc

en: User settings
ca: Configuracions d'usuari

en: Public registrations
ca: Enregistraments públics

en: Only site administrators can create new user accounts.
ca: Només els administradors del sistema poden crear nous comptes d'usuari.

en: Feed description
ca: Descripció del canal

en: Published
ca: Publicat

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Sticky at top of lists
ca: Estàtic a la part superior de les llistes

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: E-mail address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: Other
ca: Altres

en: String
ca: Cadena

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ca: @site està actualment en manteniment. El lloc tornarà a funcionar aviat. Gràcies per la vostra paciència.

en: Default front page
ca: Portada predeterminada

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Optional
ca: Opcional

en: Undefined
ca: Sense definir

en: Titles only
ca: Només títols

en: Full text
ca: Text complet

en: Feed settings
ca: Paràmetres del canal

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
ca: Els visitants poden crear comptes i no es requereix l'aprovació de l'administrador.

en: Create new revision
ca: Crea una nova revisió

en: Empty
ca: Buit

en: First day of week
ca: Primer dia de la setmana

en: Site information
ca: Informació del lloc web

en: Length of trimmed posts
ca: Mida dels articles retallats

en: 200 characters
ca: 200 caràcters

en: 400 characters
ca: 400 caràcters

en: 600 characters
ca: 600 caràcters

en: 800 characters
ca: 800 caràcters

en: 1000 characters
ca: 1000 caràcters

en: 1200 characters
ca: 1200 caràcters

en: 1400 characters
ca: 1400 caràcters

en: 1600 characters
ca: 1600 caràcters

en: 1800 characters
ca: 1800 caràcters

en: 2000 characters
ca: 2000 caràcters

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
ca: El nombre màxim de caràcters utilitzats en la versió retallada d'un article. Drupal utilitzarà aquesta configuració per determinar en quin punt s'haurien de retallar els articles llargs. La versió retallada d'un article s'utilitza normalment com un resum quan es mostra l'article a la portada, canals XML, etc. Per a inhabilitar els resums, establiu a "Il·limitat". Teniu en compte que aquest paràmetre només afectarà al contingut nou o actualitzat i no afectarà els resums ja existents.

en: Theme settings
ca: Paràmetres del tema

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: Default options
ca: Opcions predeterminades

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: The name used to indicate anonymous users.
ca: El nom utilitzat per a referir-se als usuaris anònims.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
ca: La pàgina inicial mostra el contingut d'aquest URL relatiu. Si no n'esteu segur, especifiqueu el "node".

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Default time zone
ca: Fus horari predeterminat

en: Debug
ca: Depuració

en: Date - newest first
ca: Data - primer els nous

en: Date - oldest first
ca: Data - primer els vells

en: Hot topic threshold
ca: Llindar dels temes calents

en: Topics per page
ca: Temes per pàgina

en: Posts - most active first
ca: Articles - els més actius primer

en: Posts - least active first
ca: Articles - els menys actius primer

en: Default order
ca: Ordre predeterminat

en: Default picture
ca: Imatge predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
ca: URL de la imatge a mostrar per als usuaris que no han seleccionat cap imatge personalitzada. Deixeu-ho en blanc per a cap.

en: Boolean
ca: Booleà

en: Site default language
ca: Llengua predeterminada del lloc

en: Multilingual support
ca: Suport multilingüe

en: Enabled, with translation
ca: Habilitat, amb traducció

en: Must users preview posts before submitting?
ca: Els usuaris han de previsualitzar els articles abans de trametre'ls?

en: Array
ca: Matriu

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
ca: L'adreça <em>remitent</em> en correus automàtics enviats durant el procés de registre, sol·licituds de noves contrasenyes i altres notificacions. (Feu servir una adreça del domini del vostre lloc si no voleu que pugui considerar-se com a <em>correu brossa</em>.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
ca: Nombre de temes de fòrum mostrats per pàgina.

en: Default display order for topics.
ca: Ordre de visualització per defecte dels temes.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
ca: Habilita el suport multilingüe per a aquest tipus de contingut. Si s'habilita, s'afegirà un camp de selecció de llengua al formulari d'edició, permetent-vos seleccionar una de les <a href="!languages">llengües habilitades</a>. Si s'inhabilita, els nous enviaments es desaran en la llengua predeterminada. El contingut que ja existeixi no es veurà afectat en canviar aquesta opció.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
ca: Els usuaris amb permisos en els <em>nodes d'administració</em> podran eliminar aquestes opcions.

en: Number of posts on main page
ca: Nombre d'articles a la portada

en: The name of this website.
ca: El nom d'aquest lloc web

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
ca: Motiu o eslògan del vostre web (sovint mostrat al costat del títol de la pàgina).

en: Default 403 (access denied) page
ca: Pàgina predeterminada per a 403 (accés denegat)

en: Default 404 (not found) page
ca: Pàgina predeterminada per a 404 (no trobat)

en: Number of items in each feed
ca: Nombre d'elements a cada canal

en: Default number of items to include in each feed.
ca: Nombre d'elements a incloure a cada canal per defecte.

en: Feed content
ca: Contingut del canal

en: Titles plus teaser
ca: Títols més resums

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
ca: Configuració global de com s'han de mostrar per defecte els elements de contingut de cada font.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
ca: Habiliteu el contingut multilingüe per a aquest tipus de contingut. Si està activat, s'afegirà un camp de selecció de llengua al formulari d'edició, que permet triar una de les <a href="!languages">llengües habilitades</a>. També podeu activar la traducció d'aquest tipus de contingut, la qual us permet tenir el contingut traduït a qualsevol de les llengües habilitades. Si està desactivat, els nous enviaments es desaran en la llengua predeterminada. El contingut existent no quedarà afectat pel canvi d'aquesta opció.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
ca: Els visitants poden crear comptes però es requereix l'aprovació de l'administrador.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
ca: Requereix correu de validació quan un visitant crea un compte

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
ca: Si aquesta casella està marcada, es requerirà als nous usuaris que validin la seva adreça de correu electrònic abans d'identificar-se en el lloc web i se'ls assignarà una contrasenya generada pel sistema. Si no està marcada, els nous usuaris entraran immediatament en el sistema un cop registrats i podran definir la seva contrasenya durant el procés de registre.

en: User registration guidelines
ca: Guia d'enregistrament d'usuaris

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
ca: Aquest text es mostra a la part superior del formulari de registre d'usuari i proporciona ajuda i instruccions als usuaris.

en: Welcome, new user created by administrator
ca: Benvingut, nou usuari creat per l'administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
ca: Personalitzar el correu electrònic de benvinguda que s'envia als nous usuaris creats per un administrador.

en: Welcome, no approval required
ca: Benvinguda, no cal aprovació

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
ca: Personalitzar el correu electrònic de benvinguda que s'envia als nous membres un cop s'han registrat, quan no cal l'aprovació per part de l'administrador.

en: Welcome, awaiting administrator approval
ca: Benvinguda, pendent de l'aprovació de l'administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
ca: Personalitzar el correu electrònic de benvinguda que s'envia als nous membres un cop s'han registrat, quan cal  l'aprovació per part de l'administrador.

en: Password recovery email
ca: Correu per recuperar la contrasenya

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
ca: Personalitzeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris que demanen una nova contrasenya.

en: Account activation email
ca: Correu electrònic d'activació de compte

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
ca: Habilitar i personalitzar els missatges de correu que s'envien als usuaris en activar un compte (quan un administrador activa el compte d'un usuari que ja s'ha registrat en un web en què es requereix aprovació administrativa).

en: Notify user when account is activated.
ca: Notifica a l'usuari quan el compte ha estat activat.

en: Account blocked email
ca: Correu electrònic de bloqueig de compte

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
ca: Activeu i personalitzeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris quan els seus comptes són bloquejats.

en: Notify user when account is blocked.
ca: Notifica a l'usuari quan es bloqueja el seu compte.

en: Account deleted email
ca: Correu electrònic d'eliminació de compte.

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
ca: Activeu i personalitzeu els missatges de correu electrònic enviats als usuaris quan els seus comptes són eliminats.

en: Notify user when account is deleted.
ca: Notifica a l'usuari quan el seu compte s'elimina.

en: Signature support
ca: Ajut de signatura

en: Picture support
ca: Suport d'imatges

en: Picture maximum dimensions
ca: Dimensions màximes de la imatge

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
ca: Mida màxima del fitxer per a les imatges, en píxels.

en: Picture maximum file size
ca: Mida màxima del fitxer d'imatge

en: Maximum file size for pictures, in kB.
ca: Mida màxima del fitxer per a les imatges, en KB.

en: Picture guidelines
ca: Directrius de les imatges

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
ca: Aquest text es mostra al formulari de càrrega d'imatge a més de les directrius predeterminades. És útil per a ajudar o instruir els vostres usuaris.

en: Regional settings
ca: Paràmetres de regió

en: Site email address
ca: Adreça de correu electrònic del lloc

en: Default country
ca: País predeterminat

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
ca: El nombre de respostes que ha de tenir un tema per a considerar-lo "calent".

en: Forum navigation vocabulary
ca: Vocabulari de navegació de fòrum

en: Date type
ca: Tipus de data

en: No Main links
ca: No hi ha enllaços principals

en: Source for the Main links
ca: Font dels enllaços principals

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
ca: Seleccioneu el que ha de mostrar-se com a enllaços principals (normalment a la part superior de la pàgina).

en: No Secondary links
ca: No hi ha enllaços secundaris

en: Source for the Secondary links
ca: Font dels enllaços secundaris

en: Preview before submitting
ca: Previsualitza abans d'enviar

en: Display author and date information.
ca: Mostra la informació de l'autor i la data.

en: Author username and publish date will be displayed.
ca: Es mostrarà el nom d'usuari de l'autor i la data de publicació.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
ca: El número màxim d'entrades mostrades en pàgines resum com la portada.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
ca: Aquesta pàgina es mostra quan el document demanat és denegat a l'usuari actual. Deixeu-ho en blanc per a mostrar una pàgina genèrica d'"accés denegat".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
ca: Aquesta pàgina es mostra quan no hi ha cap contingut que coincideixi amb el document demanat. Deixeu-ho en blanc per a mostrar una pàgina genèrica de "pàgina no trobada".

en: Description of your site, included in each feed.
ca: Descripció del vostre lloc que s'inclou a cada canal.

en: Users may set their own time zone.
ca: Els usuaris poden establir el seu propi fus horari.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
ca: Recorda als usuaris en iniciar sessió si no han establert el seu fus horari.

en: Only applied if users may set their own time zone.
ca: Només s'aplica si els usuaris han establert el seu propi fus horari.

en: Time zone for new users
ca: Fus horari per als nous usuaris

en: Default time zone.
ca: Fus horari predeterminat.

en: Empty time zone.
ca: Fus horari buit.

en: Users may set their own time zone at registration.
ca: Els usuaris poden establir el seu propi fus horari durant el registre.

en: Put site into maintenance mode
ca: Posa el lloc en mode de manteniment

en: Maintenance mode message
ca: Missatge del mode de manteniment

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
ca: Missatge que es mostra als visitants quan el lloc està en mode de manteniment.

en: Picture directory
ca: Directori de les imatges

en: Account cancellation confirmation
ca: Confirmació de la cancel·lació del compte

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
ca: Editeu el missatge de correu electrònic enviat als usuaris quan intenten cancel·lar el seu compte.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
ca: Les variables disponibles són: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
ca: Al habilitar-ho, només els usuaris amb el <a href="@permissions-url">permís</a> "Utilitza el mode de lloc en manteniment" podran accedir al vostre lloc per fer-ne el manteniment; tots els altres visitants veuran el missatge de mode de manteniment que es pot configurar a continuació. Els usuaris autoritzats poden iniciar sessió directament a través de la pàgina d'<a href="@user-login">inici de sessió de l'usuari</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
ca: Subdirectori en el directori de càrrega de fitxers on s'emmagatzemaran les imatges.

en: Tokens for variable values.
ca: Comodins per valors variables.

en: Language types
ca: Tipus de llengua
