Variable (7.x-1.2) - en to ast translation catalogue (62 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: Value
ast: Valor

en: Subject
ast: Asuntu

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Enable
ast: Activar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Advanced options
ast: Opciones avanzaes

en: None
ast: Nengún

en: Number
ast: Númberu

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Required
ast: Requeríu

en: Name
ast: Nome

en: Default
ast: Predefiníu

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Modules
ast: Preseos

en: Menu
ast: Menú

en: Text
ast: Testu

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Options
ast: Opciones

en: Date format
ast: Formatu de la data

en: Site name
ast: Nome del sitiu

en: Site slogan
ast: Eslogan del sitiu

en: User settings
ast: Preferencies del usuariu

en: Public registrations
ast: Rexistros públicos

en: Feed description
ast: Descripción del feed

en: Published
ast: Espublizáu

en: Vocabulary
ast: Vocabulariu

en: E-mail address
ast: Señes de corréu-e

en: Time zone
ast: Estaya horaria

en: Unlimited
ast: Ilimitáu

en: Other
ast: Otru

en: String
ast: Cadena

en: Default front page
ast: Paxina d'etamu predefinida

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Optional
ast: Opcional

en: Titles only
ast: Namás que títulos

en: Full text
ast: Testu completu

en: Create new revision
ast: Facer una versión nueva

en: Empty
ast: Ermu

en: First day of week
ast: Primer día de la selmana

en: Site information
ast: Información del situ

en: 200 characters
ast: 200 caráuteres

en: 400 characters
ast: 400 caráuteres

en: 600 characters
ast: 600 caráuteres

en: 800 characters
ast: 800 caráuteres

en: 1000 characters
ast: 1.000 caráuteres

en: 1200 characters
ast: 1.200 caráuteres

en: 1400 characters
ast: 1.400 caráuteres

en: 1600 characters
ast: 1.600 caráuteres

en: 1800 characters
ast: 1.800 caráuteres

en: 2000 characters
ast: 2.000 caráuteres

en: Menu settings
ast: Preferenciés del menú

en: Default time zone
ast: Zona horaria preferida
