Variable (7.x-1.2) - en to kn translation catalogue (64 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Number
kn: ಸಂಖ್ಯೆ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Variable
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಬಹುದಾದ

en: Multiple
kn: ಅನೇಕ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Public registrations
kn: ಸಾರ್ವಜನಿಕ ನೋಂದಣಿಗಳು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: E-mail address
kn: ಇ-ಮೈಲ್ ವಿಳಾಸ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: String
kn: ಸ್ಟ್ರಿಂಗ್

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Optional
kn: ಐಚ್ಛಿಕ

en: Undefined
kn: ವಿವರಿಸದೆ ಇರುವ

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Site information
kn: ಸೖಟಿನ ಬಗ್ಗೆ ಮಾಹಿತಿ

en: Default options
kn: ಡಿಫಾಲ್ಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Examples
kn: ಉದಾಹರಣೆಗಳು

en: Variables
kn: ಚರಮೌಲ್ಯ

en: Default time zone
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ ಸಮಯ ವಲಯ

en: Debug
kn: ದೋಷದ ಹುಡುಕಾಟ

en: Date - newest first
kn: ದಿನಾಂಕ - ಹೊಸದು ಮೊದಲು

en: Date - oldest first
kn: ದಿನಾಂಕ - ಹಳೆಯದು ಮೊದಲು

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Hot topic threshold
kn: ಹಾಟ್ ಟಾಪಿಕ್ ಮಿತಿ

en: Topics per page
kn: ಪುಟವೊಂದಕ್ಕೆ ವಿಷಯಗಳು

en: Posts - most active first
kn: ಪೋಸ್ಟ್ ಗಳು - ಚಟುವಟಿಕೆಯುಳ್ಳದ್ದು ಮೊದಲಿಗೆ

en: Posts - least active first
kn: ಪೋಸ್ಟ್ ಗಳು - ಚಟುವಟಿಕೆಯುಳ್ಳದ್ದು ಮೊದಲಿಗೆ

en: Default order
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್ ಕ್ರಮ

en: Default picture
kn: ಡಿಫಾಲ್ಟ್ ಚಿತ್ರ

en: Boolean
kn: ಬೂಲಿಯನ್

en: Array
kn: ವ್ಯೂಹ(Array)

en: Picture support
kn: ಚಿತ್ರ ಸವಲತ್ತು

en: Picture guidelines
kn: ಚಿತ್ರಗಳ ಬಗ್ಗೆ ಮರ್ಗದರ್ಶನ
