Variable (7.x-1.2) - en to or translation catalogue (36 entries)

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Subject
or: ବିଷୟ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Language
or: ଭାଷା

en: Disabled
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Advanced options
or: ଉନ୍ନତଶୀଳ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ

en: Default
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ

en: Date format
or: ତାରିଖ ସଜ୍ଜିକରଣ ଶୈଳୀ

en: Site name
or: ସାଇଟ ନାମ

en: Site slogan
or: ସାଇଟ୍ ସ୍ଲୋଗାନ

en: User settings
or: ଚାଳକ ସଂରଚନା

en: Public registrations
or: ସାର୍ବଜନୀନ ପଞିକରଣ

en: Published
or: ପ୍ରକାଶିତ

en: Promoted to front page
or: ମୂଳ ପୃଷ୍ଠା କୁ ଉତ୍ତରୋନ୍ନତି

en: Sticky at top of lists
or: ତାଲିକା ଆରମ୍ଭରେ ଦର୍ଶାଅ

en: E-mail address
or: ଇ-ମେଲ ଠିକଣା

en: Unlimited
or: ଅସୀମ

en: String
or: ବାକ୍ୟଖଣ୍ଡ

en: Anonymous
or: ଅଜ୍ଞାତ

en: Undefined
or: ଅନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ

en: Site information
or: ସାଇଟ ସୂଚନା

en: 200 characters
or: ୨୦୦ ଅକ୍ଷର

en: 400 characters
or: ୪୦୦ ଅକ୍ଷର

en: 600 characters
or: ୬୦୦ ଅକ୍ଷର

en: 800 characters
or: ୮୦୦ ଅକ୍ଷର

en: 1000 characters
or: ୧୦୦୦ ଅକ୍ଷର

en: 1200 characters
or: ୧୨୦୦ ଅକ୍ଷର

en: 1400 characters
or: ୧୪୦୦ ଅକ୍ଷର

en: 1600 characters
or: ୧୬୦୦ ଅକ୍ଷର

en: 1800 characters
or: ୧୮୦୦ ଅକ୍ଷର

en: 2000 characters
or: ୨୦୦୦ ଅକ୍ଷର

en: Menu settings
or: ମେନୁ ବିନ୍ୟାସ

en: Default options
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଚୟନ ଗୁଡିକ

en: Default time zone
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟ ମଣ୍ଡଳ

en: Boolean
or: ବୁଲିଆନ୍
