Variable (7.x-1.0-beta3) - en to be translation catalogue (144 entries)

en: Body
be: Тэкст

en: Groups
be: Групы

en: Subject
be: Тэма

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Enable
be: Уключыць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Number
be: Нумар

en: Country
be: Краіна

en: Variable
be: Зменная

en: Multiple
be: Мносны

en: Required
be: Абавязкова

en: Name
be: Імя

en: Default
be: Прадвызначана

en: Sunday
be: нядзеля

en: Monday
be: панядзелак

en: Tuesday
be: аўторак

en: Wednesday
be: серада

en: Thursday
be: чацьвер

en: Friday
be: пятніца

en: Saturday
be: субота

en: URL
be: Спасылка

en: Modules
be: Модулі

en: Menu
be: Меню

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: Unknown
be: Невядомы

en: Options
be: Налады

en: Date format
be: Фармат даты

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: User settings
be: Налады карыстальнікаў

en: Public registrations
be: Адкрытыя рэгістрацыі

en: Only site administrators can create new user accounts.
be: Толькі адміністратары сайта могуць стварыць новыя акаўнты.

en: Feed description
be: Апісанне фіда.

en: Published
be: Апублікавана

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Sticky at top of lists
be: Прымацавана ўверсе спісаў

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: E-mail address
be: Адрас E-mail

en: Time zone
be: Часовая зона

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Other
be: Іншыя

en: String
be: Радок

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
be: @site у рэжыме абслугоўвання. Мы хутка вернемся. Дзякуй за разуменне.

en: Default front page
be: Прадвызначаная першая старонка

en: Anonymous
be: Ананім

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Undefined
be: Не вызначана

en: Titles only
be: Толькі загалоўкі

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
be: Наведвальнікі могуць ствараць рахункі без дазволу адміністратару.

en: Create new revision
be: Стварыць новую версію

en: Empty
be: Пусты

en: First day of week
be: Першы дзень тыдню

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Length of trimmed posts
be: Даўжыня скарочаных матэрыялаў

en: 200 characters
be: 200 сімвалаў

en: 400 characters
be: 400 сімвалаў

en: 600 characters
be: 600 сімвалаў

en: 800 characters
be: 800 сімвалаў

en: 1000 characters
be: 1000 сімвалаў

en: 1200 characters
be: 1200 сімвалаў

en: 1400 characters
be: 1400 сімвалаў

en: 1600 characters
be: 1600 сімвалаў

en: 1800 characters
be: 1800 сімвалаў

en: 2000 characters
be: 2000 сімвалаў

en: Menu settings
be: Налады меню

en: Default options
be: Прадвызначаныя налады

en: Anonymous user
be: Ананімны карыстальнік

en: The name used to indicate anonymous users.
be: Імя для пазначэньню ананімных карыстальнікаў

en: Select
be: Выбраць

en: Default time zone
be: Прадвызначаны часавы паяс

en: Debug
be: Адладжваць праграму (debug)

en: Date - newest first
be: Дата - спачатку найноўшая

en: Date - oldest first
be: Дата - спачатку найстарэйшая

en: Hot topic threshold
be: Парог, за якім тэма вызнаецца "гарачай"

en: Topics per page
be: Абмеркаванняў на старонку

en: Posts - most active first
be: Паслядоўнасьць допісаў: найбольш актыўныя спачатку.

en: Posts - least active first
be: Допісы - спачатку найменей актыўныя

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: Default picture
be: Дапомная выява

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
be: URL выявы, што будзе паказаная для карыстальнікаў, якія ня маюць сваёй. Калі ня хочаце нічога паказваць, пакіньце радок пустым

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Multilingual support
be: Шматмоўная падтрымка

en: Enabled, with translation
be: Уключана, з перакладам

en: Day of week
be: Дзень тыдня

en: Must users preview posts before submitting?
be: Прымусіць карыстальнікаў перагледзець допіс перад публікацыяй?

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
be: Адрас <em>Адпраўніка</em> ў аўтаматычных e-mail'ах, адасланых у час рэгістрацыі і пры запытах новых пароляў, а таксама і іншых паведамленнях. (І каб пазбегнуць пазначэння гэтага e-mail як спама, выкарыстоўвайце канчатак адраса вашага сайтавага дамена.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
be: Адлюстроўваецца колькасць па змаўчанні тэм форума на старонку.

en: Default display order for topics.
be: Парадак адлюстроўвання тэм па змаўчанні.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
be: Уключыць шматмоўную падтрымку для гэтага тыпу змесціва. Калі ўключана гэта опцыя, тады поле выбару мовы дадаецца да формы рэдагавання, якое дазваляе вам выбраць адну з <a href="!languages">уключаных моў</a>. У зваротным выпадку новыя запісы будуць захаваны на стандартнай мове. Змяненне гэтай опцыі ніяк не паўплывае на ўжо існуючае змесціва.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
be: Карыстальнікі з правам <em>кіравання матэрыяламі</em> могуць змяняць гэтыя наладкі.

en: Number of posts on main page
be: Колькасць пастоў на галоўнай старонцы

en: Default 403 (access denied) page
be: Старонка 403 па змоўчанні (дасяг забаронены)

en: Default 404 (not found) page
be: Дапомная старонка 404 (дакумэнт ня знойдзены)

en: Number of items in each feed
be: Колькасць элементаў у кожнай стужцы.

en: Default number of items to include in each feed.
be: Колькасць элементаў па змоўчанні ўключыць у кожную стужку.

en: Feed content
be: Стужка змесціва

en: Titles plus teaser
be: Назвы і цвялілка

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
be: Глабальная наладка для адлюстравання па змоўчанні элементаў змесціва ў кожнай стужцы.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
be: Наведвальнікі могуць ствараць рахункі, але патрабуецца ўхваленьне адміністратару.

en: User registration guidelines
be: Інструкцыі да рэгістрацыі карыстальніку.

en: Notify user when account is activated.
be: Апавяшчаць карыстальніка, калі акаўнт актываваны.

en: Notify user when account is blocked.
be: Апавяшчаць карыстальніка, калі аккаунт заблакаваны.

en: Picture support
be: Падтрымка выяваў

en: Picture maximum dimensions
be: Максымальныя памеры выявы

en: Picture maximum file size
be: Максымальны памер файлу выявы

en: Maximum file size for pictures, in kB.
be: Максымальны памер выяваў, у КБ.

en: Picture guidelines
be: Рэкамендацыі да выяваў

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
be: Гэты тэкст адлюстраваны на форме загрузкі малюнкаў у дадатак да рэкамендацыі па змаўчанні.

en: Regional settings
be: Рэгіянальныя налады

en: Site email address
be: E-mail адрэса сайта

en: Default country
be: Прадвызначаная краіна

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
be: Колькасць каментараў да тэмы, каб гэтая тэма лічылася "гарачай".

en: Forum navigation vocabulary
be: Навігацыйны слоўнік форума

en: Date type
be: Фармат даты

en: No Main links
be: Няма Галоўных спасылак

en: Source for the Main links
be: Крыніца для Галоўных спасылак

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
be: Абярыце тое, што павінна быць адлюстравана ў якасці Галоўных спасылак (звычайна зверху старонкі).

en: No Secondary links
be: Няма Другасных спасылак

en: Source for the Secondary links
be: Крыніца для Другасных спасылак

en: Preview before submitting
be: Перагледзець перад адпраўкай формы

en: Display author and date information.
be: Адлюстраваць інфармацыю аб аўтары і даце.

en: Author username and publish date will be displayed.
be: Будзе адлюстравана аўтарскае імя карыстальніка і дата размяшчэння.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
be: Максімальная колькасць постаў, адлюстроўваных на агляднай старонцы так, як на галоўнай.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
be: Гэта старонка адлюстроўваецца тады, калі доступ да запытанага дакумента забаронены дадзенаму карыстальніку. Пакіньце старонку пустой, каб адлюстроўвалася стандартная старонка "дасяг забаронены".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
be: Гэта старонка адлюстроўваецца тады, калі ніякае іншае змесціва не адпавядае запытанаму дакументу. Каб адлюстраваць агульную старонку "Старонка не знойдзена", пакіньце яе пустой.

en: Description of your site, included in each feed.
be: Апісанне вашага сайта ўключана ў кожную стужку.

en: Users may set their own time zone.
be: Карыстальнікі могуць абраць  сваю часавую зону.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
be: Нагадаць карыстальнікам пры ўваходзе, калі яны не абралі часавую зону.

en: Only applied if users may set their own time zone.
be: Выкарыстоўваць толькі тады, калі карыстальнікам дазволена ўсталёвываць іх  ўласную часавую зону.

en: Time zone for new users
be: Часавая зона для новых карыстальнікаў

en: Default time zone.
be: Прадвызначаная часавая зона.

en: Empty time zone.
be: Пустая зона часу.

en: Users may set their own time zone at registration.
be: Карыстальнікі могуць усталёўваць сваю ўласную часавую зону пры рэгістрацыі

en: Put site into maintenance mode
be: Уключыць рэжым абслугоўвання на сайце

en: Maintenance mode message
be: Паведамленне рэжыму абслугоўвання

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
be: Гэта паведамленне паказвае наведвальнікам, калі сайт знаходзіцца ў рэжыме тэхнічнага абслугоўвання.

en: Picture directory
be: Папка для малюнкаў

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
be: Дазволеныя пераменныя: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
be: Толькі карыстальнікам з <a href="@permissions-url">дазволамі</a> "Выкарыстоўваць сайт у рэжыме тэхнічнага абслугоўвання" дазваляе быць бачным вашаму сайту. Усе іншыя наведвальнікі бачаць напісанае ніжэй паведамленне рэжыма тэхнічнага абслугоўвання. Аўтарызаваныя карыстальнікі могуць заходзіць на сайт праз старонку <a href="@user-login">ўваход карыстальніка</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
be: Субдырэкторыя ў дырэкторыі закачаных файлаў, дзе будуць захаваныя малюнкі.
