Variable (7.x-2.0-alpha1) - en to eo translation catalogue (143 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Reset to defaults
eo: Restarigu la defaŭltojn

en: Value
eo: Valoro

en: Groups
eo: Grupoj

en: Subject
eo: Temo

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Edit
eo: Redaktu

en: None
eo: Neniu

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: Variable
eo: Variablo

en: Multiple
eo: Multopa

en: Required
eo: Bezonata

en: Name
eo: Nomo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Monday
eo: Lundo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Friday
eo: Vendredo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Modules
eo: Moduloj

en: Menu
eo: Menuo

en: Text
eo: Teksto

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Configure
eo: Agordu

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Site slogan
eo: Slogano de retejo

en: User settings
eo: Uzantaj agordoj

en: Public registrations
eo: Publikaj registriĝoj

en: Only site administrators can create new user accounts.
eo: Nur retejestroj povas krei novajn kontojn de uzantoj.

en: Published
eo: Publikigita

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Sticky at top of lists
eo: Algluita supre de listoj

en: E-mail address
eo: Retpoŝtadreso

en: Time zone
eo: Tempozono

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Other
eo: Alia

en: String
eo: Signovico

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eo: @site nun estas administrata.  Ni baldaŭ denove publikigos ĝin. Dankon pro via pacienco.

en: Default front page
eo: Defaŭlta ĉefpaĝo

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Undefined
eo: Nedifinita

en: Titles only
eo: Nur titoloj

en: Full text
eo: Plena teksto

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn kaj aprobo de administranto ne bezonatas.

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: First day of week
eo: Unua tago de la semajno.

en: Site information
eo: Retejaj informoj

en: Length of trimmed posts
eo: Longeco de mallongigitaj afiŝoj

en: 200 characters
eo: 200 signoj

en: 400 characters
eo: 400 signoj

en: 600 characters
eo: 600 signoj

en: 800 characters
eo: 800 signoj

en: 1000 characters
eo: 1000 signoj

en: 1200 characters
eo: 1200 signoj

en: 1400 characters
eo: 1400 signoj

en: 1600 characters
eo: 1600 signoj

en: 1800 characters
eo: 1800 signoj

en: 2000 characters
eo: 2000 signoj

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
eo: La maksimuma nombro da signoj uzataj en la mallongigita versio de afiŝo. Drupalo uzos ĉi tiun agordon por determini de kie komenci mallongigi afiŝojn. Mallongigita versio de la afiŝo kutime estas uzata kiam la afiŝo estas montrata en la ĉefpaĝo, en XML-fluoj ktp. Rimarku ke ĉi tiu agordo nur influas novan aŭ ĝisdatigitan enhavon kaj ne influos ekzistantajn mallongigitajn tekstojn.

en: Menu settings
eo: Menuaj agordoj

en: Default options
eo: Defaŭltaj agordoj

en: Anonymous user
eo: Anonima uzanto

en: The name used to indicate anonymous users.
eo: Nomo uzata por indiki la anonimajn uzantojn.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
eo: La hejmpaĝo montras enhavon de ĉi tiu relativa TTT-adreso. Se vi ne certas, elektu "node".

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Variables
eo: Variabloj

en: Default time zone
eo: Defaŭlta tempzono

en: Date - newest first
eo: Dato - plej novaj unue

en: Date - oldest first
eo: Dato - plej malnovaj unue

en: Hot topic threshold
eo: Populara tema sojlo

en: Topics per page
eo: Temoj por paĝo

en: Posts - most active first
eo: Afiŝoj - plej aktivaj unue

en: Posts - least active first
eo: Afiŝoj - malplej aktivaj unue

en: Default order
eo: Defaŭlta sinsekvo

en: Default picture
eo: Defaŭlta bildo

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eo: TTT-adreso de bildo por montri al uzantoj kiuj ne elektis bildon. Lasu malplena por elekti nenion.

en: Boolean
eo: Bulea valoro

en: Multilingual support
eo: Multelingva subteno

en: Enabled, with translation
eo: Ŝaltita, kun tradukado.

en: Must users preview posts before submitting?
eo: Ĉu uzantoj devas antaŭrigardi afiŝojn antaŭ submetado?

en: The value of the variable.
eo: La valoro de la variablo.

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
eo: La <em>De</em>-adreso en aŭtomataj retpoŝtoj sendataj dum registriĝo, kaj petojpor nova pasvorto, kaj aliaj atentigoj. (Uzu adreson kiu finiĝas per via domajno poreviti ke tiaj retpoŝtoj estu markitaj kiel spamo.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
eo: La defaŭlta nombro da forumaj temoj montrataj en paĝo.

en: Default display order for topics.
eo: Defaŭlta montra sinsekvo por temoj.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
eo: Ŝalti multlingvan subtenon por ĉi tiu enhavspeco. Se ŝaltita, lingva elekta kampo aldoniĝos al la redakta formularo, permesante al vi elekti unu el la <a href="!languages">ŝaltitaj lingvoj</a>. Se malŝaltita, novaj afiŝoj konserviĝas en la defaŭlta lingvo. Ekzistanta enhavo ne ŝanĝiĝas per ĉi tiu elekto.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
eo: Uzantoj kun la permeso por <em>administri nodojn</em> povos ŝanĝi ĉi tiujn opciojn.

en: Number of posts on main page
eo: Kvanto de eroj en la ĉefa paĝo

en: The name of this website.
eo: La nomo de ĉi tiu retejo.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
eo: La slogano de via retejo (ofte montrata apud la titolo de la retejo).

en: Default 403 (access denied) page
eo: Defaŭlta 403 (aliro malpermesita) paĝo

en: Default 404 (not found) page
eo: Defaŭlta 404 (ne trovita) paĝo

en: Number of items in each feed
eo: Nombro da eroj en ĉiu fluo

en: Default number of items to include in each feed.
eo: Defaŭlta nombro da eroj por inkluzivi en ĉiu fluo.

en: Feed content
eo: Enhavo de fluo

en: Titles plus teaser
eo: Titoloj plus mallongigita teksto

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
eo: Globala agordo por la defaŭlta montrado de enhavaj eroj en ĉiu fluo.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
eo: Ŝaltu multlingvan subtenon por ĉi tiu enhavspeco. Se ŝaltita, lingva elektakampo aldoniĝos al la redakta formularo, permesante al vi elekti unu el la<a href="!languages">ŝaltitaj lingvoj</a>. Vi ankaŭ povas enŝalti tradukadonpor ĉi tiu enhavspeco, kiu permesas al vi havi enhavon tradukitan al la ŝaltitajlingvoj. Ekzistanta enhavo ne ŝanĝiĝas pro ĉi tiu opcio.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
eo: Vizitantoj povas krei kontojn, sed aprobo de administranto bezonatas.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
eo: Postuli retpoŝtan validigon kiam vizitanto kreas konton

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
eo: Se tiu ĉi markobutono estas ŝaltita, novaj uzantoj devas nepre validigi siajn retpoŝtadresojn antaŭ ol ensaluti en la retejon, kaj la sistemo donos al ili pasvorton generitan de ls sistemo. Kiam malŝaltita, uzantoj ensalutos tuj post registriĝo, kaj rajtas elekti siajn proprajn pasvortojn dum registriĝo.

en: User registration guidelines
eo: Gvidlinioj por registriĝoj de uzantoj

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto estas montrata supre de la uzanta registriĝa formularo kajutilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: Welcome, new user created by administrator
eo: Bonvenon, nova uzanto kreita de administranto

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn, sendotajn al novaj membraj kontoj kreitaj deadministranto.

en: Welcome, no approval required
eo: Bonvenon, neniu aprobo bezonata

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn sendotajn al novaj membraj post registriĝo,kiam neniu administra aprobo estas bezonata.

en: Welcome, awaiting administrator approval
eo: Bonvenon, atendanta administran aprobon

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
eo: Agordu bonvenigajn retpoŝtojn sendotajn al novaj membroj post registriĝo,kiam administra aprobo estas bezonata.

en: Password recovery email
eo: Retpoŝto por pasvorta memorigo

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
eo: Agordu retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj kiuj petas novan pasvorton.

en: Account activation email
eo: Retpoŝto por aktivigi retpoŝton

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
eo: Ŝalti kaj agordi retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj post kontaaktivigo (kiam administranto aktivigas konton de uzanto kiu jam registriĝis, enretejo kie administra aprobo bezonatas).

en: Notify user when account is activated.
eo: Atentigi uzanton kiam nova konto aktiviĝas.

en: Account blocked email
eo: Retpoŝto pri blokita konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
eo: Ŝaltu kaj agordu retpoŝtajn mesaĝojn senditajn al uzantoj kiam iliaj kontoj estasblokitaj.

en: Notify user when account is blocked.
eo: Atentigi uzanton kiam konto estas blokita.

en: Account deleted email
eo: Retpoŝto pri forigita konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
eo: Ŝaltu kaj agordu retpoŝtajn mesaĝojn sendotajn al uzantoj kiam iliaj kontojestas forigitaj.

en: Notify user when account is deleted.
eo: Atentigi uzanton kiam konto estas forigita.

en: Signature support
eo: Subskriba subteno

en: Picture support
eo: Bilda subteno

en: Picture maximum dimensions
eo: Maksimumaj dimensioj por bildo

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
eo: Maksimumaj dimensioj por bildoj, en bitbilderoj.

en: Picture maximum file size
eo: Maksimuma grandeco de bilda dosiero.

en: Maximum file size for pictures, in kB.
eo: Maksimuma dosiergrandeco por bildoj, en kB.

en: Picture guidelines
eo: Bildaj gvidlinioj

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
eo: Tiu ĉi teksto aperos ĉe la formularo por alŝuti bildon aldone al la defaŭltaj gvidlinioj. Ĝi utilas por helpi aŭ instrui viajn uzantojn.

en: Text format
eo: Tekstformato

en: Regional settings
eo: Regionaj agordoj

en: Default country
eo: Apriora lando

en: Display author and date information.
eo: Vidigu aŭtoro kaj dato de informo.
