Variable (7.x-2.0-alpha1) - en to jv translation catalogue (130 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Reset to defaults
jv: Balékaké marang asliné

en: Value
jv: Biji

en: Groups
jv: Kelompok

en: Subject
jv: Subyek

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Enable
jv: Diuripnā

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Overview
jv: Sekilas

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: None
jv: Nihil

en: Number
jv: Angka

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: Variable
jv: Variabel

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Name
jv: Jeneng

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Default
jv: Gawan

en: Sunday
jv: Minggu

en: Monday
jv: Senén

en: Tuesday
jv: Selasa

en: Wednesday
jv: Rebo

en: Thursday
jv: Kemis

en: Friday
jv: Jemuah

en: Saturday
jv: Setu

en: Modules
jv: Modul

en: Node type
jv: Tipe node

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: Options
jv: Opsi

en: Date format
jv: Format tanggal

en: Site name
jv: Jeneng Situs

en: Site slogan
jv: Sesanti situs

en: Only site administrators can create new user accounts.
jv: Mung administrator laman sing olé nggawé akun pangganggo anyar.

en: Feed description
jv: Katrangan Feed

en: Published
jv: Dipacak

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Vocabulary
jv: Vokabulari

en: E-mail address
jv: Alamat e-mail

en: Time zone
jv: Zona wektu

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Example
jv: Contoné

en: Other
jv: Liyané

en: String
jv: Tembung

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
jv: @site saiki lagi di beneri. Mengko arep mbalik manéh secepeté. Maturnuwun sampun purun nunggu.

en: Default front page
jv: Kācā utama gawan

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Undefined
jv: Durung didefinisi

en: Titles only
jv: Judul tok

en: Full text
jv: Teks lengkap

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Empty
jv: Kosong

en: First day of week
jv: Dinā pertama sākā pekan

en: Site information
jv: Informasi situs

en: Menu settings
jv: Sétingan menu

en: Default options
jv: Opsi gawan

en: The name used to indicate anonymous users.
jv: Jeneng kanggo nandhani panganggo anonim.

en: Examples
jv: Contoné

en: Default time zone
jv: Zona wektu standar

en: Date - newest first
jv: Tanggal - sing paling anyar pertama

en: Date - oldest first
jv: Tanggal - sing paling lawas terakhir

en: Hot topic threshold
jv: Wates topik gayeng

en: Topics per page
jv: Topik per kācā

en: Posts - most active first
jv: Kiriman - paling aktif di dhisiknā

en: Posts - least active first
jv: Kiriman - paling ora aktif didhisikna

en: Default order
jv: Préntah gawan

en: Default picture
jv: Gambar gawan

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
jv: URL foto sing ditampilaké marang panganggo sing ora nduwéni foto pilhan dhéwé. Kosongaké waé yén ora ana.

en: Multilingual support
jv: Ndukung multibasa

en: Enabled, with translation
jv: Uripna karo diterjemahaké

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
jv: <em>Saka</em> alamat nang kiriman e-mail otomatis wayah pendaftaran lan panjalukan sandhi anyar uga welingan liyané. (Gunakna alamat akhir domain situs Sampéyan kanggo alamat emailé njagani supaya ora dianggep e-mail spam.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
jv: Gunggunge topik forum gawan sing ditampilaké nang kācā laman.

en: Default display order for topics.
jv: Urutan tampilan gawan kanggo topik.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
jv: Nguripna dukungan multibasa kanggo tipe konten iki. Yén urip, field pilihan basa bakal ditambahaké marang form suntingan, ngidinaké Sampéyan kanggo milih saka salah sijining <a href="!languages">basa sing diuripna</a>. Yén mati, postingan anyar disimpen nganggo basa gawan. Konten sing wis ana ora kepengaruh karo owahané opsi iki.

en: Default 403 (access denied) page
jv: Kācā Default 403 (akses ditolak)

en: Default 404 (not found) page
jv: Kācā Default 404 (kācā ora ditemokaké )

en: Number of items in each feed
jv: Jumlah item nang saben pasokan

en: Default number of items to include in each feed.
jv: Gunggunge item kanggo dileboknā nang saben pasokan.

en: Feed content
jv: Konten pasokan

en: Titles plus teaser
jv: Judhul lan ringkesané

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
jv: Setélan global kanggo tampilan gawan item  konten ing saben pasokan.

en: Notify user when account is activated.
jv: Welingana panganggo nalika akuné diaktifna.

en: Notify user when account is blocked.
jv: Welingana panganggo nalika akuné diblokir.

en: Picture guidelines
jv: Pitudhuh gambar

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
jv: Teks iki ditampilaké nang form unggahan gambar kanggo tambahan marang petunjuk gawan. Iki migunani kanggo mbantu utawa petunjuk panganggo sampéyan.

en: Text format
jv: Format tèks

en: Regional settings
jv: Seting regional

en: Default country
jv: Jeneng Negara

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
jv: Jumlah balesan topik kudu oleh nduwéni "gayeng".

en: Forum navigation vocabulary
jv: Navigasi vokabulari forum

en: Date type
jv: Tipe data

en: No Main links
jv: Ora ana pranala utama

en: Source for the Main links
jv: Sumber nang pranala utama

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
jv: Pilihana apa sing kudu ditampilaké dadi pranala Utama (biasane manggon nang ndhuwur kaca).

en: No Secondary links
jv: Ora ana pranala sekunder

en: Source for the Secondary links
jv: Sumber kanggo pranala sekunde

en: Preview before submitting
jv: Tudhuhānā sakdurungé dikirim

en: Display author and date information.
jv: Tampilna penulis karo informasi tanggal.

en: Author username and publish date will be displayed.
jv: Jeneng penulis lan tanggal dipacak arep ditampilnā.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
jv: Gunggunge kiriman maksimum ditampilaké nang kaca gambaran kayadene kaca ngarep.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
jv: Kācā iki ditampilaké nalikā panjalukan dokumen ditolak karo panganggo saiki. Kosongaké kanggo nampilaké kācā "akses ditolak" asli.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
jv: Kācā iki ditampilaké nalikā ora ānā konten sing cocok karo panjalukan dokumen. Kosongaké kanggo nampilaké kācā asli "kācā ora ditemokna".

en: Description of your site, included in each feed.
jv: Katrangan situs Sampéyan, kalebu marang saben pasokan.

en: Users may set their own time zone.
jv: Panganggo kudu nyetèl zona wektuné dhéwé.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
jv: Elingaké panganggo nalikané login kapisanan yén zona waktuné durung disetél.

en: Only applied if users may set their own time zone.
jv: Namung ditrapké yén panganggo oléh nyetèl zona wektuné dhéwé.

en: Time zone for new users
jv: Zona wektu kanggo panganggo anyar

en: Default time zone.
jv: Zona wektu gawan.

en: Empty time zone.
jv: Kosongna zona wektu.

en: Users may set their own time zone at registration.
jv: Panganggo oléh nyetèl zona wektuné dhéwé nalika ndaftar.

en: Put site into maintenance mode
jv: Dadéknā situs nang mode perawatan

en: Maintenance mode message
jv: Pesen kanggo mode perawatan

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
jv: Pesen kanggo nudhuhi tamu yén situs iki lagi nglakoaké mode Rumatan Situs.

en: Picture directory
jv: Direktori foto

en: Account cancellation confirmation
jv: Konfirmasi pambatalan akun

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
jv: Nyunting pesen e-mail sing dikirim nang panganggo sing padha nyoba mbatalaké akuné dhéwé.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
jv: Variabel sing cumawis yaiku: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
jv: Yén diuripna, namung panganggo sing nduwé  <a href="@permissions-url">kawenangan</a> "Gunakna situs nang mode perawatan" sing bisa ngakses situs Sampéyan kanggo nglakoaké perawatan;  kabèh dhayoh liyané wacanana pesen mode perawatan sing diatur nang ngisor iki. Panganggo sing dikenal bisa mlebu log langsung liwat kaca <a href="@user-login">mlebu log panganggo</a> page.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
jv: Sub direktori nang direktori unggahan berkas sing foto-foto arep disimpen.
