Variable (7.x-2.0-beta1) - en to hr translation catalogue (184 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Reset to defaults
hr: Povrat na zadane postavke

en: Value
hr: Vrijednost

en: Groups
hr: Grupe

en: Subject
hr: Naziv

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Enable
hr: Omogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Overview
hr: Pregled

en: File path
hr: Putanja datoteke

en: Advanced options
hr: Napredne opcije

en: Edit
hr: Uredi

en: None
hr: Nema

en: Number
hr: Broj

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: Variable
hr: Promjenjiv

en: Multiple
hr: Višestruki

en: Required
hr: Nužno

en: Name
hr: Naziv

en: True
hr: Istina

en: False
hr: Netočno

en: Default
hr: Zadano

en: Sunday
hr: nedjelja

en: Monday
hr: ponedjeljak

en: Tuesday
hr: utorak

en: Wednesday
hr: srijeda

en: Thursday
hr: četvrtak

en: Friday
hr: petak

en: Saturday
hr: subota

en: Modules
hr: Moduli

en: Node type
hr: Vrsta node-a

en: Menu
hr: Izbornik

en: Text
hr: Tekst

en: Theme
hr: Tema

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Options
hr: Opcije

en: Date format
hr: Oblik datuma

en: Site name
hr: Naziv lokacije

en: Site slogan
hr: Slogan lokacije

en: User settings
hr: Postavke korisnika

en: Public registrations
hr: Javne registracije

en: Only site administrators can create new user accounts.
hr: Samo administator lokacije može otvarati nove korisničke račune.

en: Feed description
hr: Opis Feed-a

en: Published
hr: Objavljeno

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Sticky at top of lists
hr: Ljepljivo na vrhu popisa

en: Vocabulary
hr: Rječnik

en: E-mail address
hr: Adresa e-pošte

en: Time zone
hr: Vremenska zona

en: Unlimited
hr: Neograničeno

en: Other
hr: Ostalo

en: String
hr: Struna

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
hr: @site je trenutno van mreže. Uskoro bi trebao biti umrežen. Hvala na strpljenju.

en: Default front page
hr: Zadana naslovnica

en: Anonymous
hr: Anoniman

en: Optional
hr: Prouvoljno

en: Undefined
hr: Neodređeno

en: Titles only
hr: Samo nazivi

en: Full text
hr: Cijeli tekst

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
hr: Posjetitelji mogu otvarati korisničke račune i nije potrebno odobrenje administratora.

en: Create new revision
hr: Stvori novu reviziju

en: Empty
hr: Prazno

en: First day of week
hr: Prvi dan u tjednu

en: Site information
hr: Informacije o lokaciji

en: Length of trimmed posts
hr: Dužina skraćenih unosa

en: 200 characters
hr: 200 znakova

en: 400 characters
hr: 400 znakova

en: 600 characters
hr: 600 znakova

en: 800 characters
hr: 800 znakova

en: 1000 characters
hr: 1000 znakova

en: 1200 characters
hr: 1200 znakova

en: 1400 characters
hr: 1400 znakova

en: 1600 characters
hr: 1600 znakova

en: 1800 characters
hr: 1800 znakova

en: 2000 characters
hr: 2000 znakova

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
hr: Najveći broj znakova koje je moguće prikazati u skraćenoj verziji unosa. Drupal će koristiti ove postavke za određivanje mjesta presjecanja dugačnih unosa. Skraćene verzije unosa se najčešće koriste kao mamci prilikom prikaza na glavnoj strani, u XML feedu itd. Ako želite isključiti mamce, postavite vrijednost na "Neograničeno". Obratite pozornost na to da će promjena ovih postavki utjecati samo na novi ili osvježen sadržaj i da kod postojećih mamaca neće doći do promjena.

en: Menu settings
hr: Postavke izbornika

en: Default options
hr: Zadane opcije

en: Anonymous user
hr: Anonimni korisnik

en: The name used to indicate anonymous users.
hr: Ime korišteno za označavanje anonimnih korisnika.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
hr: Početna stranica prikazuje sadržaj ovoga relativnog URL. Ukoliko dvojite, postavite "node".

en: Variables
hr: Varijable

en: Default time zone
hr: Zadana vremenska zona

en: Debug
hr: Uklanjanje grešaka

en: Date - newest first
hr: Datum - prvo najnovije

en: Date - oldest first
hr: Datum - prvo najstarije

en: Global
hr: Opće

en: Hot topic threshold
hr: Granica za vruću temu

en: Topics per page
hr: Tema po stranici

en: Posts - most active first
hr: Unosi - najatraktivniji prvi

en: Posts - least active first
hr: Unosi - najneatraktivniji prvi

en: Default order
hr: Zadani redoslijed

en: Default picture
hr: Zadana slika

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
hr: URL za prikaz slike korisnika koji nisu odabrali sliku. Ostavite prazno ukoliko ne želite sliku.

en: Boolean
hr: Boleanski

en: Multilingual support
hr: Višejezična potpora

en: Enabled, with translation
hr: Omogućeno, s prijevodom

en: Must users preview posts before submitting?
hr: Moraju li korisnici pregledati unos prije slanja?

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
hr: Adresa e-pošte s koje stižu automatske poruke e-pošte poslane prilikom registracije korisnika, poništenja lozinki i drugih obavijesti. (Kako bi smanjili mogućnost označavanja ovih poruka kao spam, preporuča se adresa e-pošte na domeni lokacije.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
hr: Zadani broj prikazanih forum tema po stranici.

en: Default display order for topics.
hr: Zadani prikaz redoslijeda tema.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hr: Omogući višejezičnu potporu za ovu vrstu sadržaja. Ukoliko je omogućeno, polje odabira jezika će biti dodano obrascu uređivanja, dopuštajući vam odabir jednog od <a href="!languages">omogućenih jezika</a>. Ukoliko je onemogućeno, novi članci će biti spremljeni u zadanom jeziku. Postojeći sadržaj neće biti obuhvaćen mijenjanjem ove opcije.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
hr: Korisnici s opcijom <em>administriraj node</em> će moći nadvladati ovu postavku.

en: Number of posts on main page
hr: Broj članaka na naslovnici

en: The name of this website.
hr: Ime stranice.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
hr: Moto vaše stranice (često prikazana pored naslova stranice).

en: Default 403 (access denied) page
hr: Zadana 403 (pristup odbijen) stranica

en: Default 404 (not found) page
hr: Zadana 404 (nije pronađeno) stranica

en: Number of items in each feed
hr: Broj stavki u svakom feed-u

en: Default number of items to include in each feed.
hr: Zadani broj stavki uključenih u svaki feed.

en: Feed content
hr: Sadržaj feed-a

en: Titles plus teaser
hr: Naziv  s mamcem

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
hr: Općenite postavke zadanog prikaza stavki sadržaja u svakom feedu.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
hr: Omogući višejezičnu potporu za ovu vrstu sadržaja. Ukoliko je omogućeno, polje odabira jezika će biti dodano obrascu uređivanja, dopuštajući vam odabir jednog od <a href="!languages">omogućenih jezika</a>. Također, možete omogućiti prijevod za ovu vrstu sadržaja, čime možete imati sadržaj preveden na bilo koji od omogućenih jezika. Ukoliko je onemogućeno, novi članci će biti spremljeni u zadanom jeziku. Postojeći sadržaj neće biti obuhvaćen mijenjanjem ove opcije.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
hr: Posjetitelji mogu otvarati korisničke račune ali je potrebno odobrenje administratora.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
hr: Zahtijevaj e-mail provjeru kada posjetitelj napravi račun

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
hr: Ako je ovaj kvadratić označen, novim korisnicima će se provjeravati e-mail adresa prije nego što se prijave na site, i dobiće lozinku generiranu od strane sustava. Ako on nije označen korisnici će se odmah prijaviti i sami izabrati lozinku tijekom registracije.

en: User registration guidelines
hr: Smjernice za registraciju

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
hr: Ovaj tekst se prikazuje na vrhu forme za registraciju korisnika i koristan je za pomaganje ili instrukcije vašim  korisnicima.

en: Welcome, new user created by administrator
hr: Dobrodošli, novi korisnik kreiran od administratora

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
hr: Prilagodite poruku dobrodošlice novim korisnicima koje je registrirao administrator.

en: Welcome, no approval required
hr: Dobrodošli, nije potrebno odobravanje

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
hr: Prilagodi pozdravnu e-mail poruku koja se šalje novim članovima prilikom registracije, kada nije potrebno odobrenje administratora.

en: Welcome, awaiting administrator approval
hr: Dobrodošli, čeka se odobrenje administratora

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
hr: Prilagodite poruku dobrodošlice novim korisnicima kada je potrebno odobrenje administratora.

en: Password recovery email
hr: E-mail za promjenu lozinke

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
hr: Prilagodite poruku korisnicima koji su tražili promjenu lozinke.

en: Account activation email
hr: E-mail za ativiranje korisničkog računa

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
hr: Omogućava i prilagođava e-mailove poslane korisnicima nakon aktiviranja računa (kada korisnici otvaraju račun a administrator ga odobrava).

en: Notify user when account is activated.
hr: Obavijesti korisnika kada je račun aktiviran.

en: Account blocked email
hr: Poruka da je korisnički račun blokiran

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
hr: Prilagodi poruku korisniku kada mu je račun blokiran.

en: Notify user when account is blocked.
hr: Obavijesti korisnika kada je račun blokiran.

en: Account deleted email
hr: Poruka da je korisnički račun obrisan

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
hr: Prilagodi poruku korisniku kada mu je račun obrisan.

en: Notify user when account is deleted.
hr: Obavjesti korisnika kada mu je račun obrisan.

en: Signature support
hr: Podrška za potpis

en: Picture support
hr: Podrška za slike

en: Picture maximum dimensions
hr: Najveće dimenzije slike

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
hr: Najveće dimenzije slike, u pikselima.

en: Picture maximum file size
hr: Najveća veličina slike

en: Maximum file size for pictures, in kB.
hr: Najveća veličina za slike, u kB.

en: Picture guidelines
hr: Smjernice za slike

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
hr: Ovaj tekst se prikazuje u obrascu za učitavanje slika kao osnovna smjernica. Pogodan je za pružanje pomoći ili savjeta vašim korisnicima.

en: Text format
hr: Oblik unosa

en: Regional settings
hr: Regionalne postavke

en: Default country
hr: Zadana država

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
hr: Broj odgovora koje mora imati tema kako bi bila ocijenjena "vrućom".

en: Forum navigation vocabulary
hr: Rječnik za navigaciju forumom

en: Date type
hr: Vrsta datuma

en: No Main links
hr: Nema glavnih poveznica

en: Source for the Main links
hr: Izvor za glavne poveznice

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
hr: Odaberite što treba biti prikazano kao Glavne poveznice (obično na vrhu stranice).

en: No Secondary links
hr: Nema Sekundarnih poveznica

en: Source for the Secondary links
hr: Izvor za sekundarne poveznice

en: Preview before submitting
hr: Pregled prije podnošenja

en: Display author and date information.
hr: Prikaži informacije o autoru i nadnevku.

en: Author username and publish date will be displayed.
hr: Korisničko ima autora unosa će biti prikazano.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
hr: Maksimalan broj unosa prikazanih na stranicama sadržaja kao što je npr. naslovnica ili stranice kategorija

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
hr: Ova se stranica prikazuje kada korisnik nema ovlasti pregleda traženog sadržaja. Ostavite prazno kako bi prikazali generičku "pristup uskraćen" stranicu.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
hr: Ova se stranica prikazuje kada nema sadržaja koji odgovara traženom dokumentu. Ostavite prazno kako bi prikazali generičku "stranica nije pronađena" stranicu.

en: Description of your site, included in each feed.
hr: Opis vaše lokacije, uključen u svaki feed.

en: Users may set their own time zone.
hr: Korisnici mogu postaviti vlastitu vremensku zonu.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
hr: Podsjeti korisnike prilikom prijave kako njihova vremenska zona nije postavljena.

en: Only applied if users may set their own time zone.
hr: Samo primjenjivo ukoliko korisnici mogu postaviti svoje vremenske zone.

en: Time zone for new users
hr: Vremenska zona za nove korisnike

en: Default time zone.
hr: Zadana vremenska zona.

en: Empty time zone.
hr: Prazna vremenska zona.

en: Users may set their own time zone at registration.
hr: Korisnici mogu postaviti svoju vremensku zoni pri registraciji.

en: Put site into maintenance mode
hr: Postavi lokaciju van mreže

en: Maintenance mode message
hr: Poruka vanmrežnog režima

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
hr: Poruka koja će se prikazati posjetiteljima lokacije kada je ista van mreže.

en: Picture directory
hr: Direktorij slika

en: Account cancellation confirmation
hr: Potvrda otkazivanja korisničkog računa

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
hr: Uredite e-poruku poslanu korisnicima po pokušaju otkazivanja  njihovih računa.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
hr: Dostupne promjenjive su: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
hr: Kada je omogućeno, samo korisnici s "Koristi stranicu van mreže" <a href="@permissions-url">dopuštenjem</a> će moći pristupati vašoj stranici kako bi izvršili održavanje; svi drugi posjetitelji će vidjeti poruku o vanmrežnom režimu postavljenu ispod. Ovlašteni korisnici se mogu prijaviti izravno putem stranice <a href="@user-login">prijave korisnika</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
hr: Poddirektorij u direktoriju otpreme datoteka gdje će slike biti spremljene.
