Variable (7.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (199 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: Value
tr: Değer

en: Groups
tr: Gruplar

en: Subject
tr: Konu

en: Description
tr: Açıklama

en: Language
tr: Dil

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: all
tr: hepsi

en: File path
tr: Dosya yolu

en: Advanced options
tr: Gelişmiş seçenekler

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: Number
tr: Sayı

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Variable
tr: Değişken

en: Multiple
tr: Çoklu

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Default
tr: Varsayılan

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Modules
tr: Modüller

en: Node type
tr: Düğüm tipi

en: Menu
tr: Menü

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Options
tr: Seçenekler

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Site name
tr: Site adı

en: Site slogan
tr: Site sloganı

en: User settings
tr: Kullanıcı ayarları

en: Public registrations
tr: Herkese açık kayıtlar

en: Only site administrators can create new user accounts.
tr: Sadece yöneticiler yeni kullanıcı hesabı oluşturabilir.

en: Feed description
tr: Besleme(Feed) tanımı

en: Published
tr: Yayında

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Sticky at top of lists
tr: Listelerin üzerinde kalıcı

en: Variable value
tr: Değişken değeri

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: E-mail address
tr: E-posta adresi

en: Time zone
tr: Saat dilimi

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Example
tr: Örnek

en: Other
tr: Diğer

en: String
tr: Dize

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
tr: @site şu anda bakımda. Kısa bir süre sonra geri döneceğiz. Sabrınız için teşekkürler.

en: Default front page
tr: Varsayılan ana sayfa

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Optional
tr: Seçime bağlı

en: Undefined
tr: Tanımsız

en: Titles only
tr: Sadece başlıklar

en: Full text
tr: Tam metin

en: Feed settings
tr: Besleme ayarları

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
tr: Ziyaretçiler hesap yaratabilirler ve yönetici onayı gerekmez.

en: Create new revision
tr: Yeni sürüm yarat

en: Empty
tr: Boş

en: First day of week
tr: Haftanın ilk günü

en: Site information
tr: Site bilgisi

en: Length of trimmed posts
tr: Kırpılmış gönderilerin uzunluğu

en: 200 characters
tr: 200 karakter

en: 400 characters
tr: 400 karakter

en: 600 characters
tr: 600 karakter

en: 800 characters
tr: 800 karakter

en: 1000 characters
tr: 1000 karakter

en: 1200 characters
tr: 1200 karakter

en: 1400 characters
tr: 1400 karakter

en: 1600 characters
tr: 1600 karakter

en: 1800 characters
tr: 1800 karakter

en: 2000 characters
tr: 2000 karakter

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
tr: Bir gönderinin kırpılmış halindeki en fazla karakter sayısı. Drupal bu ayarı uzun gönderilerin hangi noktada kırpılacağına karar vermek için kullanacaktır. Bir gönderinin kırpılmış sürümü, gönderi ana sayfada yayınlanırken, XML beslemesinde gösterilirken, vb. durumlarda, özeti olarak kullanılacaktır. Özetleri iptal etmek için 'Sınırsız'a ayarlayın. Bu ayarın sadece yeni veya güncellenen içerikler için geçerli olduğunu ve var olan özetleri etkilemeyeceğini unutmayın.

en: Theme settings
tr: Tema ayarları

en: Menu settings
tr: Menü ayarları

en: Default options
tr: Öntanımlı seçenekler

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: The name used to indicate anonymous users.
tr: Konuk kullanıcıları belirtmede kullanılacak isim.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
tr: Ana sayfa bu göreli URL'deki içeriği görüntüler. Emin değilseniz "node" yazın.

en: Select
tr: Seç

en: Examples
tr: Örnekler

en: Variables
tr: Değişkenler

en: Default time zone
tr: Varsayılan zaman dilimi

en: Debug
tr: Hata ayıkla

en: Date - newest first
tr: Tarih - önce yeniler

en: Date - oldest first
tr: Tarih - önce eskiler

en: Global
tr: Genel

en: Hot topic threshold
tr: Sıcak konu eşiği

en: Topics per page
tr: Sayfa başına konu sayısı

en: Posts - most active first
tr: Gönderiler - en aktif ilk önce

en: Posts - least active first
tr: Gönderiler - en az aktif ilk önce

en: Keys
tr: Anahtarlar

en: Default order
tr: Öntanımlı sıralama

en: Default picture
tr: Varsayılan resim

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
tr: Kişisel resim seçmeyen kullanıcılar için gösterilecek varsayılan resmin URL'si. Varsayılan resim kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.

en: Text length
tr: Yazı uzunluğu

en: Properties
tr: Özellikler

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: Multilingual support
tr: Çoklu dil desteği

en: Enabled, with translation
tr: Etkin, çeviri ile

en: Must users preview posts before submitting?
tr: Kullanıcıların gönderileri yollamadan önce önizleme yapması zorunlu mu?

en: The value of the variable.
tr: Değişkenin aldığı değer.

en: Array
tr: Dizi

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
tr: Kayıt, yeni parola istemi ve diğer bildirimler için gönderilen otomatik postalardaki <em>Gönderen</em> adres bilgisi. (Bu e-postaların spam olarak nitelendirilmemesi için site alan adınız ile biten bir e-posta adresi kullanınız.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
tr: Herbir sayfada gösterilecek forum konularının sayısı

en: Default display order for topics.
tr: Konular için varsayılan gösterim sıralaması.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
tr: Bu içerik tipi için çoklu dil desteğini aç. Açık durumda, düzenleme formuna <a href="!languages">kullanılabilir diller</a>den birini seçmenizi sağlayan bir dil seçme alanı eklenecektir. Kapalı durumda, yeni postalar varsayılan dilde kaydedilir. Mevcut içerik bu seçeneğin değiştirilmesinden etkilenmez.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
tr: <em>Düğümleri yönet</em> yetkisine sahip kullanıcılar bu seçeneklerin üzerine yazabilirler

en: Number of posts on main page
tr: Anasayfadaki gönderi sayısı

en: The name of this website.
tr: Bu web sitesinin adı.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
tr: Sitenizin genellikle site adının yanında gösterilen ilke/slogan metni

en: Default 403 (access denied) page
tr: Öntanımlı 403 (erişim engellendi) sayfası

en: Default 404 (not found) page
tr: Öntanımlı 404 (bulunamadı) sayfası

en: Number of items in each feed
tr: Besleme başına öğe sayısı

en: Default number of items to include in each feed.
tr: Her beslemede öntanımlı olarak bulunacak öğe sayısı.

en: Feed content
tr: Besleme içeriği

en: Titles plus teaser
tr: Başlık artı özet

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
tr: Beslemelerdeki içeriğin öntanımlı görünümü için genel ayarlar.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
tr: Bu içerik tipi için çoklu dil desteğini etkinleştir. Etkinleştiğinde, düzenleme formuna <a href="!languages">etkin diller</a>den birini seçmenizi sağlayan bir dil seçim alanı eklenecektir. Bu içerik tipini ayrıca çeviriye açmanız da mümkündür, böylece içeriği herhangi bir etkin dile çevirebilirsiniz. Devre dışı bıraktğınızda yeni gönderiler varsayılan dilde kaydedilir. Mevcut içerik bu seçimin değiştirlmesinden etkilenmez.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
tr: Ziyaretçiler hesap yaratabilirler ve fakat yönetici onayı gerekir.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
tr: Bir ziyaretçi hesap oluşturduğunda e-posta doğrulaması gerekir

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
tr: Eğer bu kutu işaretlenirse, yeni kullanıcılar siteye giriş yapmadan önce e-posta adreslerini doğrulamak zorunda kalacaklar ve kendilerine sistemin oluşturduğu rasgele bir parola verilecektir. Kutu işaretlenmezse, kullanıcılar kayıt işleminin hemen ardından siteye giriş yapacaklardır. Ayrıca, bu durumda, kullanıcılar kayıt esnasında kendi parolalarını seçeceklerdir.

en: User registration guidelines
tr: Kullanıcı kayıt rehberi

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
tr: Kullanıcı kayıt formunun üstünde gösterilen yazı. Kullanıcılarınıza yardımcı olacak açıklamalar yapmak ve onları yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

en: Welcome, new user created by administrator
tr: Karşılama, yeni bir kullanıcı yönetici tarafından oluşturulduğunda

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
tr: Yeni üye hesabının yönetici tarafından oluşturulduğu durumlarda, üyeye gönderilen karşılama e-postanızı kişiselleştirin.

en: Welcome, no approval required
tr: Karşılama, önay gerekmediği durumlarda

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
tr: Yönetici onayının geremediği durumlarda, yeni üye kaydının ardından gönderilen karşılama e-postanızı kişiselleştirin.

en: Welcome, awaiting administrator approval
tr: Karşılama, yönetici onayı beklenmesi durumunda

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
tr: Yönetici onayının gerekli olduğu durumlarda, yeni üye kaydının ardından gönderilen karşılama e-postanızı kişiselleştirin.

en: Password recovery email
tr: Yeni parola e-postası

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
tr: Yeni parola isteyen kullanıcılara gönderilecek e-posta içeriğini özelleştir.

en: Account activation email
tr: Hesap aktivasyon e-postası

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
tr: Hesap onaylandığında kullanıcılara bilgi vermek üzere e-posta göndermeyi etkinleştir ve e-posta içeriğini düzenle (yönetici onayının gerektiği durumlarda kullanılır)

en: Notify user when account is activated.
tr: Hesabı onaylanan kullanıcıya haber ver.

en: Account blocked email
tr: Engellenen hesap e-postası

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
tr: Hesap engellenmesi durumunda kullanıcılara bilgi vermek üzere e-posta göndermeyi etkinleştir ve e-posta içeriğini düzenle.

en: Notify user when account is blocked.
tr: Hesabı engellenen kullanıcıya haber ver.

en: Account deleted email
tr: Hesap silindi e-postası

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
tr: Hesap silinmesi durumunda kullanıcılara bilgi vermek üzere e-posta göndermeyi etkinleştir ve e-posta içeriğini düzenle.

en: Notify user when account is deleted.
tr: Hesabı silinen kullanıcıya haber ver.

en: Signature support
tr: İmza desteği

en: Picture support
tr: Resim desteği

en: Picture maximum dimensions
tr: Resmin en büyük boyutları

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
tr: Resimler için piksel olarak izin verilen en büyük boyutlar.

en: Picture maximum file size
tr: Resim dosyasının enbüyük dosya boyutu

en: Maximum file size for pictures, in kB.
tr: Resimler için kb cinsinden enbüyük dosya boyutu.

en: Picture guidelines
tr: Resim ilkeleri

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
tr: Bu metin, resim aktarma formunun üstünde, varsayılan açıklamaya ek olarak gösterilecektir. Kullanıcılarınıza yardım etmek veya onları yönlendirmek için kullanabilirsiniz.

en: Text format
tr: Metin biçimi

en: Regional settings
tr: Bölgesel ayarlar

en: Site email address
tr: Site e-posta adresi

en: Default country
tr: Öntanımlı ülke

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
tr: Bir başlığın "sıcak" olarak değerlendirilmesi için gereken yanıt sayısı.

en: Forum navigation vocabulary
tr: Forum dolaşma sözlüğü

en: Date type
tr: Tarih türü

en: No Main links
tr: Ana bağlantı yok

en: Source for the Main links
tr: Ana bağlantılar için kaynak

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
tr: Ana bağlantılar olarak ne gösterileceğini seç (genellikle sayfanın en tepesinde yer alırlar).

en: No Secondary links
tr: İkincil bağlantı yok

en: Source for the Secondary links
tr: İkincil bağlantılar için kaynak

en: Preview before submitting
tr: Göndermeden önce önizle

en: Display author and date information.
tr: Yazar ve tarih bilgisini görüntüle

en: Author username and publish date will be displayed.
tr: Yazar kullanıcı adı ve yayın tarihi gösterilecektir.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
tr: Ana sayfa gibi genel görünüm sayfalarında görüntülenecek en fazla gönderi sayısı.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
tr: İstenilen belge onu isteyen kullanıcıya kapalıysa bu sayfa görüntülenir. Düz bir "erişim engellendi" sayfası görüntülemek için boş bırakın.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
tr: İstenilen belgeyle eşleşen bir içerik bulunamadıysa bu sayfa görüntülenir. Düz bir "sayfa bulunamadı" sayfası görüntülemek için boş bırakın.

en: Description of your site, included in each feed.
tr: Sitenizin tanımı (her beslemeye eklenir).

en: Users may set their own time zone.
tr: Kullanıcılar kendi zaman dilimlerini ayarlayabilir.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
tr: Eğer zaman dilimi ayarlanmamışsa kullanıcıları uyar.

en: Only applied if users may set their own time zone.
tr: Sadece kullanıcılar kendi zaman dilimlerini belirliyebiliyorsa uygulanır.

en: Time zone for new users
tr: Yeni kullanıcılar için zaman dilimi

en: Default time zone.
tr: Ön tanımlı zaman dilimi.

en: Empty time zone.
tr: Boş zaman dilimi.

en: Users may set their own time zone at registration.
tr: Kullanıcılar kayıt sırasında kendi zaman dilimini ayarlayabilir.

en: Put site into maintenance mode
tr: Siteyi bakım moduna al.

en: Maintenance mode message
tr: Bakım modu mesajı

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
tr: Siteniz Bakım Modunda olduğunda ziyaretçilerinize bu mesaj gösterilir.

en: Picture directory
tr: Resim dizini

en: Account cancellation confirmation
tr: Hesap iptal onayı

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
tr: Kendi hesabını iptal etmeye kalkıştığında kullanıcılara gönderilen e-posta iletilerini düzenleyin.

en: Forum settings
tr: Forum ayarları

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
tr: Kullanılabilir değişkenler: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
tr: Etkinleştirildiğinde, sadece "siteyi bakım durumunda kullan" <a href="@permissions-url">izni</a>ne sahip kullanıcılar bakım yapmak üzere sitenize erişebilirler; diğer tüm kullanıcılar aşağıdaki bakım durumu iletisini görürler. Kayıtlı kullanıcılar <a href="@user-login">kullanıcı girişi</a> sayfasını kullanarak doğrudan giriş yapabilirler.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
tr: Yükleme dizininde resimlerin saklanacağı alt-dizin.

en: Language types
tr: Dil tipleri
