Variable (7.x-2.0) - en to am translation catalogue (73 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: Reset to defaults
am: ወደ ነባሪዎች መልስ

en: Value
am: እሴት

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: The configuration options have been saved.
am: የውቅረቱ አማራጮች ተቀምጠዋል።

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Name
am: ስም

en: Default
am: ነባሪ

en: Tuesday
am: ማክሰኞ

en: Wednesday
am: እሮብ

en: Thursday
am: ሃሙስ

en: Friday
am: ዓርብ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Modules
am: ሞዱሎች

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Configure
am: ውቀር

en: Date format
am: የቀን አጻጻፍ

en: Site name
am: የድረ ገጽ ስም

en: Site slogan
am: የድረ ገጽ መፈክር

en: User settings
am: የተጠቃሚ ማቀናበሪያዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Sticky at top of lists
am: የዝርዝሮች አናት ላይ የሚጣበቅ

en: E-mail address
am: ኢ-ሜል አድራሻ

en: Time zone
am: የሰዓት ሰቅ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
am: @site በአሁኑ ሰዓት ማስተካከያ እየተደረገለት ነው፡፡ በቅርብ ጊዜ ውስጥ ወደነበረበት ይመለሳል፡፡ ለትዕግስቷ እናመሰግናለን!

en: Default front page
am: ነባሪ የፊትለፊት ገጽ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Undefined
am: ያልተገለጸ

en: Titles only
am: ዓርእስት ብቻ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: The settings have not been saved because of the errors.
am: በስህተት የተነሳ ቅንብሮቹ አልተቀመጡም።

en: Site information
am: ድረ ገጽ መረጃ

en: 200 characters
am: 200 ቁምፊ

en: 400 characters
am: 400 ቁምፊ

en: 600 characters
am: 600 ቁምፊ

en: 800 characters
am: 800 ቁምፊ

en: 1000 characters
am: 1000 ቁምፊ

en: 1200 characters
am: 1200 ቁምፊ

en: 1400 characters
am: 1400 ቁምፊ

en: 1600 characters
am: 1600 ቁምፊ

en: 1800 characters
am: 1800 ቁምፊ

en: 2000 characters
am: 2000 ቁምፊ

en: Menu settings
am: የምናሌ ቅንብሮች

en: The name used to indicate anonymous users.
am: ስም አልባ ተጥቃሚዎችን ለመለየት የምንጥቀመበት ስም።

en: Default picture
am: ነባሪ ምስል

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: The name of this website.
am: የዚህ ድረ ገጽ ስም።

en: Titles plus teaser
am: አርእስቶች እና ቅንጭብ

en: User registration guidelines
am: የተጠቃሚ ምዝገባ መመሪያ

en: Welcome, no approval required
am: እንኳን ደህና መጣህ፤ ምንም ዓይነት ፈቃድ አያስፈልግም

en: Account activation email
am: የመለያ ማንቂያ ኢሜል

en: Account blocked email
am: መለያ ተከልክሏል ኢሜል

en: Account deleted email
am: መለያ ተሰርዟል ኢሜል

en: Signature support
am: ፊርማ እገዛ

en: Picture support
am: የምስል እገዛ

en: Picture maximum dimensions
am: የምስሉ ከፍተኛ ልኬት

en: Picture maximum file size
am: የምስሉ ከፍተኛ የፋይል መጥን

en: Picture guidelines
am: የምስል መመሪያዎች

en: Text format
am: ፅሁፍ ቅርፀት
