Variable (7.x-2.0) - en to mr translation catalogue (64 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Reset to defaults
mr: मुळरुपात करा

en: Value
mr: किंमत

en: Groups
mr: समुह

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Language
mr: भाषा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: all
mr: सर्व

en: File path
mr: फाईल पथ

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: None
mr: काहीच नाही

en: Number
mr: अंक

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Multiple
mr: अनेक

en: Required
mr: आवश्यक

en: Name
mr: नाव

en: True
mr: सत्य

en: False
mr: चूक

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Node type
mr: धाग्याचा प्रकार

en: Text
mr: अक्षर

en: Options
mr: विकल्प

en: Date format
mr: तारीख आराखडा

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: Site slogan
mr: संकेतस्थळाचे ब्रीदवाक्य

en: Published
mr: प्रकाशित

en: E-mail address
mr: ई-मेल पत्ता

en: Unlimited
mr: अमर्यादित

en: Example
mr: उदाहरण

en: String
mr: संज्ञा

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
mr: @site सध्या दुरुस्तीसाठी बंद आहे. आम्ही लवकरच परत येऊ. आपल्या संयमासाठी(patience) धन्यवाद.

en: Anonymous
mr: अज्ञात

en: Optional
mr: पर्यायी

en: Undefined
mr: अव्याख्यात

en: Site information
mr: साइट ची माहिती

en: 200 characters
mr: २०० अक्षरे

en: 400 characters
mr: ४०० अक्षरे

en: 600 characters
mr: ६०० अक्षरे

en: 800 characters
mr: ८०० अक्षरे

en: 1000 characters
mr: १००० अक्षरे

en: 1200 characters
mr: १२०० अक्षरे

en: 1400 characters
mr: १४०० अक्षरे

en: 1600 characters
mr: १६०० अक्षरे

en: 1800 characters
mr: १८०० अक्षरे

en: 2000 characters
mr: २००० अक्षरे

en: Default options
mr: मूळ पर्याय

en: Date - newest first
mr: दिनांक - नविन प्रथम

en: Date - oldest first
mr: दिनांक - जुने प्रथम

en: Boolean
mr: बूलीय

en: Text format
mr: टेक्सटचा फॉरमॅट
