Variable (7.x-2.0) - en to ug translation catalogue (66 entries)

en: Title
ug: تىما

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Reset to defaults
ug: سۈكۈت لايىھەگە قايتۇرۇش

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Subject
ug: ماۋزو

en: Description
ug: بايانى

en: Enable
ug: ئېچىش

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Enabled
ug: ئىناۋەتلىك

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: None
ug: يوق

en: Number
ug: سان

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Required
ug: زۆرۈر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Default
ug: سۈكۈتتىكى

en: URL
ug: ئادرېس

en: Modules
ug: مودۇللار

en: Text
ug: تېكىست

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Date format
ug: ۋاقىت فورماتى

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: Feed description
ug: Feed بايانى

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Promoted to front page
ug: باش بەتتە كۆرسىتىش

en: Sticky at top of lists
ug: چوققىلاش

en: E-mail address
ug: ئې-خەت ئادرىسى

en: Time zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Unlimited
ug: چەكسىز

en: Other
ug: باشقا

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ug: تور بېكەت يېڭىلىنىۋاتىدۇ......@

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Optional
ug: ئىختىيارىي

en: Titles only
ug: پەقەت ماۋزۇنى

en: Full text
ug: تولۇق تېكىست

en: The settings have not been saved because of the errors.
ug: خاتالىق كۆرۈلگەچكە، ئۆزگەرتىشلەر ساقلانمىدى.

en: First day of week
ug: ھەپتىنىڭ باشلىنىدىغان كۈنى

en: Site information
ug: بېكەت ئۇچۇرلىرى

en: Menu settings
ug: تىزىملىك تەڭشەش

en: Default options
ug: سۈكۈت تاللاشلار

en: Anonymous user
ug: سەيياھ

en: The name used to indicate anonymous users.
ug: سەيياھ نام-شەرىپىنى كۆرسىتىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: Default time zone
ug: سۈكۈت ۋاقىت رايونى

en: Default picture
ug: سۈكۈت باش سۈرەت

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
ug: ئەزالار ئۆز باش سۈرىتىنى تاللىمىغاندا كۆرسىتىلىدىغان رەسىمنىڭ URL ئادرىسى. ئەگەر بوش قالدۇرۇلسا، رەسىم ئىشلىتىلمەيدۇ.

en: Default number of forum topics displayed per page.
ug: ھەربىر بەتتە كۆرسىتىلىدىغان مۇنبەر تېمىلىرىنىڭ سانى.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
ug: مەزمۇن تۈرلىرىنىڭ كۆپ تىلغا تەرجىمە قىلىش ئىقتىدارىنى قوزغاتقىلى بولىدۇ. ئەگەر مەزكۇر ئىقتىدار ئېچىلسا، تىل تاللاش  تىزىملىكى تەھرىلەش كۆزنىكىدە كۆرىنىدۇ. سىز <a href="!languages">قوزغىتىلغان تىللار</a> ئىچىدىن تاللىيالايسىز. ئەگەر مەزكۇر ئىقتىدار تاقالسا، يېڭى يوللانغان ماقالە سېستىما سۈكۈت تىلىدا ئېلان قىلىنىدۇ. ھازىرغىچە ئېلان قىلىنىپ بولغان ماقالىلارغا تەسىرى بولمايدۇ.

en: Number of items in each feed
ug: ھەر بىر feed ئۆز ئىچىگە ئالغان مەزمۇن سانى

en: Default number of items to include in each feed.
ug: ھەر بىر feed ئىچىدىكى ماقالىلەرنىڭ سۈكۈت سانى.

en: Feed content
ug: Feed مەزمۇنى

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
ug: feed ئىچىدىكى كۆرسىتىلمەكچى بولغان مەزمۇنلارنى ئومومىي تەڭشەش.

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
ug: باش سۈرەت يوللاش جەدۋىلى ئۈستىدە كۆرۈنگەن تېكىست، سۈكۈت چۈشەندۈرۈشنىڭ تولۇقلىمىسى بولالايدۇ. ئەزالارنىڭ باش سۈرىتىنى تاللىشىغا ياردىمى بولىدۇ.

en: Regional settings
ug: دۆلەت-رايوننى تاللاش

en: Default country
ug: سۈكۈت دۆلەت ۋە رايون

en: Description of your site, included in each feed.
ug: ھەر بىر Feed دىكى تور بېكەتنىڭ چۈشەندۈرىلىشى.

en: Users may set their own time zone.
ug: ئەزالار ئۆزلىرى تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىنى تاللىيالايدۇ.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
ug: ئەزالار ئۆزلىرى تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىنى تاللىماي ، تور بېكەتنى زىيارەت قىلغاندا ئەسكەرتىش بېرىلىدۇ.

en: Only applied if users may set their own time zone.
ug: ئەزالار ئۆز ۋاقىت رايونىنى تاللىسا بولىدۇ.

en: Time zone for new users
ug: يېڭى ئەزالارنىڭ ۋاقىت رايونى

en: Default time zone.
ug: سۈكۈت ۋاقىت رايونى.

en: Empty time zone.
ug: ۋاقىت رايونىنى تاللىماسلىق.

en: Users may set their own time zone at registration.
ug: ئەزالار يېڭى تىزىملاتقان ۋاقىتتا، ئۆزلىرى تۇرۇشلۇق ۋاقىت رايونىنى تاللىيالايدۇ.

en: Maintenance mode message
ug: تور بېكەتنى ۋاقىتلىق توختىتىش ۋە ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئۇچۇرلىرى

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
ug: 当启用时，只有具有 "使用站点在维护模式" <a href="@permissions-url">权限</a> 的用户可以访问你的站点进行维护工作； 所有其他访客只能看到下面配置的维护模式消息。特许用户可以在 <a href="@user-login">用户登录</a> 页面登录。
