Variable (7.x-2.2) - en to no translation catalogue (202 entries)

en: Title
no: Tittel

en: Body
no: Brødtekst

en: Save configuration
no: Lagre innstillinger

en: Reset to defaults
no: Tilbakestill til standard

en: Value
no: Verdi

en: Groups
no: Grupper

en: Subject
no: Emne

en: Description
no: Beskrivelse

en: Language
no: Språk

en: Enable
no: Aktiver

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Enabled
no: Aktivert

en: Overview
no: Oversikt

en: all
no: alle

en: File path
no: Filbane

en: Advanced options
no: Avanserte valgmuligheter

en: Edit
no: Rediger

en: None
no: Ingen

en: Number
no: Antall

en: Country
no: Land

en: Weight
no: Vekt

en: The configuration options have been saved.
no: Innstillingene er lagret.

en: Variable
no: Variabel

en: Multiple
no: Flere

en: Required
no: Obligatorisk

en: none
no: ingen

en: Name
no: Navn

en: True
no: Sant

en: False
no: Ikke sant

en: Default
no: Standard

en: Sunday
no: søndag

en: Monday
no: mandag

en: Tuesday
no: tirsdag

en: Wednesday
no: onsdag

en: Thursday
no: torsdag

en: Friday
no: fredag

en: Saturday
no: lørdag

en: Modules
no: Moduler

en: Node type
no: Innholdstype

en: Menu
no: Meny

en: Text
no: Tekst

en: Theme
no: Utseendemal

en: Unknown
no: Ukjent

en: Configure
no: Konfigurer

en: Options
no: Valg

en: Date format
no: Datoformat

en: Site name
no: Nettstedets navn

en: Site slogan
no: Nettstedets slagord

en: User settings
no: Brukerinnstillinger

en: Public registrations
no: Offentlige registreringer

en: Only site administrators can create new user accounts.
no: Kun administratorer kan opprette nye kontoer.

en: Feed description
no: Beskrivelsen av nyhetsstrømmen

en: Published
no: Publisert

en: Promoted to front page
no: Vis på forsiden

en: Sticky at top of lists
no: Klistret på toppen av lister

en: Vocabulary
no: Vokabular

en: E-mail address
no: E-postadresse

en: Time zone
no: Tidssone

en: Unlimited
no: Ubegrenset

en: Example
no: Eksempel

en: Other
no: Annet

en: String
no: Streng

en: Minimum cache lifetime
no: Minste levetid for mellomlager

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
no: @site vedlikeholdes. Vi er tilbake om kort tid. Takk for din tålmodighet.

en: Default front page
no: Standard forside

en: Anonymous
no: Anonym

en: Optional
no: Valgfritt

en: Undefined
no: Udefinert

en: Titles only
no: Kun titler

en: Full text
no: Fullstendig tekst

en: Feed settings
no: Nyhetsstrøminnstillinger

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
no: Besøkende kan opprette nye kontoer, og det kreves ingen godkjenning.

en: Create new revision
no: Opprett ny versjon, den forrige versjonen arkiveres

en: Empty
no: Tom

en: The settings have not been saved because of the errors.
no: På grunn av feilene er innstillingene ikke blitt lagret.

en: First day of week
no: Første dag i uka

en: Site information
no: Informasjon om nettstedet

en: Length of trimmed posts
no: Lengde på beskårede innlegg

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
no: Maksimalt antall tegn i et beskåret innlegg. Drupal bruker innstillinga til å bestemme hvor i teksten lange innlegg beskjæres. Den beskårede utgaven av et innlegg brukes når innlegget vises på forsiden eller i XML-nyhetsstrømmer. Sett til ubegrenset hvis du ikke vil bruke beskjæring av innlegg. Merk at denne innstillinga bare påvirker nytt og oppdatert innhold, ikke eksisterende innlegg.

en: Theme settings
no: Innstillinger for visningsmal

en: Menu settings
no: Menyvalg

en: Default options
no: Standardvalg

en: Anonymous user
no: Anonym bruker

en: The name used to indicate anonymous users.
no: Navnet som tildeles anonyme brukere.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
no: Forsiden viser innhold fra denne relative URLen. Velg «node» hvis du er i tvil.

en: Select
no: Velg

en: Examples
no: Eksempler

en: Variables
no: Variabler

en: Default time zone
no: Standard tidssone

en: Debug
no: Feilsøk

en: Date - newest first
no: Dato - nyeste først

en: Date - oldest first
no: Dato - eldste først

en: Drupal path
no: Drupalsti

en: Hot topic threshold
no: Popularitetsgrense

en: Topics per page
no: Emner pr. side

en: Posts - most active first
no: Innlegg - mest aktive først

en: Posts - least active first
no: Innlegg - minst aktive først

en: Keys
no: Nøkler

en: Default order
no: Standardrekkefølge

en: Default picture
no: Standardbilde

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
no: URLen til bildet som skal vises for medlemmer uten eget bilde. Blankt felt gir ingen bilder.

en: Properties
no: Egenskaper

en: Boolean
no: Boolsk

en: Site default language
no: Standardspråk for siden

en: Multilingual support
no: Støtte for flere språk

en: Enabled, with translation
no: Aktivert, med oversettelse

en: Must users preview posts before submitting?
no: Skal alle innlegg forhåndsvises før de sendes?

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
no: <em>Fra</em>-adressen blir brukt i automatisk utsendte e-poster i forbindelse med registrering, bestilling av nye passord og andre lignende påminnelser. (Benytt en adresse med samme domenenavn som ditt nettsted for å hindre at e-posten blir tolket som søppelpost).

en: Default number of forum topics displayed per page.
no: Standard antall forumtråder som vises per side.

en: Default display order for topics.
no: Standard visningsrekkefølge for emner.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
no: Aktiver flerspråklig støtte for denne innholdstypen. Hvis aktivert, får redigeringsskjemaet et felt for språkvalg, der du kan velge et av de <a href="!languages">aktiverte språkene</a>. Hvis deaktivert blir nye innlegg lagret med standard språk. Eksisterende innhold blir ikke påvirket av at du endrer dette.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
no: Brukere med tillatelsen <em>administrere noder</em> kan overstyre disse innstillingene.

en: Number of posts on main page
no: Antall innlegg på forsiden

en: The name of this website.
no: Navnet til nettstedet.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
no: Ditt nettsteds motto eller slagord (ofte vist ved siden av tittelen på nettstedet).

en: Default 403 (access denied) page
no: Standard 403 (tilgang nektet) side

en: Default 404 (not found) page
no: Standard 404 (side ikke funnet) side

en: Number of items in each feed
no: Antall elementer per nyhetsstrøm

en: Default number of items to include in each feed.
no: Antall elementer som inkluderes i en nyhetsstrøm.

en: Feed content
no: Innhold av nyhetsstrøm

en: Titles plus teaser
no: Titler og ingress

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
no: Global innstilling for standardvisning av elementene i hver nyhetsstrøm.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
no: Aktiver støtte for flere språk for denne innholdstypen. Hvis du aktiverer dette vil det dukke opp et felt for språkvalg når man redigerer innhold, slik at man kan velge et av <a href="!languages">språkene som er aktivert</a>. Du kan også aktivere oversettelse for denne innholdstypen. Det åpner for å oversette innhold til de aktiverte språkene. Hvis flerspråklig støtte deaktiveres vil nye innlegg lagres med standardspråket. Eksisterende innhold blir ikke berørt av at du forandrer denne innstillingen.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
no: Besøkende kan opprette kontoer, men en administrator må godkjenne etterpå.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
no: Krev e-postbekreftelse når en besøkende oppretter en konto

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
no: Hvis feltet er markert må nye brukere validere sine e-postadresser før de kan logge seg på nettstedet, og de vil bli tildelt et passord av systemet. Hvis ikke, kan brukeren logge seg på med det samme og de kan selv velge sine passord.

en: User registration guidelines
no: Retningslinjer for registrering

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
no: Tekst som vises når en ny bruker registrerer seg. Kan brukes til å hjelpe dine brukere.

en: Welcome, new user created by administrator
no: Velkommen, bruker opprettet av administrator

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
no: Tilpass innholdet av velkomst-e-posten, som sendes til nye medlemskonti opprettet av en administrator.

en: Welcome, no approval required
no: Velkommen, ingen godkjenning er påkrevd

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
no: Tilpass innholdet av velkomst-e-posten, som sendes til nye medlemskonti, når godkjenning av en administrator ikke er påkrevd.

en: Welcome, awaiting administrator approval
no: Velkommen, venter på godkjenning av en administrator

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
no: Tilpass brødteksten til velkomst-e-posten, som blir sendt til nye medlemmer etter registrering, når godkjenning av en administrator er påkrevd.

en: Password recovery email
no: E-post for passordetterspørsel

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
no: Skreddersy e-postmeldinger sendt til brukere som etterspørre om nytt passord

en: Account activation email
no: E-post for aktivering av konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
no: Aktivere og redigere e-poster som sendes til brukere når kontoene deres blir aktivert (når en administrator aktiverer en konto for en bruker som har registrert seg, på et nettsted der nye kontoer må godkjennes av administrator.)

en: Notify user when account is activated.
no: Varsle bruker når konto ble aktivert.

en: Account blocked email
no: E-post for blokkert konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
no: Aktivere og redigere e-poster som sendes til brukere når kontoene deres blir blokkert.

en: Notify user when account is blocked.
no: Varsle bruker når konto ble blokkert.

en: Account deleted email
no: E-post for slettet konto

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
no: Aktivere og redigere e-poster som sendes til brukere når kontoene deres slettes.

en: Notify user when account is deleted.
no: Varsle bruker når konto ble slettet.

en: Signature support
no: Signaturstøtte

en: Picture support
no: Bildestøtte

en: Picture maximum dimensions
no: Maksimale bildedimensjoner

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
no: Maksimumsdimesjoner for bilder i piksler.

en: Picture maximum file size
no: Maksimal filstørrelse for bilder

en: Maximum file size for pictures, in kB.
no: Maksimal filstørrelse for bilder i kB.

en: Picture guidelines
no: Retningslinjer for bilder

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
no: Teksten vises når brukeren laster opp et bilde. Kan brukes til  å veilede brukerne.

en: Text format
no: Tekstformat

en: Regional settings
no: Regionale innstillinger

en: Site email address
no: Nettstedets e-postadresse

en: Default country
no: Standard land

en: Cache blocks
no: Mellomlagre blokker

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
no: Antallet svar et emne må ha for å bli regnet som populært.

en: Forum navigation vocabulary
no: Vokabular for forumnavigasjon

en: Date type
no: Datotype

en: No Main links
no: Ingen hovedlenker

en: Source for the Main links
no: Kilde for hovedlenkene

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
no: Velg hva som skal vises som hovedlenker (typisk øverst på siden).

en: No Secondary links
no: Ingen sekundære lenker

en: Source for the Secondary links
no: Kilde for sekundære lenker

en: Preview before submitting
no: Forhåndsvis før sending

en: Display author and date information.
no: Vis forfatter- og datoinformasjon.

en: Author username and publish date will be displayed.
no: Forfatterens brukernavn og publiseringsdato vil bli vist.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
no: Maksimalt antall innlegg som vises per side på oversiktssider som forsiden.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
no: Vises når brukeren nektes tilgang til den etterspurte siden. Hvis du lar feltet være tomt vises en generisk «Tilgang nektet»-side.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
no: Vises når det ikke er noe innhold som svarer til forespørselen. La feltet være tomt for å vise en generisk «Side ikke funnet»-side.

en: Compress cached pages.
no: Komprimer mellomlagrede sider.

en: Description of your site, included in each feed.
no: Beskrivelse av nettstedet ditt som inkluderes i alle strømmene.

en: Users may set their own time zone.
no: Brukere kan sette deres egen tidssone.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
no: Minne på brukere ved innlogging hvis deres tidssone ikke er satt.

en: Only applied if users may set their own time zone.
no: Bare brukt hvis brukere kan sette deres egen tidssone.

en: Time zone for new users
no: Tidssone for nye brukere

en: Default time zone.
no: Standard tidssone.

en: Empty time zone.
no: Tom tidssone.

en: Users may set their own time zone at registration.
no: Brukere kan sette deres egen tidssone ved registrering.

en: Put site into maintenance mode
no: Sett nettstedet i vedlikeholdsmodus

en: Maintenance mode message
no: Melding for vedlikeholdsmodus

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
no: Melding som vises til besøkende når nettstedet er i vedlikeholdsmodus.

en: Picture directory
no: Bildemappe

en: Account cancellation confirmation
no: Bekreftelse av kontoannullering

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
no: Redigere e-post som sendes til en bruker som prøver å deaktivere kontoen sin.

en: Forum settings
no: Innstillinger for forum

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
no: Eksterne ressurser kan optimaliseres automatisk. Dette kan redusere både størrelsen på og antall forespørsler sendt til nettstedet ditt.

en: Cache pages for anonymous users
no: Mellomlagre sider for anonyme brukere

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
no: Mellomlagrede sider vil ikke bli opprettet på nytt før spesifisert mengde tid har gått.

en: Expiration of cached pages
no: Utdatering av mellomlagrede sider.

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
no: Den maksimale tiden et eksternt mellomlager kan bruke en gammel versjon av en side.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
no: Tilgjengelige variabler er: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
no: Hvis aktivert, har kun brukere med "Bruke nettstedet når det er i vedlikeholdsmodus"-<a href="@permissions-url">tillatelsen</a> tilgang til nettstedet for å utføre vedlikehold. Alle andre besøkende ser meldinga om vedlikeholdsmodus som du har lagt inn nedenfor. Autoriserte brukere kan logge seg inn direkte via <a href="@user-login">brukersiden</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
no: Undermappe i filopplastingsmappa hvor bildene vil bli lagret.

en: Aggregate and compress CSS files.
no: Slå sammen og komprimer CSS-filer.

en: Aggregate JavaScript files.
no: Slå sammen JavaScript-filer.

en: Language types
no: Språktyper

en: Simple text
no: Ren tekst

en: Check you are editing the variables for the right %realm value or select the desired %realm.
no: Påse at du redigerer variablene for den riktige %realm verdien eller velg ønsket %realm.

en: Time interval
no: Tidsintervall
