Variable (7.x-2.2) - en to oc translation catalogue (174 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: Reset to defaults
oc: Reïnicializar a las valors per defaut

en: Value
oc: Valor

en: Groups
oc: Gropes

en: Subject
oc: Objècte

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enable
oc: Activar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: all
oc: tot

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: Number
oc: Nombre

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: The configuration options have been saved.
oc: Las opcions de configuracion son estadas enregistradas.

en: Variable
oc: Variabla

en: Multiple
oc: Multipla

en: Required
oc: Requesit

en: none
oc: pas cap

en: Name
oc: Nom

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Sunday
oc: Dimenge

en: Monday
oc: Diluns

en: Tuesday
oc: Dimars

en: Wednesday
oc: Dimècres

en: Thursday
oc: Dijòus

en: Friday
oc: Divendres

en: Saturday
oc: Dissabte

en: Modules
oc: Moduls

en: Node type
oc: Tipe de nosèl

en: Menu
oc: Menú

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: Unknown
oc: Desconegut

en: Configure
oc: Configurar

en: Options
oc: Opcions

en: Date format
oc: Format de data

en: Site name
oc: Nom del site

en: Site slogan
oc: Eslogan del site

en: User settings
oc: Paramètres dels utilizaires

en: Public registrations
oc: Creacions de comptes pels visitaires

en: Only site administrators can create new user accounts.
oc: Sols los administrators del site pòdon crear de comptes novèls.

en: Feed description
oc: Descripcion del flux

en: Published
oc: Publicat

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: E-mail address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Time zone
oc: Fus orari

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Example
oc: Exemple

en: Other
oc: Autre

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: Minimum cache lifetime
oc: Durada de vida minimala de la memòria en cache

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
oc: @site es actualament en mantenença. Lo site tornarà foncionar lèu. Mercé per vòstra paciéncia.

en: Default front page
oc: Pagina d'acuèlh per defaut

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Optional
oc: Facultatiu

en: Undefined
oc: Indefinit

en: Titles only
oc: Títols solament

en: Full text
oc: Tèxte entièr

en: Feed settings
oc: Paramètres de flux

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
oc: Los visitaires pòdon crear lor pròpi compte sens aprovacion de l'administrator.

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Empty
oc: Void

en: The settings have not been saved because of the errors.
oc: Los paramètres son pas estats enregistrats a causa d'errors.

en: First day of week
oc: Primièr jorn de la setmana

en: Site information
oc: Informacions

en: Length of trimmed posts
oc: Longor de las contribucions abreujadas

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
oc: Lo nombre maximal de caractèrs affichats dins la version abreujada d'una contribucion. Drupal utilizarà aqueste paramètre per produire la version abreujada de las contribucions. Aquesta darrièra es generalament utilizada coma una acròca quand la contribucion es afichada sus la pagina d'acuèlh, dins un flux XML, etc. Per desactivar las acròcas, causissètz la valor « Illimitat ». Notatz qu'aqueste paramètre afectarà los contenguts novèls o meses a jorn mas pas las acròcas existentas.

en: Menu settings
oc: Paramètres del menú

en: Default options
oc: Opcions per defaut

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: The name used to indicate anonymous users.
oc: Lo nom utilizat per nomenar los utilizaires anonimes.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
oc: La pagina d'acuèlh aficha lo contengut per rapòrt a aquesta URL relativa. Se sabètz pas de qué metre, indicatz "node".

en: Select
oc: Seleccionar

en: Examples
oc: Exemples

en: Variables
oc: Variablas

en: Default time zone
oc: Fus orari per defaut

en: Debug
oc: Depuracion

en: Date - newest first
oc: Per data - del mai recent al mai ancian

en: Date - oldest first
oc: Per data - del mai ancian al mai recent

en: Hot topic threshold
oc: Sulhet de subjècte brutlant

en: Topics per page
oc: Subjèctes per pagina

en: Posts - most active first
oc: Contribucions - la mai activa en primièr

en: Posts - least active first
oc: Contribucions - la mens activa en primièr

en: Keys
oc: Clés

en: Default order
oc: Òrdre per defaut

en: Default picture
oc: Retrach per defaut

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
oc: URL del retrach d'afichar pels utilizaires qu'an pas cap de retrach personalizat seleccionat. Daissar void per cap .

en: Properties
oc: Proprietats

en: Multilingual support
oc: Gestion multilingüa

en: Enabled, with translation
oc: Activat, amb traduccions

en: Must users preview posts before submitting?
oc: Apercebut obligatòri abans somission ?

en: Array
oc: tablèu (Array)

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
oc: Lo camp <em>De</em> dels corrièrs electronics automatics mandats pendent la procedura d'enregistrament, las requèstas de senhals novèls e las autras notificacions. (Utilizatz una adreça que s'acaba pel domeni de vòstre site per tal de minimizar las riscas que vòstre corrièr electronic siá marcat coma indesirable (spam).)

en: Default number of forum topics displayed per page.
oc: Nombre de tèmas de forum afichats per pagina.

en: Default display order for topics.
oc: Òrdre d'afichatge per defaut dels subjèctes de discussion.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
oc: Activar lo supòrt multilingüe per aqueste tipe de contengut. Se s'activa, s'apondrà un camp de seleccion de lenga dins lo formulari d'edicion, permetent-vos seleccionar una de les <a href="!languages">lengas activades</a>. Se se desactiva, los nous enviaments s'enregistraràn en la lenga predefinida. Lo contengut que ja existísi es pas veurà afectat en cambiar aquesta opcion.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
oc: Los utilizaires qu'an lo drech <em>administrar los nosèls</em> poiràn otrapassar aquelas opcions.

en: Number of posts on main page
oc: Nombre de contribucions sus la pagina principala

en: Default 403 (access denied) page
oc: Pagina 403 per defaut (accès refusat)

en: Default 404 (not found) page
oc: Pagina 404 per defaut (pagina pas trobada)

en: Number of items in each feed
oc: Nombre d'elements a cada canal

en: Default number of items to include in each feed.
oc: Nombre d'elements a incloure a cada flux per defaut.

en: Feed content
oc: Contengut del flux

en: Titles plus teaser
oc: Títols e acròchas

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
oc: Configuracion global de cossí s'han d'afichar per defaut los elements de contengut de cada font.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
oc: Autorizatz lo contengut multilingüe per aqueste tipe de contengut. Si es activat, s'apondrà un camp de seleccion de lenga al formulari d'ediccion, que permet triar una de las <a href="!languages">lengas autorizadas</a>. Tanben podètz activar la traduccion d'aqueste tipe de contengut, la qual us permet tenir lo contengut tradusit a qualsevol de las lengas autorizadas. Si es desactivat, los nous mandadisses es desaran en la lenga predeterminada. Lo contengut existent no quedarà afectat pel cambiament d'aquesta opcion.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
oc: Los visitaires pòdon crear lor compte pròpi, mas l'aprovacion d'un administrator es requesida.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
oc: Exigir la verificacion de l'adreça electronica quand un visitaire crèa un compte

en: User registration guidelines
oc: Directivas per la creacion d'un compte

en: Welcome, new user created by administrator
oc: Benvenguda, utilizaire novèl creat per l'administrator

en: Notify user when account is activated.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es activat.

en: Notify user when account is blocked.
oc: Notificar l'utilizaire quand son compte es blocat.

en: Picture support
oc: Supòrt dels retraches d'utilizaires

en: Picture maximum dimensions
oc: Dimensions maximalas del retrach

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
oc: Dimensions maximalas dels retraches, en pixèls.

en: Picture maximum file size
oc: Talha de fichièr maximala dels fichièrs de retrach

en: Maximum file size for pictures, in kB.
oc: Talha de fichièr maximala dels retraches, en Ko.

en: Picture guidelines
oc: Directivas a prepaus dels retraches

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
oc: Aqueste tèxte es afichat dins lo formulari de transferiment de retraches, en complement de las directivas de basa. Permet de balhar de complements d'informacion als utilizaires.

en: Text format
oc: Format de tèxte

en: Regional settings
oc: Paramètres regionals

en: Default country
oc: País per defaut

en: Cache blocks
oc: Escondedor dels blòts

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
oc: Lo nombre de responsas que deu aver un tèma per lo considerar "brutlant".

en: Forum navigation vocabulary
oc: Vocabulari de navigacion de forum

en: Date type
oc: Tipe de data

en: No Main links
oc: I a pas cap de ligams principals

en: Source for the Main links
oc: Font dels ligams principals

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
oc: Seleccionatz çò que cal afichar coma ligams principals (normalament en naut de la pagina).

en: No Secondary links
oc: I a pas cap de ligams secundaris

en: Source for the Secondary links
oc: Font dels ligams segondaris

en: Preview before submitting
oc: Previsualiza abans d'enviar

en: Display author and date information.
oc: Aficha l'informacion de l'autor e la data.

en: Author username and publish date will be displayed.
oc: Es aficharà lo nom d'utilizaire de l'autor e la data de publicacion.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
oc: Lo nombre maximal de contribucions afichadas sus las paginas de vista d'ensemble coma la pagina d'acuèlh.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand l'afichatge del document es refusat a l'utilizaire actual. Daissatz void per afichar una pagina "Accès refusat" generica.

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
oc: Aquesta pagina es afichada quand cap de contengut correspond pas al document demandat. Daissatz void per afichar una pagina "Pagina pas trobada" generica.

en: Compress cached pages.
oc: Compressa las paginas que son dins l'escondedor.

en: Description of your site, included in each feed.
oc: Descripcion del vòstre site que s'inclutz a cada canal.

en: Users may set their own time zone.
oc: Los utilizaires pòdon establir son pròpri fus orari.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
oc: Recorda als utilizaires en debutar sesilha se no han establit son fus orari.

en: Only applied if users may set their own time zone.
oc: Només s'aplica se los utilizaires han establit son pròpri fus orari.

en: Time zone for new users
oc: Fus orari pels novèls utilizaires

en: Default time zone.
oc: Fus orari per defaut.

en: Empty time zone.
oc: Fus orari void.

en: Users may set their own time zone at registration.
oc: Los utilizaires pòdon establir son pròpri fus orari pendent l'enregistrament.

en: Put site into maintenance mode
oc: Posa lo site en mòde de mantenença

en: Maintenance mode message
oc: Messatge del mòde mantenença

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
oc: Messatge afichat als visitaires quand lo site es en mòde mantenença.

en: Picture directory
oc: Repertòri dels imatges

en: Account cancellation confirmation
oc: Confirmacion de l'anullacion del compte

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
oc: Modificar los corrièls electronics mandats als utilizaires quand demandan l'anullacion del compte.

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
oc: Los recursos extèrnes pòdon èsser optimizats automaticament, la qual cosa pòt reduir la talha e lo numèro de requèstas fetes al vòstre site web.

en: Cache pages for anonymous users
oc: Emmagazina las paginas a l'escondedor pels utilizaires anonimes

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
oc: Las paginas emmagazinadas a escondedor es pas tornaran a crear fins que passi coma minimal aqueste temps.

en: Expiration of cached pages
oc: Expiracion de las paginas emmagazinadas a escondedor

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
oc: Lo temps maximal que una escondedor extèrna pòt utilizar una version antiga d'una pagina.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
oc: Las variablas disponibles son : [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
oc: Al activar-ho, solament los utilizaires amb lo <a href="@permissions-url">permés</a> "Utiliza lo mòde de site en mantenença" podran accedir al vòstre site per fer-ne lo mantenença; totes los autres visitaires veuran lo messatge de mòde de mantenença que se pòt configurar a continuacion. Los utilizaires autorizats pòdon debutar sesilha dirèctament a tavèrs de la pagina d'<a href="@user-login">inici de sesilha de l'utilizaire</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
oc: Sosrepertòri dins lo repertòri de telecargament ont los imatges seràn emmagazinats.

en: Aggregate and compress CSS files.
oc: Unís e comprimís los fichièrs CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
oc: Unís los fichièrs JavaScript.

en: Forum containers
oc: Conteneurs de forum
