Variable (7.x-2.4) - en to pl translation catalogue (212 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Save configuration
pl: Zapisz konfigurację

en: Reset to defaults
pl: Przywróć domyślne

en: Value
pl: Wartość

en: Groups
pl: Grupy

en: Subject
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Enable
pl: Włącz

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Node type settings
pl: Ustawienia rodzajów zawartości

en: Overview
pl: Przegląd

en: all
pl: wszystkie

en: File path
pl: Ścieżka do plików

en: Edit
pl: Edytuj

en: None
pl: Brak

en: Number
pl: Liczba

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: The configuration options have been saved.
pl: Konfiguracja została zapisana.

en: Variable
pl: Zmienna

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Required
pl: Wymagane

en: none
pl: brak

en: Name
pl: Nazwa

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Default
pl: Domyślny

en: Sunday
pl: niedziela

en: Monday
pl: poniedziałek

en: Tuesday
pl: wtorek

en: Wednesday
pl: środa

en: Thursday
pl: czwartek

en: Friday
pl: piątek

en: Saturday
pl: sobota

en: Modules
pl: Moduły

en: Node type
pl: Typ zawartości

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Options
pl: Opcje

en: Date format
pl: Format daty

en: Site name
pl: Nazwa witryny

en: Site slogan
pl: Slogan witryny

en: User settings
pl: Ustawienia dotyczące użytkowników

en: Public registrations
pl: Sposób tworzenia konta

en: Only site administrators can create new user accounts.
pl: Tylko administratorzy mogą tworzyć nowe konta użytkowników.

en: Feed description
pl: Opis kanału

en: Published
pl: Opublikowane

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: Variable value
pl: Wartość zmiennej

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: E-mail address
pl: Adres e-mail

en: Time zone
pl: Strefa czasowa

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Example
pl: Przykład

en: Other
pl: Inne

en: String
pl: Napis

en: Minimum cache lifetime
pl: Minimalny czas istnienia pamięci podręcznej

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
pl: Na @site mamy w tej chwili przerwę techniczną. Powinna się ona wkrótce skończyć. Dziękujemy za cierpliwość.

en: Default front page
pl: Domyślna strona główna

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: Titles only
pl: Tylko tytuły

en: Full text
pl: Pełna treść

en: Feed settings
pl: Ustawienia kanału

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników bez konieczności czekania na zatwierdzenie.

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Empty
pl: Pusty

en: The settings have not been saved because of the errors.
pl: Ustawienia nie zostały zapisane z powodu wystąpienia błędów.

en: First day of week
pl: Pierwszy dzień tygodnia

en: Site information
pl: Podstawowe dane

en: Length of trimmed posts
pl: Długość wersji skróconej

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
pl: Maksymalna liczba znaków w skróconej wersji wpisu. Wersja ta jest zwykle wykorzystywana jako wstęp do artykułu wyświetlany na głównej stronie witryny, w kanałach XML i tym podobnych miejscach.  Opcja "Bez ograniczeń" służy do wyłączenia skracania wpisów. Warto zauważyć, że zmiana tego ustawienia wpłynie jedynie na nowo dodawaną lub aktualizowaną zawartość.

en: Theme settings
pl: Ustawienia skórki

en: Menu settings
pl: Ustawienia menu

en: Default options
pl: Domyślne opcje

en: Anonymous user
pl: Użytkownik anonimowy

en: The name used to indicate anonymous users.
pl: Nazwa nadawana anonimowemu użytkownikowi.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
pl: Strona główna wyświetla treść znajdującą się pod tym relatywnym odnośnikiem. W przypadku wątpliwości lepiej nie wpisywać niczego.

en: Select
pl: Wybierz

en: Examples
pl: Przykłady

en: Variables
pl: Zmienne

en: Default time zone
pl: Domyślna strefa czasowa

en: Debug
pl: Debugowanie

en: Date - newest first
pl: Najpierw najnowsze

en: Date - oldest first
pl: Najpierw najstarsze

en: Global
pl: Globalne

en: Drupal path
pl: Ścieżka systemu

en: Hot topic threshold
pl: Temat popularny

en: Topics per page
pl: Tematów na stronę

en: Posts - most active first
pl: Najpierw najbardziej popularne

en: Posts - least active first
pl: Najpierw najmniej popularne

en: Keys
pl: Klucze

en: Menu options
pl: Opcje menu

en: Default order
pl: Domyślny porządek

en: Default picture
pl: Domyślny portret

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
pl: Adres URL pliku graficznego, który wyświetlany będzie, jeśli użytkownik nie wybierze własnego portretu. Nie wypełniaj pola, jeśli nie chcesz, by wyświetlany był taki obrazek.

en: Text length
pl: Długość tekstu

en: Properties
pl: Właściwości

en: Site default language
pl: Domyślny język witryny

en: Multilingual support
pl: Obsługa wersji językowych

en: Enabled, with translation
pl: Włączona, obejmuje tłumaczenia

en: Day of week
pl: Dzień tygodnia

en: Must users preview posts before submitting?
pl: Czy wymagane jest obejrzenia podglądu wpisu przed jego dodaniem.

en: The value of the variable.
pl: Wartość zmiennej.

en: Array
pl: Tablica

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
pl: Adres nadawcy wiadomości wysyłanych automatycznie - podczas tworzenia kont, odpowiadania na prośby o nowe hasło i w przypadku różnego rodzaju powiadomień. By uniknąć oznaczenia wiadomości jako spam, warto podać adres w domenie wykorzystywanej przez witrynę.

en: Default number of forum topics displayed per page.
pl: Domyślna liczba tematów na każdej ze stron forum.

en: Default display order for topics.
pl: Domyślny porządek wyświetlania tematów.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
pl: Określa, czy można tworzyć wersje językowe wpisów tego rodzaju. Jeśli tak, w formularzu edycji wpisu wyświetlane jest pole umożliwiające wskazanie jednego z <a href="!languages">dostępnych języków</a>. W przeciwnym wypadku nowe treści przypisywane są do języka domyślnego. Zmiana tego ustawienia nie wpłynie na dotychczas dodane wpisy.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
pl: Użytkownicy z uprawnieniami do <em>zarządzania węzłami</em> będą mogli nadpisać poczynione tu ustawienia.

en: Number of posts on main page
pl: Liczba wpisów na stronie głównej

en: The name of this website.
pl: Nazwa witryny.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
pl: Motto lub dewiza witryny (często wyświetlane obok tytułu witryny).

en: Default 403 (access denied) page
pl: Domyślna strona błędu 403 (odmowa dostępu)

en: Default 404 (not found) page
pl: Domyślna strona błędu 404 (nie znaleziono strony)

en: Number of items in each feed
pl: Liczba elementów kanału

en: Default number of items to include in each feed.
pl: Domyślna liczba elementów kanału informacyjnego.

en: Feed content
pl: Zawartość kanału informacyjnego

en: Titles plus teaser
pl: Tytuły oraz skróty

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
pl: Ogólne ustawienie wyświetlania elementów kanałów informacyjnych.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
pl: Określa, czy można tworzyć wersje językowe wpisów tego rodzaju. Jeśli tak, w formularzu edycji wpisu wyświetlane jest pole umożliwiające wskazanie jednego z <a href="!languages">dostępnych języków</a>. W przeciwnym wypadku nowe treści przypisywane są do języka domyślnego. Zmiana tego ustawienia nie wpłynie na dotychczas dodane wpisy. Możliwe jest również włączenie obsługi tłumaczeń wpisów.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
pl: Odwiedzający mogą tworzyć konta użytkowników, które następnie muszą zostać zatwierdzone przez administratora.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
pl: Wymagaj weryfikacji adresów e-mail podawanych przez użytkowników tworzących nowe konta

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
pl: Powoduje, że nowi użytkownicy będą musieli potwierdzić prawdziwość podanego adresu e-mail, zanim będą się mogli zalogować, a także ich kontu będzie nadawane generowane automatycznie hasło. Jeżeli opcja jest wyłączona, użytkownicy będą logowani natychmiast po utworzeniu konta i będą mogli sami wprowadzić hasło.

en: User registration guidelines
pl: Wskazówki dotyczące tworzenia konta użytkownika

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst wyświetlany na początku formularza tworzenia konta. Można w nim zawrzeć objaśnienia lub instrukcje.

en: Welcome, new user created by administrator
pl: Wiadomość powitalna - konto utworzone przez administratora

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników, którym konta utworzył administrator.

en: Welcome, no approval required
pl: Wiadomość powitalna - konto nie musi czekać na zatwierdzenie

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników tworzących nowe konta, jeśli nie muszą oni czekać na ich zatwierdzenie.

en: Welcome, awaiting administrator approval
pl: Wiadomość powitalna - konto oczekujące na zatwierdzenie

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkowników tworzących nowe konta, jeśli muszą oni czekać na ich zatwierdzenie.

en: Password recovery email
pl: Wiadomość dla użytkownika, który zapomniał hasła

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
pl: Można zmienić treść wiadomości e-mail wysyłanej do użytkownika, który zapomniał hasła.

en: Account activation email
pl: Wiadomość o aktywacji konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało zatwierdzone przez administratora, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is activated.
pl: Powiadom użytkownika o aktywacji konta.

en: Account blocked email
pl: Wiadomość o zablokowaniu konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało zablokowane, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is blocked.
pl: Powiadom użytkownika o zablokowaniu konta.

en: Account deleted email
pl: Wiadomość o usunięciu konta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
pl: Można włączyć wysyłanie wiadomości e-mail do użytkownika, którego konto zostało usunięte, a także zmienić treść tej wiadomości.

en: Notify user when account is deleted.
pl: Powiadom użytkownika o usunięciu konta.

en: Signature support
pl: Obsługa podpisów

en: Picture support
pl: Obsługa portetów

en: Picture maximum dimensions
pl: Maksymalne wymiary portretu

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
pl: Maksymalne wymiary pliku graficznego, w pikselach.

en: Picture maximum file size
pl: Maksymalna wielkość portretu

en: Maximum file size for pictures, in kB.
pl: Maksymalna wielkość pliku graficznego, w kB.

en: Picture guidelines
pl: Wskazówki dotyczące portretów

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
pl: Tekst wyświetlany jest w formularzu wysyłania portretu, wraz ze standardowymi wskazówkami. Może zawierać objaśnienia lub instrukcje dla użytkowników.

en: Text format
pl: Format tekstu

en: Regional settings
pl: Ustawienia regionalne

en: Site email address
pl: Adres e-mail strony

en: Default country
pl: Domyślny kraj

en: Cache blocks
pl: Pamięć podręczna bloków

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
pl: Ilość odpowiedzi determinująca, czy wątek jest "popularny".

en: Forum navigation vocabulary
pl: Słownik nawigacyjny forum

en: Date type
pl: Typ daty

en: No Main links
pl: Brak Głównego menu

en: Source for the Main links
pl: Źródło dla Głównych linków

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
pl: Określ co powinno się wyświetlać jako główne linki (przeważnie u góry strony).

en: No Secondary links
pl: Brak Dodatkowych linków

en: Source for the Secondary links
pl: Źródło dla Dodatkowych linków

en: Preview before submitting
pl: Podgląd przed wysłaniem

en: Display author and date information.
pl: Wyświetlanie informacji o dacie i autorze.

en: Author username and publish date will be displayed.
pl: Nazwa użytkownika autora oraz data publikacji będą wyświetlane.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
pl: Maksymalna liczba wpisów jaka pojawia się na stronie głównej i innych listach zawartości.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
pl: Strona jaka będzie wyświetlona jeśli żądany adres zawiera stronę, do której użytkownik nie posiada dostępu. Pozostaw pustą aby pokazać domyślny komunikat "brak uprawnień".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
pl: Strona jaka będzie wyświetlona jeśli adres nie zostanie odnaleziony. Pozostaw pustą aby pokazać domyślny komunikat "nie odnaleziono strony".

en: Compress cached pages.
pl: Kompresowanie zbuforowanych stron.

en: Description of your site, included in each feed.
pl: Opis twojego serwisu, dołączany do każdego kanału informacyjnego.

en: Users may set their own time zone.
pl: Użytkownicy mogą ustawiać swoją strefę czasową.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
pl: Przypomnij podczas logowania, jeśli użytkownik nie ustawił strefy czasowej.

en: Only applied if users may set their own time zone.
pl: Działa tylko dla użytkowników z uprawnieniami do ustawiania własnej strefy czasowej.

en: Time zone for new users
pl: Strefa czasowa dla nowych użytkowników

en: Default time zone.
pl: Domyślna strefa czasowa.

en: Empty time zone.
pl: Pusta strefa czasowa.

en: Users may set their own time zone at registration.
pl: Użytkownicy mogą ustawiać swoją strefę czasową podczas rejestracji.

en: Put site into maintenance mode
pl: Ustaw przerwę techniczną

en: Maintenance mode message
pl: Treść wiadomości wyświetlanej w trakcie przerwy technicznej

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
pl: Wiadomość, jaką należy wyświetlić użytkownikom w trakcie przerwy technicznej.

en: Picture directory
pl: Katalog portretów

en: Account cancellation confirmation
pl: Potwierdzenie anulowania konta

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
pl: Edycja wiadomości e-mail wysyłanych do użytkowników kiedy próbują anulować swoje konto.

en: Forum settings
pl: Ustawienia forum

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
pl: Zasoby zewnętrzne mogą być zoptymalizowane automatycznie, co redukuje wielkość i ilość żądań jakie obsługuje serwis.

en: Cache pages for anonymous users
pl: Buforowanie stron dla anonimowych użytkowników

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
pl: Zbuforowane strony nie zostaną odtworzone przed upływem podanego czasu.

en: Expiration of cached pages
pl: Wygaśnięcie buforowanych stron

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
pl: Maksymalny czas jaki zewnętrzny bufor może używać starej wersji strony.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
pl: Dostępne zmienne to: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
pl: Jeśli włączone, użytkownicy posiadający <a href="@permissions-url">uprawnienie</a> "Używanie serwisu w trakcie przerwy technicznej" będą mogli korzystać ze strony w celu jej konserwacji. Wszyscy inni zobaczą poniższy komunikat. Zarejestrowani użytkownicy mogą korzystać bezpośrednio ze <a href="@user-login">strony logowania</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
pl: Podkatalog wysyłanych na serwer plików, w którym przechowywane będą zdjęcia.

en: Aggregate and compress CSS files.
pl: Scal i skompresuj pliki CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
pl: Scal pliki JavaScript.

en: Example modules
pl: Przykładowe moduły

en: Tokens for variable values.
pl: Tokeny dla wartości zmiennych.

en: Mail text
pl: Tekst maila

en: Edit group variables
pl: Edytuj grupę zmiennych

en: Variable Information and basic variable API
pl: Informacja o zmiennych oraz podstawowe API zmiennych

en: Variable Administration UI
pl: Interfejs do administrowania zmiennymi

en: Configure realms.
pl: Konfuguracja realm.

en: Configure realm variables.
pl: Konfiguracja zmiennych realm

en: Time interval
pl: Interwał czasowy
