Variable (7.x-2.5) - en to bo translation catalogue (194 entries)

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Save configuration
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Reset to defaults
bo: སྔར་ཡོད་ལྟར་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Groups
bo: ཚོ།

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: all
bo: ཡོད་ཚད

en: File path
bo: ཡིག་ཆའི་འགྲོ་ལམ།

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: None
bo: མེད།

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: The configuration options have been saved.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་གདམ་ཚན་ཉར་ཚགས་བྱས་ཟིན།

en: Variable
bo: འགྱུར་ཚད།

en: Multiple
bo: དུ་མ

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: none
bo: མེད

en: Name
bo: མིང

en: True
bo: འགྲིག༼True༽

en: False
bo: ནོར་བ༼False༽

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Sunday
bo: ཉི་མ

en: Monday
bo: ཟླ་བ

en: Tuesday
bo: མིག་དམར

en: Wednesday
bo: ལྷག་པ

en: Thursday
bo: ཕུར་བུ

en: Friday
bo: པ་སངས

en: Saturday
bo: སྤེན་པ

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Modules
bo: མ་དཔེ

en: Node type
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Site name
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང

en: Site slogan
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབོད་ཚིག

en: User settings
bo: སྤྱོད་མཁན་སྒྲིག་འགོད།

en: Public registrations
bo: མངོན་གསལ་ཐོ་འགོད།

en: Only site administrators can create new user accounts.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་དོ་དམ་པ་ཁོ་ནས་སྤྱོད་མཁན་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད་ཐུབ།

en: Feed description
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་གསལ་བཤད

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Promoted to front page
bo: མདུན་ངོས་སུ་འོས་སྦྱོར་བྱས་པ

en: Sticky at top of lists
bo: མིང་ཐོའི་འགོ་རུ་སྦྱར་བ

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: E-mail address
bo: གློག་ཡིག

en: Time zone
bo: དུས་ཁུལ

en: Unlimited
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Example
bo: དཔེར་ན།

en: Other
bo: གཞན

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Minimum cache lifetime
bo: ཆེས་ཉུང་བའི་བར་གསོག་གི་དུས་ཡུན

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
bo: ད་ལྟ་@site་ནི་ཉམས་གསོ་བྱེད་བཞིན་ཡོད། ང་ཚོ་མགྱོག་པོར་ཕྱིར་སླེབས་ཡོངས། ཁྱེད་ཀྱིས་ངང་རྒྱུད་རིང་བོ་བྱས་པར་ཐུགས་རྗེ་ཆེ།

en: Default front page
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་འདུན་ངོས

en: Anonymous
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན

en: Optional
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པ

en: Titles only
bo: ཁ་བྱང་ཁོ་ན

en: Full text
bo: ནང་དོན་ཡོངས

en: Feed settings
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྩིས་ཐམ་གསར་འཛུགས་བྱེད་ཆོག་པ་མ་ཟད་དོ་དམ་པའི་ཆོག་མཆན་ཡང་མི་དགོས།

en: Create new revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ

en: Empty
bo: སྟོང་པ

en: The settings have not been saved because of the errors.
bo: ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་བས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པ་ཉར་ཚགས་བྱས་མེད།

en: First day of week
bo: གཟའ་འཁོར་གཅིག་གི་ཉིན་དང་པོ

en: Site information
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་གནས་ཚུལ

en: Length of trimmed posts
bo: གནད་བསྡུས་ཀྱི་ཡིག་གྲངས།

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
bo: གནད་བསྡུས་ལས་མངོན་པའི་ཡིག་གྲངས།（ཟུར་ཕྱེད་ཅན་གྱི་ཡིག་འབྲུ་2 རྒྱ་ཡིག་1རུ་བྱ་བ།） Drupal ཡིས་གྲངས་འདི་ལ་བསྟེན་ནས་རྩོམ་ཡིག་གི་ཡིག་གྲངས་རྩིས་བར་བྱེད། ནམ་རྒྱུན་དུ་གནད་བསྡྭས་དང་། XML feeds སོགས་སུ་སྤྱོད།  གནད་བསྡུས་མི་དགོས་ན་'མེད།'རུ་སྒྲིག་འགོད་བྱོས། མཉམ་འཇོག་རྒྱུ་ཞིག་ལ་སྒྲིག་འགོད་འདིས་གསར་སྒྱུར་བྱས་པ་དང་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ནང་དོན་ཁོ་ན་ལ་ཤུགས་རྐྱེན་ཐེབས།

en: Menu settings
bo: འདེམས་བྱང་གི་སྒྲིག་འགོད

en: Default options
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གདམ་ཚན

en: Anonymous user
bo: མིང་འགོད་སྤྱོད་མཁན།

en: The name used to indicate anonymous users.
bo: མིང་འདིས་གསང་བའི་སྤྱོད་མཁན་མཚོན་ནོ།

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
bo: འདི་དང་ལྟོས་ཟླར་གྱུར་བའི་དྲ་གནས་དྲ་ཚིག་གིས་གཙོ་ངོས་བྱས་ནས་མངོན་པར་བྱེད། གལ་ཏེ་ངེས་གཏན་བྱེད་མི་ནུས་ན་"node"ནང་འཇུག་བྱེད་རོག

en: Select
bo: གདམ་གསེས

en: Examples
bo: དཔེར་བརྗོད།

en: Variables
bo: འགྱུར་གྲངས

en: Default time zone
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་དུས་ཁུལ

en: Debug
bo: སྐྱོན་སེལ

en: Date - newest first
bo: ཟླ་ཚེས-གསར་ཤོས་དང་པོར་འཇོག་པ

en: Date - oldest first
bo: ཟླ་ཚེས-རྙིང་ཤོས་དང་པོར་འཇོག་པ

en: Global
bo: སྤྱི་ཡོངས

en: Hot topic threshold
bo: དར་སྲོལ་ཆེ་བའི་གླེང་གཞིའི་ཚད

en: Topics per page
bo: དྲ་ངོས་རེའི་གླེང་གཞིའི་གྲངས

en: Posts - most active first
bo: གསར་སྤེལ-སྤྱོད་མང་ཤོས་དང་པོར་འཇོག་པ

en: Posts - least active first
bo: གསར་སྤེལ-སྤྱོད་ཉུང་ཤོས་དང་པོར་འཇོག་པ

en: Menu options
bo: གདམ་ཐོའི་གདམ་ཚན

en: Default order
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ

en: Default picture
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་པར

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
bo: དྲ་གནས་འདིའི་ཐོག་གི་པར་དེ་སྤྱོད་མཁན་ལ་རང་བཟོས་བྱས་པའི་པར་མེད་པའི་སྐབས་འཆར་རྒྱུ་ཡིན། འདི་སྟོང་བར་བཞག་ནས་སྟོང་བར་སྐྱུར་བ།

en: Properties
bo: གཏོག་གཤིས།

en: Multilingual support
bo: སྐད་རིགས་སྣ་མང་རྒྱབ་སྐྱོར

en: Enabled, with translation
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད་པ་དང་། བསྒྱུར་ཡིག་དང་མཉམ་དུ་སྤྱོད་པ

en: Must users preview posts before submitting?
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཡིག་རྩོམ་སྤེལ་དུས་ངེས་པར་དུ་སྔོན་ལྟ་བྱེད་དུ་འཇུག་པ།

en: The value of the variable.
bo: འགྱུར་གྲངས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས།

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
bo: <em>སྐུར་མཁན་</em>གྱི་ཁ་བྱང་འདི་ནི་ཐོ་འགོད་པའི་སྐབས་དང་གསང་གྲངས་གསར་བའི་རེ་ཞུ། ད་དུང་དྲན་སྐུལ་སོགས་ལ་རང་འགུལ་གྱིས་སྐུར་སའི་གློག་ཡིག་དེ་ཡིན། ༼ཁ་བྱང་གི་མཇུག་ཏུ་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་དྲ་མིང་ཞིག་སྤྱད་ནས་གློག་ཡིག་འདི་གད་སྙིག་ཡིག་སྣོད་དུ་ངོས་མ་འཛིན་པར་སྔོན་འགོག་བྱེད་ཐུབ།༽

en: Default number of forum topics displayed per page.
bo: དྲ་ངོས་རེའི་ནང་སྟོན་དགོས་པའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་གླེང་གཞིའི་གྲངས།

en: Default display order for topics.
bo: གླེང་གཞིའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་མངོན་འཆར་གོ་རིམ།

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bo: ནང་དོན་རིགས་འདི་ལ་སྐད་རིགས་སྣ་མང་གི་རྒྱབ་སྐྱོར་ནུས་ལྡན་བཟོ་བ། ནུས་ལྡན་དུ་བཟོས་རྗེས་སྐད་རིགས་གདམ་གསེས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་ཤིག་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་ཏུ་ཁ་སྣོན་བྱས་ནས། <a href="!languages">ནུས་ཡོད་དུ་བསྒྱུར་བའི་སྐད་རིགས་</a>ནས་སྐད་རིགས་ཤིག་བདམས་ཆོག གལ་སྲིད་ནུས་མེད་བཟོས་ན། གསར་སྤེལ་བྱས་པ་དག་སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྐད་རིགས་ཐོག་ཏུ་ཉར་ཚགས་བྱ་རྒྱུ་ཡིན། གདམ་ཚན་འདིས་སྔར་གནས་ཡོད་པའི་ནང་དོན་ལ་ཤུགས་རྐྱེན་མི་འཐེབ།

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
bo: <em>དོ་དམ་ཚིག་ཚེགས</em>དབང་ཚད་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་འདེམས་ཚན་འདིས་ཤུགས་རྐྱེན་མེད།

en: Number of posts on main page
bo: གཙོ་ངོས་སྟེང་གི་རྩོམ་ཡིག་གི་གྲངས་ཀ

en: The name of this website.
bo: དྲ་ཚིགས་གི་མིང་།

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
bo: ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིག་གི་འབོད་ཚིག （རྒྱུན་ལྡན་དུ་དྲ་ཚིག་གི་མིང་གི་རྗེས་ནས་མངོན།）

en: Default 403 (access denied) page
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་403༼བཀག་ཚར་བའི་༽དྲ་ངོས།

en: Default 404 (not found) page
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་404༼མ་རྙེད་པའི་༽དྲ་ངོས་

en: Number of items in each feed
bo: བསྡུས་བརྗོད་རེ་རེའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: Default number of items to include in each feed.
bo: བསྡུས་བརྗོད་རེ་རེའི་ནང་དུ་འདུས་པའི་ནང་ཚན་གྱི་སྔར་ཡོད་གྲངས།

en: Feed content
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ནང་དོན

en: Titles plus teaser
bo: ཁ་བྱང་དང་གནད་བསྡུས

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
bo: འདི་ནི་སྤྱི་ཡོངས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་ཞིག་སྟེ། བསྡུས་བརྗོད་རེ་རེའི་ནང་ཚན་ལ་སྒྲིག་པའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་མངོན་སྟངས་ཡིན།

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
bo: ནང་དོན་རིགས་ལ་སྐད་མང་རྒྱབ་སྐྱོར་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ། སྤྱད་རྗེས་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་ནས་སྐད་རིགས་གདམ་གསེས་ཀྱི་ཡིག་དུམ་མངོན། ཁྱེད་ཀྱིས་<a href="!languages">སྤྱད་པའི་སྐད་རིགས</a>ནས་འདེམས་ཆོག ཁྱེད་ཀྱིས་ནང་དོན་རིགས་འདིའི་ཡིག་སྒྱུར་གྱི་ཁ་ཕྱེ་ནའང་ཆོག འདིས་ཁྱེད་ཀྱི་རྩོམ་ཡིག་སྐད་རིགས་གང་རུང་དུ་བསྒྱུར་ནུས། གལ་ཏེ་བྱེད་ནུས་འདིའི་ཁ་རྒྱབ་ན་རྩོམ་ཡིག་གསར་བ་སོར་འཇོག་གི་སྐད་རིགས་ངང་གསོག་འཇོག་བྱེད།

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྩིས་ཐམ་གསར་འཛུགས་བྱས་ཆོག་མོད། འོན་ཀྱང་དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་གནང་དགོས།

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
bo: ལྟ་སྤྱོད་རྩིས་ཐམ་གསར་འཛུགས་བྱེད་དུས་གློག་ཡིག་གིས་བརྡ་གཏོང་དགོས་བ།

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
bo: གལ་ཏེ་གདམ་ཚན་འདི་འདེམས་ན། སྤྱོད་མཁན་གསར་བའི་ངེས་པར་དུ་ཁོང་ཚོས་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་email སྤྱད་ནས་ཐོབ་ཐངས་ངེས་འཛིན་བྱེད་དགོས། གཞན་རྒྱུད་ཁོངས་ཀྱིས་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་གསང་ཨང་སྤད་ནས་ཐོ་འཇུག་བྱེད་དགོས། གལ་ཏེ་མ་འདེམས་ན། སྤྱོད་མཁན་གསར་བའི་ཐོ་འགོད་བྱེད་དུས་རང་གི་གསང་ཨང་འདེམས་ནས་ལམ་སང་ཐོ་འཇུག་བྱས་ཆོག

en: User registration guidelines
bo: སྤྱོད་མཁན་ཐོ་འགོད་ཁྲིད་སྟོན།

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
bo: ཡིག་རྐྱང་འདི་སྤྱོད་མཁན་ཐོ་འགོད་རེའུ་མིག་གི་གོང་དུ་མངོན་ནས་སྤྱོད་མཁན་ལ་ཐོ་འགོད་བྱེད་པར་ཁྲིད་སྟོན་བྱེད།

en: Welcome, new user created by administrator
bo: དགའ་བསུ་ཞུ། དོ་དམ་པས་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན།

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
bo: གློག་ཡིག་གི་དགའ་བསུ་ཁ་བྱང་སྒྲིག་ནས་དོ་དམ་པར་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་རྩིས་ཐམ་གསར་བ་བསྐོར་བ།

en: Welcome, no approval required
bo: དགའ་བསུ་ཞུ། དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་མི་དགོས།

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
bo: སྤྱོད་མཁན་གསར་བར་དགའ་བསུ་བྱེད་པའི་འཕྲིན་ཡིག་སྒྲིག་པར་བྱེད་དེ། དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་གནང་མི་དགོས་པའི་དུས་སུ།

en: Welcome, awaiting administrator approval
bo: དགའ་བསུ་ཞུ། དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་གནང་བར་སྒུག་རོག

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
bo: སྤྱོད་མཁན་གསར་བས་ཐོ་འགོད་བྱས་ཚེས་དགའ་བསུ་བྱེད་པའི་འཕྲིན་ཡིག་སྒྲིག་པར་བྱེད་དེ། དོ་དམ་པས་ཆོག་མཆན་གནང་དགོས་པའི་དུས་སུ།

en: Password recovery email
bo: གསང་ཨང་བསྐྱར་འགོད་བྱས་པའི་གློག་ཡིག

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་གསང་ཨང་བརྗེ་དུས་སྤྱོད་མཁན་ལ་བསྐོར་བའི་གློག་ཡིག་སྒྲིག་པ།.

en: Account activation email
bo: རྩིས་ཐམ་གྱིས་སྐུལ་སློང་བྱས་པའི་གློག་ཡིག

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩིས་ཐམ་གསར་བ་སྐུལ་སློང་བྱེད་སྐབས་སྐུར་བའི་གློག་ཡིག་གི་ནང་དོན་རང་སྒྲིག་དང་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ།

en: Notify user when account is activated.
bo: ཐོ་ཁོངས་དེ་སྤྱད་ཆོག་དུས་སྤྱོད་མཁན་ལ་བརྡ་གཏོང་བ།

en: Account blocked email
bo: རྩིས་ཐམ་བཀག་སྡོམ་བྱེད་པའི་གློག་ཡིག

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
bo: སྤྱོད་མཁན་བཀག་སྡོམ་བྱས་ཚེས་སྐུར་བའི་གློག་ཡིག་སྒྲིག་པ།

en: Notify user when account is blocked.
bo: ཐོ་ཁོངས་ལ་བཀག་འགོག་ཐེབས་་དུས་སྤྱོད་མཁན་ལ་བརྡ་གཏོང་བ།

en: Account deleted email
bo: རྩིས་ཐམ་གྱིས་འཕྲིན་ཡིག་སུབ་པ།

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རྩིས་ཐམ་སུབ་སྐབས་སྐུར་བའི་གློག་ཡིག་གི་ནང་དོན་རང་སྒྲིག་དང་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ།

en: Notify user when account is deleted.
bo: རྩིས་ཐམ་སུབ་སྐབས་སྤྱོད་མཁན་ལ་བརྡ་གཏོང་དགོས།

en: Signature support
bo: མིང་རྟགས་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་པ།

en: Picture support
bo: མགོ་བརྙན་རི་མོ་རྒྱབ་སྐྱོར།

en: Picture maximum dimensions
bo: མགོ་བརྙན་ཆེས་ཆེ་བའི་ཆེ་ཆུང་།

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
bo: མགོ་བརྙན་ཆེས་ཆེ་བའི་ཆེ་ཆུང་། བརྙན་རྒྱུས་རྩིས་པ།

en: Picture maximum file size
bo: མགོ་བརྙན་ཡིག་ཆའི་ཆེས་ཆེ་བའི་ཆེ་ཆུང་།

en: Maximum file size for pictures, in kB.
bo: མགོ་བརྙན་ཡིག་ཆའི་ཆེས་ཆེ་བའི་ཆེ་ཆུང་། KBཡིས་རྩིས་པ།

en: Picture guidelines
bo: པར་གྱི་སློབ་སྟོན

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
bo: གསལ་བཤད་ཡི་གེ་འདི་པར་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་པའི་སྐབས་སྔར་ཡོད་ཀྱི་སློབ་སྟོན་ཡིག་གེ་གཞན་དང་མཉམ་དུ་འཆར་རྒྱུ་ཡིན། ནང་དོན་དེ་དག་གིས་ཁྱེད་ཀྱི་སྤྱོད་མཁན་རྣམས་ལ་སློབ་སྟོན་དང་རོགས་རམ་བྱེད་ཐུབ།

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག

en: Regional settings
bo: ས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད

en: Default country
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་རྒྱལ་ཁབ་མིང

en: Cache blocks
bo: ལྷུ་ལག་བར་གསོག་བྱེད་པ

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
bo: དར་སྲོལ་ཆེ་བའི་གླེང་གཞི་ཞིག་ལ་འགྱུར་དགོས་ཚེ། ལན་གྱི་གྲངས་ཀ་ངེས་པར་དུ་ཡོད་དགོས།

en: Forum navigation vocabulary
bo: གྲོས་རའི་ཕྱོགས་སྟོན་སྤྱི་མིང

en: Date type
bo: ཚེས་གྲངས་ཀྱི་རིགས

en: No Main links
bo: སྦྲེལ་ཐག་གཙོ་བོ་མེད་པ

en: Source for the Main links
bo: སྦྲེལ་ཐག་གཙོ་བོའི་ཁུངས

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
bo: སྦྲེལ་ཐག་གཙོ་བོ་ནང་དུ་གང་ཞིག་སྟོན་དགོས་པ་འདེམས་རོགས༼དྲ་ངོས་གོང་དུ་ཡོད་པ་དེ༽

en: No Secondary links
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཕལ་བ་མེད་པ

en: Source for the Secondary links
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཕལ་བའི་ཁུངས

en: Preview before submitting
bo: ཡར་སྤྲོད་མ་བྱས་གོང་སྔོན་ལྟ་བྱེད་པ

en: Display author and date information.
bo: རྩོམ་མཁན་དང་ཚེས་གྲངས་ཀྱི་ཆ་འཕྲིན་མངོན་པ།

en: Author username and publish date will be displayed.
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་མིང་དང་སྤེལ་པའི་ཚེས་གྲངས་མངོན་པ།

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
bo: མདུན་ངོས་ལྟ་བུའི་སྤྱི་སྡོམ་གྱི་དྲ་ངོས་སུ་འཆར་བའི་གསར་སྤེལ་གྱི་གྲངས་མང་ཤོས་ཚད།

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
bo: རེ་ཞུ་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ་དེ་མིག་སྔའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་བཀག་འགོག་བྱས་པའི་སྐབས་དྲ་ངོས་འདི་མངོན་པ། སྟོང་པར་བསྐྱུར་ན་སྤྱི་སྤྱོད་ཀྱི་བེད་སྤྱོད་མི་ཆོག་པའི་དྲ་ངོས་དེ་མངོན་པ།

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
bo: རེ་ཞུ་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ་དེ་ནང་དོན་གཞན་པ་གང་ལ་ཡང་མི་མཐུན་པའི་སྐབས་དྲ་ངོས་འདི་མངོན་ངེས། སྟོང་པར་བསྐྱུར་ན་སྤྱི་སྤྱོད་ཀྱི་དྲ་ངོས་མ་རྙེད་པའི་ངོས་དེ་མངོན་རྒྱུ་ཡིན།

en: Compress cached pages.
bo: བར་གསོག་བྱས་པའི་དྲ་ངོས་སྡུད་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Description of your site, included in each feed.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་གསལ་བཤད་དེ། བསྡུས་བརྗོད་རེ་རེའི་ནང་དུ་བཀོད་ཡོད།

en: Users may set their own time zone.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རང་ཉིད་ཀྱི་དུས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་ཆོག་པ།

en: Remind users at login if their time zone is not set.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ནང་འཇུག་བྱེད་སྐབས་དུས་ཁུལ་སྒྲིག་མེད་པའི་དྲན་སྐུལ་བྱེད་པ།

en: Only applied if users may set their own time zone.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སོ་སོའི་དུས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ན་ཁོ་ནར་སྤྱོད་པ།

en: Time zone for new users
bo: སྤྱོད་མཁན་གསར་བའི་དུས་ཁུལ

en: Default time zone.
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་དུས་ཁུལ།

en: Empty time zone.
bo: དུས་ཁུལ་སྟོང་བ།

en: Users may set their own time zone at registration.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ཐོ་འགོད་བྱེད་དུས་སོ་སོའི་དུས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: Put site into maintenance mode
bo: དྲ་ཚིགས་ཉམས་གསོའི་རྣམ་པར་སྒྲིག་པ།

en: Maintenance mode message
bo: ཉམས་གསོ་རྣམ་པའི་བརྡ་འཕྲིན།

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
bo: དྲ་ཚིགས་ཉམས་གསོ་རྣམ་པའི་འོག་ཏུ་ཡོད་པའི་སྐབས་སུ་སྤྱོད་མཁན་ལ་སྟོན་པའི་བརྡ་འཕྲིན།

en: Picture directory
bo: པར་གྱི་ཡིག་སྣོད

en: Account cancellation confirmation
bo: ཐོ་ཁོངས་བསུབ་པའི་ངོས་འཛིན

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རང་ཉིད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས་མེད་པར་བཟོ་དུས། དེར་སྐུར་བའི་འཕྲིན་ཡིག་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
bo: ཕྱི་རོལ་གྱི་ཐོན་ཁུངས་རང་འགུལ་ངང་ལེགས་སྒྲིག་བྱེད་པ། འདིས་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ལ་བཏོན་པའི་རེ་ཞུའི་ཆེ་ཆུང་དང་གྲངས་ཚད་ཉུང་དུ་གཏོང་ཐུབ།

en: Cache pages for anonymous users
bo: གསང་མིང་སྤྱོད་མཁན་ལ་དྲ་ངོས་བར་གསོག་བྱེད་པ

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
bo: དུས་ཡུན་འདི་མ་སླེབས་བར་དུ་བར་གསོག་བྱས་པའི་དྲ་ངོས་གསར་འཛུགས་མི་བྱེད་པ།

en: Expiration of cached pages
bo: བར་གསོག་བྱས་པའི་དྲ་ངོས་ཀྱི་དུས་ཡོལ་ཚད

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
bo: ཕྱི་རོལ་བར་གསོག་གིས་དྲ་ངོས་ཀྱི་པར་གཞི་རྙིང་བ་ཞིག་སྤྱོད་ཆོག་པའི་དུས་ཡུན་རིང་ཤོས།

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་འགྱུར་གྲངས་ལ་[site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url]་བཅས་ཡོད།

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
bo: ནུས་ཡོད་བྱས་རྗེས། ཉམས་གསོ་རྣམ་པའི་འོག་དྲ་ཚིགས་<a href="@permissions-url">སྤྱོད་དབང་</a>ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཁོ་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱས་ནས་ཉམས་གསོའི་ལས་ཀ་བྱེད་ཐུབ། ལྟ་ཀློག་པ་གཞན་ཡོངས་ཀྱིས་འོག་ཏུ་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པའི་ཉམས་གསོ་རྣམ་པའི་བརྡ་འཕྲིན་མཐོང་ཐུབ། ཆོག་མཆན་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་<a href="@user-login">སྤྱོད་མཁན་ནང་འཇུག་</a>ངོས་བརྒྱུད་ནས་ཐད་ཀར་ནང་འཇུག་བྱེད་ཆོག

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
bo: ཡར་སྤྲོད་ཡིག་སྣོད་ནང་གི་པར་གཞག་སའི་ཡན་ལག་ཡིག་སྣོད།

en: Aggregate and compress CSS files.
bo: CSS ཡི་ཡིག་ཆ་མཉམ་རུག་དང་སྡུད་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Aggregate JavaScript files.
bo: JavaScript ཡི་ཡིག་ཆ་མཉམ་རུག་བྱེད་པ།

en: @count characters
bo: ཡིག་འབྲི@count
