Variable (7.x-2.5) - en to dz translation catalogue (88 entries)

en: Title
dz: མགོ་མིང་།

en: Body
dz: མ་གཟུགས།

en: Save configuration
dz: རིམ་སྒྲིག་དེ་ སྲུངས་བཞག་འབད།

en: Reset to defaults
dz: སྔོན་སྒྲིག་འདི་ཚུ་ སླར་སྒྲིག་འབད།

en: Value
dz: གནས་གོང་

en: Subject
dz: དོན་ཚན།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Language
dz: སྐད་ཡིག།

en: Disabled
dz: ལྕོགས་མིན།

en: Enabled
dz: ལྕོགས་ཅན།

en: Edit
dz: ཞུན་དག་འབད་

en: Weight
dz: ལྗིད་ཚད།

en: The configuration options have been saved.
dz: རིམ་སྒྲིག་གདམ་ཁ་ཚུ་སྲུང་བཞག་འབད་དེ་ཡོད།

en: Variable
dz: འགྱུར་ཅན་

en: Multiple
dz: སྣ་མང་།

en: Required
dz: དགོས་མཁོ་ཡོདཔ།

en: none
dz: གང་ཡང་མེནམ།

en: Name
dz: མིང་།

en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག

en: Sunday
dz: ཟླཝ།

en: Monday
dz: མིག་དམར།

en: Tuesday
dz: ལྷག་པ།

en: Wednesday
dz: ཕུརཔ།

en: Thursday
dz: པ་སངས།

en: Friday
dz: སྤེན་པ།

en: Saturday
dz: ཉིམ།

en: URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Modules
dz: ཚད་གཞི་ཚུ་

en: Menu
dz: དཀར་ཆག་

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ་

en: Configure
dz: རིམ་སྒྲིག་འབད་

en: Site name
dz: ས་ཁོངས་མིང་།

en: Site slogan
dz: ས་ཁོངས་འབོ་ཚིག

en: User settings
dz: ལག་ལེན་པའི་སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་

en: Public registrations
dz: མི་མང་གི་  ཐོ་བཀོད་ཚུ།

en: Only site administrators can create new user accounts.
dz: ས་ཁོངས་བདག་སྐྱོངས་པ་རྐྱངམ་ཅིག་གིས་  ལག་ལེན་པ་གསརཔ་གི་  རྩིས་ཐོ་འདི་ཚུ་  གསར་བསྐྲུན་འབད་བཏུབ།

en: Published
dz: དཔེ་བསྐྲུན་འབད་ཡོདཔ།

en: Promoted to front page
dz: ཤོག་ལེབ་དང་པའི་ནང་ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནུག་

en: Sticky at top of lists
dz: ཐོ་ཡིག་གི་མགོ་ལུ་རྩི་ཅན་

en: E-mail address
dz: གློག་འཕྲིན་གྱི་ཁ་བྱང།

en: Time zone
dz: ཆུ་ཚོད་གླིང་སྡེ།

en: Unlimited
dz: ཚད་མེདཔ།

en: String
dz: ཡིག་རྒྱུན།

en: Minimum cache lifetime
dz: འདྲ་མཛོད་ཚེ་ཡུན་ཉུང་མཐའ།

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
dz: @siteའདི་  ད་ལྟོ་རྒྱུན་སྐྱོང་གི་འོག་ལུ་ཨིན་པས།  ང་བཅས་བགྱོགས་པ་རང་  ལོག་འོང་དགོ་པས། ནཱ་གི་ བཟོད་སྲན་བསྐྱེདཔ་གནང་མི་འདི་ལུ་  བཀའ་དྲིན་ཆེ་ཟེར་ཞུ་ནི་ཨིན།

en: Default front page
dz: སྔོན་སྒྲིག་མདོང་ཁའི་ཤོག་ལེབ།

en: Anonymous
dz: མིང་མེདཔ་

en: Optional
dz: གདམ་ཁ་ཅན།

en: Titles only
dz: མགོ་ཡིག་རྐྱངམ་ཅིག།

en: Full text
dz: ཚིག་ཡིག་ཆ་ཚང་།

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
dz: བདག་སྐྱོངས་པའི་གནང་བ་དགོཔ་མེད་པར་  བལྟ་སྤྱོད་པ་ཚུ་གིས་  ཁོང་རའི་རྩིས་ཐོ་དེ་ཚུ་  གསར་བསྐྲུན་འབད་བཏུབ།

en: Create new revision
dz: བསྐྱར་ལོག་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: The settings have not been saved because of the errors.
dz: འཛོལ་བ་ཡོདཔ་ལས་  སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་སྲུང་བཞག་མ་འབད།

en: First day of week
dz: བདུན་ཕྲག་གི་ཉིནམ་དང་པ།

en: Site information
dz: ས་ཁོངས་བརྡ་དོན་

en: Length of trimmed posts
dz: རྩེ་སྙོམས་ཡོད་པའི་འགྲེམ་སྐྱེལ་ཚུ་གི་རིང་ཚད།

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
dz: འགྲེམ་སྐྱེལ་གྱི་རྩེ་སྙོམ་ཡོད་པའི་ཐོན་རིམ་ནང་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་   ཡིག་འབྲུ་ཚུ་གི་མང་མཐའི་གྲངས།   ཌུ་པཱལ་འདི་གིས་པར་ལེན་རིངམོ་འགྲེམ་སྐྱེལ་ག་འདི་རྩེ་སྙོམ་དགོ་ནི་ཨིན་  འདི་གཏན་འབེབས་བཟོ་ནི་ལུ་  སྒྲིག་སྟངས་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་འོང་།  ཨེཀསི་ཨེམ་ཨེལ་ཤོག་ཀུ་བཙུགས་ནི་ལ་སོགས་པ་ཚུ་ནང་ ཤོག་ལེབ་ངོ་མ་གུ་འགྲེམ་སྐྱེལ་བཀྲམ་སྟོན་འབདཝ་ད་  འགྲེམ་སྐྱེལ་གྱི་རྩེ་སྙོམ་ཡོད་པའི་ཐོན་རིམ་འདི་འཁྲུལ་བ་མེད་པར་  ཊི་སརསི་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབཔ་ཨིན།  ཊི་སརསི་ལྕོགས་མིན་བཟོ་ནི་ལུ་ 'ཚད་མེདཔ་' ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད།   སྒྲིག་སྟངས་འདི་གིས་ནང་དོན་གསརཔ་ ཡང་ན་ དུས་མཐུན་བཟོ་ཡོད་པའི་ནང་དོན་རྐྱངམ་གཅིག་གནོད་ནི་དང་   ཡོད་བཞིན་པའི་ནང་དོན་མི་གནོད་ནི་ཨིནམ་དྲན་འཛིན་འབད།

en: Menu settings
dz: དཀར་ཆག་སྒྲིག་སཏངས་ཚུ།

en: Default options
dz: སྔོན་སྒྲིག་གི་གདམ་ཁ་ཚུ་

en: Anonymous user
dz: མིང་མེདཔ་ལག་ལེན་པ།

en: The name used to indicate anonymous users.
dz: མིང་མེདཔ་ལག་ལེན་པ་ཚུ་བརྡ་སྟོན་ནི་ལུ་  ལག་ལེན་འཐབ་དོ་ཡོད་པའི་མིང་།

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
dz: འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ཡུ་ཨར་ཨེལ་འདི་ལས་  ཁྱིམ་གྱི་ཤོག་ལེབ་ཀྱིས་  ནང་དོན་བཀྲམ་སྟོན་འབདཝ་ཨིན། ངེས་བདེན་མེད་པ་ཅིན་ "node" གསལ་བཀོད་འབད།

en: Default time zone
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཆུ་ཚོད་གླིང་སྡེ།

en: Date - newest first
dz: ཚེས་གྲངས-དང་པ་ གསར་ཤོས་འདི།

en: Date - oldest first
dz: ཚེས་གྲངས་-དང་པ་ རྙིས་ཤོས་འདི།

en: Hot topic threshold
dz: གནད་དོན་ཚ་བ་ཐེརེཤ་ཧཱོལ།

en: Topics per page
dz: ཤོག་ལེབ་རེ་རེ་གནད་དོན་ཚུ།

en: Posts - most active first
dz: གནས་བསྐྱོད་ཚུ་-ཤུགས་ལྡན་ཆེ་ཤོས་དང་པམ།

en: Posts - least active first
dz: གནས་བསྐྱོད་ཚུ་-ཤུགས་ལྡན་དང་པམ་ཉུང་ཤོས།

en: Default order
dz: སྔོན་སྒྲིག་གོ་རིམ།

en: Default picture
dz: སྔོན་སྒྲིག་གི་ པར།

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
dz: པར་གྱི་སྲོལ་སྒྲིག་  སེལ་འཐུ་མ་འབད་བར་ཡོད་མི་  ལག་ལེན་པ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་  བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་  པར་གྱི་ ཡུ་ཨར་ཨེལ།  ག་ལུ་ཡང་ སྟོངམ་མ་བཞག

en: Must users preview posts before submitting?
dz: ལག་ལེན་པ་ཚུ་གིས་ཞུ་འབུལ་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་འགྲེམ་སྐྱེལ་ཚུ་ངེས་པར་མངོན་ལྟ་འབད་དགོ?

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
dz: <em>administer nodes</em>གནང་བ་དང་ཅིག་ཁར་ཡོད་པའི་ལག་ལེན་པ་ཚུ་གིས་  གདམ་ཁ་ཚུ་ཚབ་སྲུང་འབད་ཚུགས།

en: Number of posts on main page
dz: ཤོག་ལེབ་ངོ་མ་གུ་འགྲེམ་སྐྱེལ་ཚུ་གི་ཨང་།

en: Default 403 (access denied) page
dz: སྔོན་སྒྲིག་ ༤༠༣ (འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་འདི་ཉན་མ་བཏུབ་) ཤོག་ལེབ།

en: Default 404 (not found) page
dz: སྔོན་སྒྲིག་ ༤༠༤ (འཚོལ་མ་འཐོབ་) ཤོག་ལེབ།

en: Titles plus teaser
dz: མགོ་ཡིག་བསྡོམས་རྟགས་དཀའ་ལས་ཆས་དྲགས།

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
dz: བལྟ་སྤྱོད་པ་འདི་ཚུ་གིས་  རྩིས་ཐོ་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་བཏུབ་  འདི་འབདཝ་ད་  བདག་སྐྱོང་པའི་  གནང་བ་དགོཔ་ཨིན།

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
dz: བལྟ་སྤྱོད་པ་དེ་གིས་ཁ་བྱང་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ད་  གློག་འཕྲིན་འགྱུར་བ་ཅིག་དགོཔ་ཨིན་

en: User registration guidelines
dz: ལག་ལེན་པ་ ཐོ་བཀོད་ཀྱི་ལམ་སྟོན་ཚུ།

en: Picture support
dz: པར་གྱིརྒྱབ་སྐྱོར།

en: Picture maximum dimensions
dz: པར་གྱི་མང་མཐའི་  རྒྱ་འཁོན་ཚུ།

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
dz: པིག་སེལསི་ནང་ལུ་  པར་ཚུ་གི་དོན་ལུ་  མང་མཐའི་རྒྱ་ཁྱོན།

en: Picture maximum file size
dz: པར་གྱི་མང་མཐའི་  ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཚད།

en: Maximum file size for pictures, in kB.
dz: ཀེ་བི་ནང་  པར་གྱི་དོན་ལུ་  མང་མཐའི་ ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཚད།

en: Picture guidelines
dz: ལམ་སྟོན་གྲལ་ཐིག

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ལམ་སྟོན་ཚུ་གི་ཁ་སྐོང་ལུ་  འ་ནི་ཚིག་ཡིག་དེ་པར་སྐྱེལ་བཙུགས་ཀྱི་འབྲི་ཤོག་ནང་  བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཡོདཔ་ཨིན།  འདི་ཁྱོད་རའི་ལག་ལེན་པ་དེ་ཚུ་ལུ་  གྲོགས་རམ་འབད་ནི་དང་  ཡང་ན་  བསླབ་སྟོན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་  ཕན་ཐོགས་ཅན་ཅིག་ཨིན།
