Variable (7.x-2.3) - en to eu translation catalogue (149 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Reset to defaults
eu: Berrezarri lehenespenak

en: Value
eu: Balioa

en: Groups
eu: Multzoak

en: Subject
eu: Gaia

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: all
eu: denak

en: File path
eu: Fitxategiaren bide-izena

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit
eu: Editatu

en: None
eu: Bat ere ez

en: Number
eu: Zenbakia

en: Country
eu: Herria

en: Weight
eu: Pisua

en: The configuration options have been saved.
eu: Konfigurazio aukerak gorde dira.

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: none
eu: bat ere ez

en: Name
eu: Izena

en: True
eu: Egiazkoa

en: False
eu: Faltsua

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Modules
eu: Moduluak

en: Node type
eu: Nodo mota

en: Menu
eu: Menua

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Options
eu: Aukerak

en: Date format
eu: Data formatua

en: Site name
eu: Gunearen izena

en: Site slogan
eu: Guneko leloa

en: User settings
eu: Erabiltzaile ezarpenak

en: Public registrations
eu: Harpidetza publikoak

en: Only site administrators can create new user accounts.
eu: Sistemaren kudeatzaileek baino ezin dituzte erabiltzaile kontuak sortu

en: Published
eu: Argitaratua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Sticky at top of lists
eu: Zerrenden gainean itsaskor

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: E-mail address
eu: Helb. elek.

en: Time zone
eu: Ordu eremua

en: Unlimited
eu: Mugarik gabe

en: Example
eu: Adibide

en: Other
eu: Bestea

en: String
eu: Katea

en: Minimum cache lifetime
eu: Cache-aren iraupen minimoa

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eu: @site momentu honetan mantentze lanetan dago. Laster egon beharko ginake bueltan. Mila esker zure pazientziagatik.

en: Default front page
eu: Lehenego orri lehenetsia

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: Undefined
eu: Zehaztu gabe

en: Titles only
eu: Izenburuak soilik

en: Full text
eu: Testu osoa

en: Feed settings
eu: Feed ezarpenak

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
eu: Bisitariek kontuak sor ditzakete kudeatzaileen onespenik gabe.

en: Create new revision
eu: Sortu bertsio berria

en: Empty
eu: Hutsik

en: First day of week
eu: Asteko lehenengo eguna

en: Site information
eu: Gunearen informazioa

en: Theme settings
eu: Temaren ezarpenak

en: Menu settings
eu: Menu ezarpenak

en: Default options
eu: Aukera lehenetsiak

en: Anonymous user
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: The name used to indicate anonymous users.
eu: Erabiltzaile anonimoak izendatzeko erabiliko den izena.

en: Select
eu: Aukeratu

en: Examples
eu: Adibideak

en: Variables
eu: Aldagaiak

en: Default time zone
eu: Ordu eremu lehentsia

en: Debug
eu: Araztu

en: Date - newest first
eu: Data - berrienak lehenago

en: Date - oldest first
eu: Data - zaharrenak lehenago

en: Global
eu: Globala

en: Topics per page
eu: Zenbat gai orri bakoitzeko

en: Posts - most active first
eu: Argitalpenak - aktiboenak lehenengo

en: Posts - least active first
eu: Argitalpenak - geldienak lehenengo

en: Keys
eu: Giltzak

en: Default order
eu: Orden lehenetsia

en: Default picture
eu: Irudi lehentsia

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
eu: URL-a erabiltzailearen ez duten irudi pertsonalizatua erakusteko. Hutsik utzi ez baterentzako

en: Boolean
eu: Booleanoa

en: Multilingual support
eu: Hizkuntz-aniztasun sostengua

en: Enabled, with translation
eu: Gaituta, itzulpenekin

en: Must users preview posts before submitting?
eu: Erabiltzaileek deus argitaratu baino lehen argitalpenak aurrebistaratzeko behartu?

en: The value of the variable.
eu: Aldagaiaren balioa.

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
eu: <em>Nork bidalia</em> helbidea posta-e automatikoetan bidalia erregistratze eta pasahitz berri eskaeren prozesuetan, eta beste hainbat jakinarazpenetan. (Erabili ezazu zure gunearen domeinuan amaitutako posta-e helbide bat spam moduan markatua izan dadin ekiditeko.)

en: Default display order for topics.
eu: Gaien bistaratzeko orden lehenetsia

en: Number of posts on main page
eu: Orri nagusiko gehienezko argitalpen kopurua

en: The name of this website.
eu: Web gune honen izena.

en: Default 403 (access denied) page
eu: 403 orri lehenetsia (sarbide ukatua)

en: Default 404 (not found) page
eu: 403 orri lehenetsia  (ez da aurkitu)

en: Titles plus teaser
eu: Titulua gehi aurrerapena

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
eu: Bisitariek kontuak sor ditzakete baina haien onespena behar da.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
eu: Eskatu e-mail egiaztapena bisitari batek kontu bat sortzerakoan.

en: User registration guidelines
eu: Erabiltzaileen harpidetzarako arauak

en: Welcome, new user created by administrator
eu: Ongi etorri, administratzaileak sortutako erabiltzaile berria

en: Welcome, no approval required
eu: Ongi etorri, ez duzu onespenik behar

en: Welcome, awaiting administrator approval
eu: Ongi etorri, administratzailearen onespenaren zain

en: Password recovery email
eu: Pasahitza berreskuratzeko e-posta

en: Notify user when account is activated.
eu: Jakinarazi erabiltzailea kontua aktibatzen bada.

en: Account blocked email
eu: Kontu ezgaitze e-posta

en: Notify user when account is blocked.
eu: Jakinarazi erabiltzailea kontua blokeatzen bada.

en: Notify user when account is deleted.
eu: Jakinarazi erabiltzailea kontua ezabatzen bada.

en: Signature support
eu: Sinadura euskarria

en: Picture support
eu: Irudi euskarria

en: Picture maximum dimensions
eu: Irudiaren gehienezko neurriak

en: Picture maximum file size
eu: Irudiaren gehienezko fitxategi tamaina

en: Maximum file size for pictures, in kB.
eu: Gehienezko irudi fitxategiaren tamaina, kBetan.

en: Picture guidelines
eu: Irudien arauak

en: Text format
eu: Testuaren formatua

en: Regional settings
eu: Herrialde ezarpenak

en: Site email address
eu: Webgunearen e-posta helbidea

en: Default country
eu: Lehenetsi herrialdea

en: Cache blocks
eu: Blokeen cache-a

en: Date type
eu: Data mota

en: Source for the Main links
eu: Lehen mailako estekeentzako iturburua

en: Source for the Secondary links
eu: Bigarren mailako estekeentzako iturburua

en: Preview before submitting
eu: Aurreikusi bidali baino lehen

en: Display author and date information.
eu: Bistaratu edukiaren sortzailea eta data.

en: Author username and publish date will be displayed.
eu: Sortzailearen izena eta publikazio data erakutsiko dira.

en: Put site into maintenance mode
eu: Gunea mantenimendu moduan ezarri

en: Maintenance mode message
eu: Mantentze moduaren mezua

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
eu: Bisitariei erakutsiko zaien mezua gunea bisitatzerakoan mantentze modua ezartzerakoan.

en: Picture directory
eu: Argazki direktoria

en: Account cancellation confirmation
eu: Kontua ezabatzeko egiaztapena

en: Cache pages for anonymous users
eu: Erabiltzaile anonimoentzako cache-a

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
eu: Cache-an dauden orrialdeak ez dira birsortuko gutxienez denbora hau igaro arte.

en: Expiration of cached pages
eu: Cache-an dauden orrialdeen iraungitzea

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
eu: Kanpoko cache batek orrialde baten bertsio zahar bat erabili dezakeen denbora maximoa.

en: Aggregate and compress CSS files.
eu: CSS-ren fitxeroak batu eta konprimitu.

en: Aggregate JavaScript files.
eu: JavaScript-eko fitxeroak batu.

en: Variable settings for mixed modules.
eu: Aldagaien ezarpenak modulu mixtoentzako.

en: Language types
eu: Hizkuntza motak

en: All variables
eu: Aldagai guztiak

en: This is a @name variable.
eu: Hau @name aldagaia da.
