Variable (7.x-2.3) - en to gl translation catalogue (197 entries)

en: Title
gl: Título

en: Body
gl: Corpo

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: Reset to defaults
gl: Restaurar cos valores predeterminados

en: Value
gl: Valor

en: Groups
gl: Grupos

en: Subject
gl: Asunto

en: Description
gl: Descrición

en: Language
gl: Idioma

en: Enable
gl: Activar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Node type settings
gl: Configuración do tipo de nodo

en: Overview
gl: Vista xeral

en: all
gl: todos

en: File path
gl: Ruta do ficheiro

en: Advanced options
gl: Opcións avanzadas

en: Edit
gl: Editar

en: None
gl: Ningún

en: Number
gl: Número

en: Country
gl: País

en: Weight
gl: Peso

en: The configuration options have been saved.
gl: Gardáronse as opcións de configuración.

en: Variable
gl: Variábel

en: Multiple
gl: Múltiple

en: Required
gl: Obrigatorio

en: none
gl: ningún

en: Name
gl: Nome

en: True
gl: Verdadeiro

en: False
gl: Falso

en: Default
gl: Predeterminado

en: Sunday
gl: Domingo

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Modules
gl: Módulos

en: Node type
gl: Tipo de nodo

en: Menu
gl: Menú

en: Text
gl: Texto

en: Theme
gl: Tema

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Configure
gl: Configurar

en: Options
gl: Opcións

en: Date format
gl: Formato de data

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Site slogan
gl: Eslogan do sitio

en: User settings
gl: Configuración de usuario

en: Public registrations
gl: Altas públicas

en: Only site administrators can create new user accounts.
gl: Só os administradores do sitio poden crear novas contas de usuario.

en: Feed description
gl: Descripción da orixe

en: Published
gl: Publicado

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Sticky at top of lists
gl: Pegañoso no comezo das listas

en: Vocabulary
gl: Vocabulario

en: E-mail address
gl: Enderezo de correo-e

en: Time zone
gl: Fuso horario

en: Unlimited
gl: Ilimitado

en: Example
gl: Exemplo

en: Other
gl: Outro

en: String
gl: Cadea

en: Minimum cache lifetime
gl: Permanencia mínima en caché

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
gl: @site está en mantemento nestes intres. Pronto estaremos de volta. Grazas pola súa paciencia.

en: Default front page
gl: Páxina principal predeterminada

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Optional
gl: Opcional

en: Undefined
gl: Sen definir

en: Titles only
gl: Só títulos

en: Full text
gl: Texto completo

en: Feed settings
gl: Axustes das orixes

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
gl: Os visitantes poden crear contas novas, e non se precisa aprobación do administrador.

en: Create new revision
gl: Crear nova revisión

en: Empty
gl: Valeiro

en: The settings have not been saved because of the errors.
gl: As opcións non se gardaron porque houbo erros.

en: First day of week
gl: Primeiro día da semana

en: Site information
gl: Información do sitio

en: Length of trimmed posts
gl: Lonxitude dos envíos recortados

en: The maximum number of characters used in the trimmed version of a post. Drupal will use this setting to determine at which offset long posts should be trimmed. The trimmed version of a post is typically used as a teaser when displaying the post on the main page, in XML feeds, etc. To disable teasers, set to 'Unlimited'. Note that this setting will only affect new or updated content and will not affect existing teasers.
gl: O número máximo de caracteres que se deben empregar na versión recortada dun envío. Drupal emprega esta opción para determinar en qué punto se deben cortar os envíos excesivamente longos. A versión recortada dun envío soe ser o avance do envío que se mostra na páxina principal, nos orixes XML, etc. Para desactivar as ligazóns, defínao como "Ilimitado". Teña en conta que esta definición só afecta ó contido novo ou actualizado e os avances existentes non se van a ver afectados.

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: Default options
gl: Opcións predeterminadas

en: Anonymous user
gl: Usuario anónimo

en: The name used to indicate anonymous users.
gl: O nome utilizado para indicar os/as usuarios/as anónimos/as.

en: The home page displays content from this relative URL. If unsure, specify "node".
gl: A páxina de inicio amosa o contido deste URL relativo. Se non está seguro, indique "node".

en: Select
gl: Selección múltiple

en: Examples
gl: Exemplos

en: Default time zone
gl: Fuso horario predeterminado

en: Debug
gl: Depuración

en: Date - newest first
gl: Data- primeiro o máis novo

en: Date - oldest first
gl: Data- primeiro o máis antigo

en: Hot topic threshold
gl: Limiar de tema candente

en: Topics per page
gl: Temas por páxina

en: Posts - most active first
gl: Entradas - primeiro a máis activa

en: Posts - least active first
gl: Entradas - primeiro a menos activa

en: Menu options
gl: Opcións de menú

en: Default order
gl: Orde predeterminada

en: Default picture
gl: Imaxe predeterminada

en: URL of picture to display for users with no custom picture selected. Leave blank for none.
gl: URL da imaxe a mostrar para os/as usuarios/as sen imaxe personalizada. Deixar en branco para ningunha.

en: Properties
gl: Propiedades

en: Boolean
gl: Booleano

en: Site default language
gl: Idioma predefinido do sitio

en: Multilingual support
gl: Soporte para múltiples idiomas

en: Enabled, with translation
gl: Activado, con traducción

en: Must users preview posts before submitting?
gl: Deben os usuarios facer unha vista previa do contido antes de o enviar?

en: The <em>From</em> address in automated e-mails sent during registration and new password requests, and other notifications. (Use an address ending in your site's domain to help prevent this e-mail being flagged as spam.)
gl: O enderezo <em>remitente</em> en envíos automatizados de correo-e durante o rexistro e as peticións de novo contrasinal e outras notificacións. (Use un enderezo rematado co dominio do seu sitio para previr que este enderezo de correo sexa marcado como lixo.)

en: Default number of forum topics displayed per page.
gl: Número predefinido de temas de foro a amosar por páxina.

en: Default display order for topics.
gl: A orde predeterminada para amosar os temas.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
gl: Activa o compatibilidade multi idioma para este tipo de contido. Se está activada, engadirase un campo de selección de idioma ao formulario de edición, permitíndolle seleccionar algún dos <a href="!languages">idiomas activos</a>. Se está desactivada, os novos artigos gárdanse co idioma predeterminado. O contido xa existente non será afectado polo cambio nesta opción.

en: Users with the <em>administer nodes</em> permission will be able to override these options.
gl: O usuarios con permiso de <em>administrar nodos</em> poderán modificar estas opcións en cada caso.

en: Number of posts on main page
gl: Número de entradas na páxina principal

en: The name of this website.
gl: O nome deste sitio web.

en: Your site's motto, tag line, or catchphrase (often displayed alongside the title of the site).
gl: O lema, eslogan ou frase vendedora do seu sitio (amosado frecuentemente xunto co título do sitio).

en: Default 403 (access denied) page
gl: Páxina 403 (acceso denegado) predefinida

en: Default 404 (not found) page
gl: Páxina predeterminada 404 (non se atopa)

en: Number of items in each feed
gl: Número de elementos por orixe

en: Default number of items to include in each feed.
gl: O número predeterminado de elementos a incluír nunha orixe.

en: Feed content
gl: Contido da orixe

en: Titles plus teaser
gl: Títulos e avances

en: Global setting for the default display of content items in each feed.
gl: Configuración global predeterminada de elementos de contido mostrados en cada fonte.

en: Enable multilingual support for this content type. If enabled, a language selection field will be added to the editing form, allowing you to select from one of the <a href="!languages">enabled languages</a>. You can also turn on translation for this content type, which lets you have content translated to any of the enabled languages. If disabled, new posts are saved with the default language. Existing content will not be affected by changing this option.
gl: Activar a compatibilidade multilingüe para este tipo de contido. Se está activado, engadirase ao formulario de edición un campo de selección de idioma, o que lle permitirá seleccionar un entre os <a href="!languages">idiomas activados</a>. Tamén pode activar a tradución para este tipo de contido, para permitirlle dispor do contido traducido a calquera dos idiomas activados. Si está desactivado, as novas entradas gardaranse co idioma predeterminado. O contido xa existente non se verá afectado por cambiar esta opción.

en: Visitors can create accounts but administrator approval is required.
gl: Os visitantes poden crear contas novas, pero se necesita a aprobación dun administrador.

en: Require e-mail verification when a visitor creates an account
gl: Requirir verificación por correo-e cando un/ha usuario/a crea unha conta

en: If this box is checked, new users will be required to validate their e-mail address prior to logging into the site, and will be assigned a system-generated password. With it unchecked, users will be logged in immediately upon registering, and may select their own passwords during registration.
gl: Se esta caixa está activa, aos novos usuarios requeriráselle a validación das súas direccións de correo-e para iniciar sesión no sitio, e lle asignará unha contrasinal xerado polo sistema. Se está desactivada, os usuarios iniciarán sesión inmediatamente despois de rexistrarse, e deberán seleccionar as suas propias contrasinais durante o rexistro.

en: User registration guidelines
gl: Guías para a alta de usuarios.

en: This text is displayed at the top of the user registration form and is useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto mostrase por enriba do formulario de rexistro dos usuarios. É útil para proporcionar axuda e orientar ós usuarios.

en: Welcome, new user created by administrator
gl: Benvido, novo usuario creado polo administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new member accounts created by an administrator.
gl: Personalizar a mensaxe de correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios creados polo administrador.

en: Welcome, no approval required
gl: Benvido, non é necesaria a aprobación

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when no administrator approval is required.
gl: Personalizar o a mensaxe de correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios despois de rexistrarse, cando non é preciso a provación do administrador.

en: Welcome, awaiting administrator approval
gl: Benvido, esperase a aprovación do administrador

en: Customize welcome e-mail messages sent to new members upon registering, when administrative approval is required.
gl: Personalizar a mensaxe de correo-e de benvida, que se envía aos novos usuarios despois de rexistrarse, cando non é preciso a provación do administrador.

en: Password recovery email
gl: Correo-e de recuperación de contrasinal.

en: Customize e-mail messages sent to users who request a new password.
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios que solicitan un novo contrasinal.

en: Account activation email
gl: Email de activación de conta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users upon account activation (when an administrator activates an account of a user who has already registered, on a site where administrative approval is required).
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios cando as contas son activada (cando un administrador activa unha conta dun usuario que xa se rexistrou, nun sitio onde a supervisión administrativa é necesaria).

en: Notify user when account is activated.
gl: Notificar ao usuario cando se active a conta.

en: Account blocked email
gl: O correo-e da conta está bloqueado

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are blocked.
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios cando se bloquean as súas contas.

en: Notify user when account is blocked.
gl: Notificar ao usuario cando a conta esté bloqueada.

en: Account deleted email
gl: Correo electrónico de eliminación de conta

en: Enable and customize e-mail messages sent to users when their accounts are deleted.
gl: Activar e personalizar as mensaxes de correo-e enviadas aos usuarios cando se eliminan as súas contas.

en: Notify user when account is deleted.
gl: Notificar ao usuario cando se borre a conta.

en: Signature support
gl: Soporte para sinaturas

en: Picture support
gl: Compatibilidade de imaxes

en: Picture maximum dimensions
gl: Dimensións máximas da imaxe

en: Maximum dimensions for pictures, in pixels.
gl: Dimensións máxima das de imaxes, en píxeles.

en: Picture maximum file size
gl: Tamaño máximo de ficheiros de imaxes

en: Maximum file size for pictures, in kB.
gl: O tamaño máximo de ficheiro para as imaxes, en kB.

en: Picture guidelines
gl: Directrices de imaxes

en: This text is displayed at the picture upload form in addition to the default guidelines. It's useful for helping or instructing your users.
gl: Este texto móstrase no formulario de carga de imaxes, ademáis das directrices predefinidas. É útil para axudar ou para orientar aos usuarios.

en: Text format
gl: Formato do texto

en: Regional settings
gl: Configuración rexional

en: Site email address
gl: Dirección de correo electrónico do sitio

en: Default country
gl: País predefinido

en: Cache blocks
gl: Caché de bloques

en: The number of replies a topic must have to be considered "hot".
gl: A cantidade de réspostas que unha conversación debe ter para que se considere "candente".

en: Forum navigation vocabulary
gl: Vocabulario de navegación de foro

en: Date type
gl: Tipo de data

en: No Main links
gl: Sen enlaces principais

en: Source for the Main links
gl: Fonte dos enlaces principais

en: Select what should be displayed as the Main links (typically at the top of the page).
gl: Selecione o que se debería amosar como enlaces principais (usualmente na parte superior da páxina).

en: No Secondary links
gl: Sen enlaces secundarios

en: Source for the Secondary links
gl: Fonte dos enlaces secundarios

en: Preview before submitting
gl: Previsualizar antes de enviar

en: Display author and date information.
gl: Amosar información do autor e data.

en: Author username and publish date will be displayed.
gl: Amosaránse o nome do autor e a data de publicación.

en: The maximum number of posts displayed on overview pages such as the front page.
gl: O número máximo de mensaxes aparecen nas páxinas de resumos, como a páxina principal.

en: This page is displayed when the requested document is denied to the current user. Leave blank to display a generic "access denied" page.
gl: Esta páxina móstrase cando o documento solicitado non é acesible polo o usuario actual. Deixeo en branco para mostrar unha páxina xenérica de "acceso denegado".

en: This page is displayed when no other content matches the requested document. Leave blank to display a generic "page not found" page.
gl: Esta páxina móstrase cando ningún contido corresponde co documento solicitado. Deixeo en branco para mostrar unha páxina xenérica de "páxina non atopada".

en: Compress cached pages.
gl: Comprimir páxinas en caché.

en: Description of your site, included in each feed.
gl: A descrición do seu sitio, incluida en cada canle de novas.

en: Users may set their own time zone.
gl: Os usuarios poden establecer o seu fuso horario.

en: Remind users at login if their time zone is not set.
gl: Recordar os usuarios cando se identifiquen se o sue fuso horario non foi especificado.

en: Only applied if users may set their own time zone.
gl: Só se aplica se os usuarios poden establecer o seu propio fuso horario.

en: Time zone for new users
gl: Fuso horario para usuarios novos.

en: Default time zone.
gl: Fuso horario predeterminado.

en: Empty time zone.
gl: Fuso horario baleiro.

en: Users may set their own time zone at registration.
gl: O usuarios poden establecer o seu propio fuso horario o rexistrarse.

en: Put site into maintenance mode
gl: Poñer o sitio en modo de mantemento

en: Maintenance mode message
gl: Mensaxe do modo de mantemento

en: Message to show visitors when the site is in maintenance mode.
gl: Mensaxe para mostrar aos visitantes cando o sitio está en modo de mantemento.

en: Picture directory
gl: Directorio de imaxes

en: Account cancellation confirmation
gl: Confirmación da cancelación da conta

en: Edit the e-mail messages sent to users when they attempt to cancel their accounts.
gl: Editar as mensaxes de correo enviadas aos usuarios cando tentan cancelar as súas contas.

en: Forum settings
gl: Configuración do foro

en: External resources can be optimized automatically, which can reduce both the size and number of requests made to your website.
gl: Os recursos externos poden ser optimizados automáticamente, o que reducirá tanto o tamaño como o número de peticións o seu sitio web.

en: Cache pages for anonymous users
gl: Caché de páxinas para usuarios anónimos

en: Cached pages will not be re-created until at least this much time has elapsed.
gl: As paxinas en cache non serán recreadas ata que non transcurra o menos este periodo.

en: Expiration of cached pages
gl: Caducidade das páxinas en caché

en: The maximum time an external cache can use an old version of a page.
gl: O tempo máximo que unha caché externa pode empregar unha versión antiga dunha páxina.

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
gl: As variables dispoñibles son: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: When enabled, only users with the "Use the site in maintenance mode" <a href="@permissions-url">permission</a> are able to access your site to perform maintenance; all other visitors see the maintenance mode message configured below. Authorized users can log in directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
gl: Se é activado, so os usuarios co <a href="@permissions-url">permiso</a> «Usar sitio en modo de mantemento» poden entrar e realizar o mantemento; o resto dos visitantes verán o aviso de modo de mantemento configurado abaixo. Os usuarios autorizados poden entrar na páxina de <a href="@user-login">iniciar sesión</a>.

en: Subdirectory in the file upload directory where pictures will be stored.
gl: Subdirectorio das carpetas de arquivos subidos no que se gardarán as imáxes.

en: Aggregate and compress CSS files.
gl: Xuntar e comprimir os arquivos CSS.

en: Aggregate JavaScript files.
gl: Xuntar os arquivos JavaScript.

en: Language types
gl: Tipos de idiomas
