Variable Email (7.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (10 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Subject
de: Betreff

en: Language
de: Sprache

en: To
de: An

en: From
de: Von

en: Other
de: Weitere

en: Successfully sent email to %recipient
de: E-Mail erfolgreich an %recipient versandt

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
de: Die Absenderadresse der E-Mail. Wenn sie leergelassen wird, wird die für die Website konfigurierte Adresse verwendet.

en: The e-mail address or addresses where the message will be sent to. The formatting of this string must comply with RFC 2822.
de: Die E-Mail-Adresse oder -Adressen, an die die Nachricht gesendet werden. Die Formatierung dieser Zeichenfolge muss RFC 2822 entsprechen.

en: Mail HTML
de: Mail-HTML
