Variable Email (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (10 entries)

en: Body
oc: Còs

en: Subject
oc: Objècte

en: Language
oc: Lenga

en: Variable
oc: Variabla

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Other
oc: Autre

en: Successfully sent email to %recipient
oc: Corrièrs electronic envoyé a %recipient amb succès

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
oc: L'adreça mail de l'expeditor. Lo daissar void per utilizar l'adreça configurada al niveau del site.

en: The e-mail address or addresses where the message will be sent to. The formatting of this string must comply with RFC 2822.
oc: L'adreça de corrièrs electronic o adreças ont lo messatge deu èsser envoyé. La mesa en forma d'aquesta cadena deu èsser en accord amb la norme RFC 2822.
