Variable Email (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Subject
it: Oggetto

en: Language
it: Lingua

en: Variable
it: Variabile

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Other
it: Altro

en: Successfully sent email to %recipient
it: Invio di email a %recipient riuscito

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
it: Indirizzo email del mittente. Lasciare vuoto per usare l'indirizzo predefinito del sito.

en: The e-mail address or addresses where the message will be sent to. The formatting of this string must comply with RFC 2822.
it: Uno o più indirizzi a cui email a cui inviare il messaggio. Il formato in cui si specificano gli indirizzi deve essere valido ai sensi dell'RFC 2822.
