Variable Email Roles (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Language
hu: Nyelv

en: Variable
hu: Változó

en: From
hu: Honnan

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Other
hu: Egyéb

en: rules
hu: szabályok

en: Successfully sent email to %recipient
hu: Az e-mail sikeresen elkülve a következő címzettnek: %recipient

en: Successfully sent email to the role(s) %roles.
hu: Email sikeres elküldve %roles szerepköröknek.

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
hu: A levelek feladójának címe. A webhely alapértelmezés szerinti email címének használatához üresen kell hagyni.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
hu: Ki kell választani a címzettek szerepkörét.
