Variable Email Roles (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (10 entries)

en: Language
ja: 言語

en: Variable
ja: 変数

en: From
ja: 送信元

en: Roles
ja: 役割

en: Other
ja: その他

en: rules
ja: ルール

en: Successfully sent email to %recipient
ja: %recipientにメールを送信しました。

en: Successfully sent email to the role(s) %roles.
ja: %rolesの役割にメールを送信しました。

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
ja: メールを送る側のメールアドレス。空欄にすると、サイトのメールアドレスを使用します。

en: Select the roles whose users should receive the mail.
ja: メールを受け取るユーザーの役割を選択してください。
