Variable Email Roles (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Language
pt: Idioma

en: Variable
pt: Variável

en: From
pt: De

en: Roles
pt: Papéis

en: Other
pt: Outros

en: rules
pt: regras

en: Successfully sent email to %recipient
pt: Email enviado com sucesso para %recipient

en: Successfully sent email to the role(s) %roles.
pt: Email enviado com sucesso para os papéis %roles.

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
pt: O endereço de email do remetente. Deixe em branco para usar o email configurado para todo o site.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
pt: Selecione os papéis cujos usuários devem receber o e-mail.
