Variable Email Roles (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Language
uk: Мова

en: Variable
uk: Змінна

en: From
uk: Від

en: Roles
uk: Ролі

en: Other
uk: Інше

en: rules
uk: правила

en: Successfully sent email to %recipient
uk: Електронний лист успішно надіслано отримувачу %recipient

en: Successfully sent email to the role(s) %roles.
uk: Електронний лист успішно надіслано ролі(ролям) %roles.

en: The mail's from address. Leave it empty to use the site-wide configured address.
uk: Електронна адреса відправника. Для застосування адреси з налаштувань сайту залиште порожнім.

en: Select the roles whose users should receive the mail.
uk: Оберіть ролі, чиї користувачі мають отримувати лист.
