Variable log (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (30 entries)

en: user
uk: користувач

en: Value
uk: Значення

en: more
uk: ще

en: Reset
uk: Скинути

en: Variable
uk: Змінна

en: User
uk: Користувач

en: Options
uk: Опції

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Details
uk: Подробиці

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Apply
uk: Застосувати

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: Old value
uk: Старе значення

en: Offset
uk: Зміщення

en: Clear log
uk: Очистити журнал

en: Clear form
uk: Очистити форму

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Record ID
uk: Ідентифікатор запису

en: Never (do not discard)
uk: Ніколи (не відмовляйтеся)

en: Database log messages to keep
uk: Збережені повідомлення журналу бази даних

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Enable to override this field's links.
uk: Увімкніть для перезапису посилань цього поля.
