Variable log (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: Value
fr: Valeur

en: more
fr: plus

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Realm
fr: Domaine

en: Details
fr: Détails

en: Sort by
fr: Trier par

en: Updated date
fr: Date de mise à jour

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Old value
fr: Ancienne valeur

en: Offset
fr: Décalage

en: Clear log
fr: Vider le journal

en: Clear form
fr: Effacer le formulaire

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Never (do not discard)
fr: Jamais (ne pas supprimer)

en: Row limit
fr: Limite de ligne

en: Database log messages to keep
fr: Messages de journalisation de la base  à garder.

en: Master
fr: Principal

en: Enable to override this field's links.
fr: Activer pour supplanter les liens du champ.
