Variable log (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (31 entries)

en: user
hu: felhasználó

en: Value
hu: Érték

en: more
hu: tovább

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Variable
hu: Változó

en: User
hu: Felhasználó

en: Options
hu: Lehetőségek

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Realm
hu: Hatáskör

en: Details
hu: Részletek

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Old value
hu: Régi érték

en: Offset
hu: Eltolás

en: Clear log
hu: Napló törlése

en: Clear form
hu: Űrlap törlése

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Never (do not discard)
hu: Soha (nem hagyja figyelmen kívül)

en: Row limit
hu: Sor korlátja

en: Database log messages to keep
hu: Megtartott adatbázis naplóüzenetek

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Enable to override this field's links.
hu: Kattinthatóvá teszi, ezzel felülírja a mező hivatkozását.
