Variable log (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: user
id: anggota

en: Value
id: Nilai

en: more
id: selengkapnya

en: Variable
id: Variabel

en: User
id: Pengguna

en: Options
id: Opsi

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Details
id: Rincian

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Updated date
id: Tanggal pembaruan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Database log messages to keep
id: Pesan-pesan catatan database untuk disimpan

en: Asc
id: Urutan turun

en: Enable to override this field's links.
id: Aktifkan untuk mengganti tautan bidang ini.
