Variable log (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: user
it: utente

en: Value
it: Valore

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: Variable
it: Variabile

en: User
it: Utente

en: Options
it: Opzioni

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Details
it: Dettagli

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Updated date
it: Data modifica

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: Offset
it: Scostamento

en: Clear log
it: Azzera il registro

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Never (do not discard)
it: Mai (non scartarle)

en: Database log messages to keep
it: Messaggi di log del database da mantenere

en: Master
it: Principale

en: Enable to override this field's links.
it: Attiva per modificare i link di questo campo.
