Variable log (7.x-1.0) - en to nl translation catalogue (27 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Value
nl: Waarde

en: more
nl: meer

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Variable
nl: Variabele

en: User
nl: Gebruiker

en: Options
nl: Opties

en: All
nl: Alle

en: Page
nl: Pagina

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: Apply
nl: Toepassen

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: Old value
nl: Oude waarde

en: Clear log
nl: Log wissen

en: Clear form
nl: Maak formulier leeg

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Never (do not discard)
nl: Nooit (niet verwijderen)

en: Database log messages to keep
nl: Databaselogberichten om te behouden

en: Asc
nl: Oplopend

en: Enable to override this field's links.
nl: Links van dit veld mogen worden overschreven.

en: Realm key
nl: Realm-sleutel
