Variable log (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: user
pt: utilizador

en: Value
pt: Valor

en: more
pt: mais

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Variable
pt: Variável

en: User
pt: Utilizador

en: Options
pt: Opções

en: All
pt: Todos

en: Page
pt: Página

en: Details
pt: Detalhes

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: Apply
pt: Aplicar

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Clear form
pt: Limpar formulário

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Database log messages to keep
pt: Mensagens de registo da Base de Dados a manter

en: Master
pt: Principal

en: Enable to override this field's links.
pt: Possibilidade de contornar as ligações deste campo.
