Variable log (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (28 entries)

en: user
tr: kullanıcı

en: Value
tr: Değer

en: more
tr: daha fazla

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Variable
tr: Değişken

en: User
tr: Kullanıcı

en: Options
tr: Seçenekler

en: All
tr: Tümü

en: Page
tr: Sayfa

en: Realm
tr: Alan

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Desc
tr: Azalan

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Updated date
tr: Güncelleme tarihi

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Old value
tr: Eski değer

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Clear form
tr: Formu temizle

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Database log messages to keep
tr: Saklanacak veritabanı günlüğü iletileri

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Enable to override this field's links.
tr: Bu alanın bağlantılarını geçersiz kılmak için etkinleştir.
