Varnish (7.x-1.5) - en to pl translation catalogue (32 entries)

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: None
pl: Brak

en: Caching
pl: Pamięć podręczna

en: General
pl: Ogólne

en: here
pl: tutaj

en: Running
pl: Uruchomione

en: <a href="http://php.net/manual/en/sockets.installation.php">PHP Sockets extension</a> not enabled. Varnish terminal communication configuration skipped.
pl: <a href="http://php.net/manual/en/sockets.installation.php">Rozszeżenie PHP Sockets</a> nie jest włączone. Pominięto konfigurację konsoli administracyjnej Varnish.

en: Flush page cache on cron?
pl: Wyczyść cache stron podczas wykonywania zadań cron?

en: Enabled (with respect for cache_lifetime)
pl: Włączone (z uwzględnieniem zmiennej cache_lifetime)

en: Internally Drupal will attempt to flush its page cache every time cron.php runs. This can mean too-frequent cache flushes if you have cron running frequently. NOTE: this cache flush is global!
pl: Wewnętrznie Drupal będzie próbował wyczyścić cache stron przy każdym odpaleniu cron.php. Może to oznaczać zbyt częste czyszczenie cache jeżeli zadania cron są odpalane często. UWAGA: to czyszczenie cache jest globalne!

en: Varnish Control Terminal
pl: Konsola administracyjna Varnish

en: Set this to the server IP or hostname that varnish runs on (e.g. 127.0.0.1:6082). This must be configured for Drupal to talk to Varnish. Separate multiple servers with spaces.
pl: W tym polu podaj adres IP lub domenę serwera na którym jest uruchomiony Varnish (n.p. 127.0.0.1:6082). Ta opcja musi być uzupełniona aby Drupal mógł komunikować się z Varnishem. Możesz wpisać kilka adresów oddzielając je spacją.

en: Varnish Control Key
pl: Klucz konsoli administracyjnej Varnish

en: Varnish connection timeout (milliseconds)
pl: Czas życia połączenia z Varnishem (w milisekundach)

en: If Varnish is running on a different server, you may need to increase this value.
pl: Jeżeli Varnish jest uruchomiony na innym serwerze niż Drupal, prawdopodobnie będziesz musiał zwiększyć tą wartość.

en: Varnish Cache Clearing
pl: Czyszczenie cache Varnisha

en: Drupal Default
pl: Domyślny Drupala

en: What kind of cache clearing Varnish should utilize. Drupal default will clear all page caches on node updates and cache flush events. None will allow pages to persist for their full max-age; use this if you want to write your own cache-clearing logic.
pl: W jaki sposób Varnish powinien czyścić pamięć podręczną. 
    Standardowo Drupala wyczyści pamięć dla wszystkich węzłów przy aktualizacji i zdarzeniach uruchamiających czyszczenie. 
    Brak pozwoli stronom pozostać w pamięci do maksymalnego zdefiniowanego czasu. Wybierz tę opcję jeżeli chcesz napisać własną logikę czyszczenia pamięci.

en: Selective (experimental; uses expire.module)
pl: Selektywne (opcja eksperymentalan, wykożystuje moduł expire)

en: Selective will clear a list of URLs you specify as well as any node urls themselves.
pl: Selektywne - wyczyści listę adresów URL, którą zdefiniujesz, a także wszystkie adresy węzłów.

en: Installing the !link will enable "Selective" clearing.
pl: Instalacja !link uaktywni opcję Selektywnego czyszczenia.

en: Expire module
pl: Moduł Expire

en: Varnish connection timeout must be a positive number.
pl: Czas życia połączenia z Varnishem musi być liczbą dodatnią.

en: Varnish status
pl: Status Varnisha

en: Varnish connection broken
pl: Połączenie z Varnishem przerwane

en: The Varnish control terminal is not responding at %server on port %port.
pl: Konsola administracyjna Varnisha na serwerze %server i porcie %port nie odpowiada

en: !status_icon Varnish running. Observe more detailed statistics !link.
pl: !status_icon Varnish działa. Sprawdź bardziej szczegółowe statystyki !link

en: Authentication to server failed!
pl: Logowanie nie powiodło się!

en: Configure your varnish integration.
pl: Skonfiguruj integrację z Varnishem.

en: Configure Varnish servers and cache invalidation settings
pl: Skonfiguruj serwery Varnisha i ustawienia przedawniania cache

en: Get the output of varnishstat.
pl: Pokaż wynik polecenia varnishstat.

en: Provides integration with the Varnish HTTP accelerator.
pl: Zapewnia integrację z akceleratorem HTTP Varnish.
