vBulletin to Drupal (7.x-1.0-beta1) - en to eo translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Advanced options
eo: Spertulaj opcioj

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Database type
eo: Datumbaza tipo

en: Details
eo: Detaloj

en: Table prefix
eo: Tabela prefikso

en: Database username
eo: Datumbaza uzantnomo

en: Database password
eo: Datumbaza pasvorto

en: Database name
eo: Datumbaza nomo

en: Database host
eo: Datumbaza gastiganto

en: Database port
eo: Datumbaza pordo

en: Save and continue
eo: Konservu kaj daŭrigu

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
eo: Ĉi tiuj opcioj nur necesas por kelkaj retejoj. Se vi ne certas kion vi enmetu ĉi tie, lasu la defaŭltajn agordojn aŭ kontrolu kun via retgastiganto.

en: Database port must be a number.
eo: Datumbaza pordo devas esti numero.
