vBulletin (and Photopost) to Drupal (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Advanced options
ar: الخيارات المتقدمة

en: Attachment
ar: المرفق

en: Database type
ar: نوع قاعدة البيانات

en: Details
ar: التفاصيل

en: Table prefix
ar: بادئة الجدول

en: Database username
ar: اسم مستخدم قاعدة البيانات

en: Database password
ar: كلمة مرور قاعدة البيانات

en: Database name
ar: اسم قاعدة البيانات

en: Database host
ar: مستضيف قاعدة البيانات

en: Database port
ar: منفذ قاعدة البيانات

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
ar: هذه الخيارات ضرورية لبعض المواقع. إن لم تكن متأكدا مما يجب أن تدخل هنا، اترك الإعدادات المبدئية أو راجع مقدم خدمة الاستضافة أولا.

en: Database port must be a number.
ar: يجب أن يكون منفذ قاعدة البيانات رقما.

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ar: حدث خطأ اثناء معالجة  %error_operation في وسائط : @arguments
