vBulletin (and Photopost) to Drupal (7.x-1.0) - en to fi translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Attachment
fi: Liite

en: Database type
fi: Tietokannan tyyppi

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Table prefix
fi: Taulun etuliite

en: Database username
fi: Tietokannan käyttäjätunnus

en: Database password
fi: Tietokannan salasana

en: Database name
fi: Tietokannan nimi

en: Database host
fi: Tietokannan isäntänimi

en: Database port
fi: Tietokannan portti

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
fi: Vain jotkut sivustot tarvitsevat näitä asetuksia. Jollet ole varma, jätä tähän oletusasetukset tai kysy asiasta palveluntarjoajaltasi.

en: Database port must be a number.
fi: Tietokannan portin on oltava numero.
