vBulletin (and Photopost) to Drupal (7.x-1.0) - en to jv translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
jv: Batal

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Attachment
jv: Sisipan

en: Database type
jv: Tipe Database

en: Details
jv: Lengkapé

en: Table prefix
jv: Ater-ater Tabel

en: Database username
jv: Panganggo database

en: Database password
jv: Sandi database

en: Database name
jv: Jeneng database

en: Database host
jv: Host database

en: Database port
jv: Nomer port database

en: Save and continue
jv: Simpen lan lanjutaké

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
jv: Pilihan-pilihan ngisor iki namung penting nang sawerna laman. Yén Sampéyan ora yakin karo sing diisékaké, jarna waé setingané utawa dicèk nang nggoné penyedia hosting Sampéyan.

en: Database port must be a number.
jv: Port database kudu diisi angka
