vBulletin (and Photopost) to Drupal (7.x-1.0) - en to nn translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: Database type
nn: Databasetype

en: Details
nn: Detaljar

en: Table prefix
nn: Tabellprefiks

en: Database username
nn: Databasebrukar

en: Database password
nn: Database-passord

en: Database name
nn: Databasenamn

en: Database host
nn: Database-tenar

en: Database port
nn: Database-port

en: Save and continue
nn: Lagre og hald fram

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
nn: Desse innstillingane er kun naudsynte for enkelte nettstader. Om du ikkje er sikker på kva du skal taste inn her, kan du lat dei stå uendra eller høyre med tenesteleverandøren din.

en: Database port must be a number.
nn: Database-port må vera eit nummer.
