vBulletin (and Photopost) to Drupal (7.x-1.1) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Advanced options
hi: विस्तारित विकल्प

en: Attachment
hi: संलग्नी

en: Database type
hi: डॉटाबेस प्रकार

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Table prefix
hi: सूची प्रत्यय

en: Database username
hi: डॉटाबेस उपयोक्ता नाम

en: Database password
hi: डॉटाबेस पासवर्ड

en: Database name
hi: डॉटाबेस नाम

en: Database host
hi: डॉटाबेस होस्ट

en: Database port
hi: डॉटाबेस पोर्ट

en: Save and continue
hi: संचित करके आगे बढिए

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
hi: ये विकल्प केवल कुछ साईट्स के लिए आवश्यक है| अगर आप आश्वस्त नहीं कि यहाँ क्या लिखें तो कृपया डिफौल्ट सेटिंग्स छोड़ दें या अपने होस्टिंग प्रबंधक से संपर्क करें|

en: Database port must be a number.
hi: डॉटाबेस पोर्ट एक संख्या होना चाहिए

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।
