vBulletin (and Photopost) to Drupal (7.x-1.1) - en to th translation catalogue (13 entries)

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Database type
th: ชนิดฐานข้อมูล

en: Details
th: รายละเอียด

en: Table prefix
th: ขึ้นต้นตารางด้วย

en: Database username
th: ชื่อสำหรับเข้าใช้ฐานข้อมูล

en: Database password
th: รหัสผ่านสำหรับเข้าใช้ฐานข้อมูล

en: Database name
th: ชื่อฐานข้อมูล

en: Database host
th: โฮสต์ของฐานข้อมูล

en: Database port
th: พอร์ตสำหรับติดต่อฐานข้อมูล

en: Save and continue
th: บันทึกและไปต่อ

en: These options are only necessary for some sites. If you're not sure what you should enter here, leave the default settings or check with your hosting provider.
th: ตัวเลือกนี้จำเป็นเป็นสำหรับเพียงบางเว็บไซต์ ถ้าหากว่าคุณไม่แน่ใจว่าต้องใส่ค่าอะไร ให้ข้ามไป หรือสอบถามกับ ผู้ให้บริการพื้นที่เว็บไซต์

en: Database port must be a number.
th: พอร์ตของฐานข้อมูล ต้องเป็นตัวเลข
