vCard (7.x-1.5) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Country
pt: País

en: Street
pt: Logradouro

en: City
pt: Cidade

en: Birthday
pt: Data de Nascimento

en: Province
pt: Estado

en: Profiles
pt: Perfis

en: Not available.
pt: Não disponível.

en: Organization
pt: Organização

en: Telephone
pt: Telefone

en: About the author
pt: Sobre o autor
