VCard Field (7.x-1.4) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Country
fa: کشور

en: Link
fa: واصلی

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Region
fa: ناحیه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: City
fa: شهر
