VChess (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Main
de: Haupt

en: View
de: Ansicht

en: name
de: Name

en: 1 day
de: 1 Tag

en: 5 days
de: 5 Tage

en: Accept
de: Akzeptieren

en: White
de: Weiß

en: lost
de: verloren

en: 3 days
de: 3 Tage

en: Black
de: Schwarz

en: uid
de: UID

en: Rating
de: Bewertung

en: 2 days
de: 2 Tage

en: Time left
de: Verbleibende Zeit

en: white
de: weiß

en: Starting position
de: Startposition
