VChess (7.x-1.3) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: Main
nl: Hoofd

en: View
nl: Weergeven

en: name
nl: naam

en: 1 day
nl: 1 dag

en: Accept
nl: Accepteren

en: White
nl: Wit

en: lost
nl: verloren

en: Black
nl: Zwart

en: Rating
nl: Waardering

en: Time left
nl: Resterende tijd

en: Opponent
nl: Tegenstander
