VChess (7.x-1.3) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Main
pt: Principal

en: View
pt: Ver

en: name
pt: nome

en: 1 day
pt: 1 dia

en: Accept
pt: Aceitar

en: White
pt: Branco

en: Black
pt: Preto

en: Rating
pt: Avaliação
