VChess (7.x-1.3) - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Main
uk: Головна

en: View
uk: Перегляд

en: name
uk: ім'я

en: 1 day
uk: 1 день

en: 5 days
uk: 5 днів

en: Accept
uk: Прийняти

en: White
uk: Білий

en: lost
uk: втрата

en: 3 days
uk: 3 дні

en: Black
uk: Чорний

en: Rating
uk: Рейтинг

en: Turn
uk: Повертати

en: 2 days
uk: 2 дні

en: Pos
uk: Поз

en: Time left
uk: Залишилось часу

en: white
uk: білий

en: black
uk: чорний

en: Show position
uk: Показати позицію
