VChess (7.x-1.3) - en to ca translation catalogue (8 entries)

en: Main
ca: Principal

en: View
ca: Mostra

en: name
ca: Nom

en: 1 day
ca: 1 dia

en: Accept
ca: Accepta

en: White
ca: Blanc

en: Black
ca: Negre

en: Rating
ca: Valoració
