VChess (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Main
fa: اصلی

en: View
fa: مشاهده

en: name
fa: نام

en: 1 day
fa: ۱ روز

en: White
fa: سفید

en: Black
fa: سیاه
